sumek666

Ceny nowych ciągników 2021

Polecane posty

4 godziny temu, radzioRS napisał:

To jakie ceny za Mc cormik 6 garów

6 garów nie wiem ale kolega tydzień temu się pytał o mccormick x6.440 w bardzo dobrym wyposażeniu który stoi na placu z 2020 r to chcą 300 tys BRUTTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

Wyceny z ostatnich dwóch tygodni wszystkie bez żadnych negocjacji:

New Holland T5.110 Electro Command 17x16 (TUZ, ośka amortyzowana, kabina amortyzowana, lepszy fotel, oświetlenie 8 led, 3 pary hydrauliki, kilka drobniejszych bajerów jakie były w cenniku typu alternator mocniejszy, osłona zbiornika itp.) opony 540/65/38, 440/65/28 Mitas - 248 tyś netto

New Holland T5.110 Dynamic Command 24x24 (TUZ, ośka amortyzowana, kabina amortyzowana, lepszy fotel, oświetlenie 8 led, 4 pary hydrauliki, kilka drobniejszych bajerów jakie były w cenniku typu alternator mocniejszy, osłona zbiornika, wzmocnienie ramy silnika ze skrzynią itp.) opony 540/65/38, 440/65/28  Mitas - 279 tyś netto

Claas Arion 420 (CIS ale kolorowy wyświetlacz, Quadractiv 16x16, TUZ + obciążnik magnetytowy 400 kg, automatyka skrzyni, 3 pary hydrauliki, ośka amortyzowana, lepszy fotel, kabina standard z lukiem, dodatkowe oświetlenie, lepszy alternator kilka drobiazgów co tam było ciekawszego niezbyt drogo,  opony 540/65/38, 440/65/28  Mitas lub BKT dodatkowa gwarancja 5 lat 300h/rok – 269 tyś netto

Claas Arion 430 wyposażenie First Class (CIS ale kolorowy wyświetlacz, Quadractiv 16x16, TUZ + obciążnik magnetytowy 600 kg, automatyka skrzyni, 3 pary hydrauliki, ośka amortyzowana, lepszy fotel, kabina standard z lukiem, dodatkowe oświetlenie, lepszy alternator kilka drobiazgów co tam było ciekawszego niezbyt drogo,  opony 540/65/38, 440/65/28  Mitas lub BKT dodatkowa gwarancja 5 lat 300h/rok – 280 tyś netto

To wstępne wyceny, w Claasie podobało mi się o wiele bardziej wizualnie i wrażenia z krótkiej jazdy i obsługi też lepsze. Myślę że więcej oferuje w przeliczeniu na złotówki. Byłem pewien że NH będzie dużo tańszy a tu zaskoczenie. Gdzie dodatkowo EC odstaje rozstawem masą i silnikiem. Ciekawe czy za kilka lat użytkowania powiedziałbym to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Poważnie Claas lepszy ? Skrzynia lepiej chodzi niż w nh ? Jest lepiej wyposażony ? Jest tańszy ? Bo silnik ten sam. A ty ThePerkins na co się zdecydowałeś ? Bo chyba też się rozgladales za nowym 

Bo ja stoję przed podobnym wyborem i biorę jeszcze pod uwagę mf 5711 s który z tych 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując do T5 EC chyba też wolałbym Ariona. Większy silnik ma. Ale w porównaniu do T5 DC wolałbym jednak duzo bardziej NH, sprawdzony silnik i fajna skrzynia biegów, do tego elektrozawory i super wygodny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

Dziś się dowiedziałem że NH T5 EC jest wstrzymany do produkcji i wraca do oferty z nową normą emisji spalin za miesiąc - dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Skrzynia EC do quadrishift czy jak jej tam nie ma porównania, Sam fakt przełączania zakresu ze sprzęgłem to duży minus jak za tą cenę a w sumie skrzynia claasa to Dyna 4 z MF z innym oprogramowaniem. Ja osobiście w DC bym się nie pchał , nie mówię że zła bo nie jeździłem nią nawet ale sam fakt skomplikowania, jakoś wole prostsze rozwiązania i wgl jakoś za dużo niebieskiego w moim rejonie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

A mf5711s  porównać do Claas 430 ? Lub nh T5 DC .czy jest sens dopłacać do dyna 6 czy dyna 4 wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Nie jestem pewien czy arion 430 nie jest ciutke większy, odpowiedni model to chyba 420 ( gabarytowo ). Co do tego musisz sobie sam odpowiedzieć. Masz więcej biegów pod obciążeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

Arion 430 ma 2525 mm rozstaw osi a T5 DC chyba 2490 podobnie jak Arion 420. No i rozkład masy Claas 50:50. Sprawia wrażenie niższego i dłuższego. Ja stwierdziłem że Dyna4 czy Quadrishift wystarczymi na w miarę jednolitą glebę i płaski teren. Jest łatwo dobrać bieg. Na mozaice czy górkach gdzie zmienia się obciążenie warto Dyna6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Bez wahania brałbym 24x24, nawet jeśli macie równy teren. Mieliśmy na testach Ariona 450 ze skrzynia 16x16 i brakowało biegów w polu. Czasem było tak, że na jednym było za wolno, wrzuciłeś bieg wyżej i się dusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 28.03.2021 o 20:45, PrzemekFarmer napisał:

Na te chore czas to raczej normalna cena .  Ja za swoją Valtre N 174 active zapłaciłem 348 tys netto tyle że jest bogaciej wyposażona i ma więcej koni.

Ps. Teraz jak bym miał kupować 6 cylindrowy ciągnik to brał bym po uwagę Mccormika bo jest fajny i można go kupic za dobre pieniądze.

Ile godzin już valtrą zrobiłeś? Jakieś mankamenty ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

Claas Arion 430 wyposażenie First Class miesiąc temu 248 netto, po negocjacjach bez tuza z kompletem obciążników(12szt). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2
9 godzin temu, forterra11441 napisał:

Bez wahania brałbym 24x24, nawet jeśli macie równy teren. Mieliśmy na testach Ariona 450 ze skrzynia 16x16 i brakowało biegów w polu. Czasem było tak, że na jednym było za wolno, wrzuciłeś bieg wyżej i się dusił.

Jak oceniasz ciągnik ? Brałeś na testy coś innego ? Porownywales go do innych marek ? Stoję przed wyborem ale trochę mniejszego 30 może 20 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Ciągnik raczej w porządku, silnik dobrze sobie radził, ciężki, podnośnik mocny, hydraulika wydajna, był z ładowaczem to pięknie śmigał. Poza tym w kabinie dość przyjemnie. Jedynie nie miał amortyzacji osi i kabiny, więc straszny sztywniak. Ogólnie chcieliśmy na testy 150KM, ale diler miał akurat takiego, to przyjechał. Później był też Arion 530 i 630 u nas.

Mieliśmy wcześniej JD 6120M, ale to było już 4 lata temu, ale nie wiem jak je porównać. W JD skrzynia wajchotronik, podnośnik też miał słabszy, poza tym ciągnik jak ciągnik, za tą kasę nic szczególnego.

Jeśli miałbym wybierać to brałbym model 430, ma troszkę większy rozstaw osi i mocniejszy tylny most.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedBullHP    7

Valtra A105 :

-Kolor zielony metalik

-Ładowacz Valtra G4S+ (rama montażowa z sterowaniem elektrohydraulicznym ,szybkozłącze Valtra Quick2,akumulator hydrauliczny soft drive ,3 sekcja,)

-Przekładnia HiTech4(16+16)

-Wom 540,540e,1000

-podgrzewacz bloku silnika

-Pneumatyka 2 obwodowa

-Błotniki skrętne

-Pompa 100litr

-ponosnik elektrohydr. z ACB

-3 pary wyjsc hydr.

-zaczep automatyczny przyczep

-górna nagrzewnica

-fotel pneumat

-oswietlenie full dostepne

-dach pod ładowacz

-klima

-fotel pasażera

-amortyzowana kabina

-opony 540/65/r34,440/65/r24

270tys netto wiecej nie da sie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RedBullHP napisał:

Valtra A105 :

-Kolor zielony metalik

-Ładowacz Valtra G4S+ (rama montażowa z sterowaniem elektrohydraulicznym ,szybkozłącze Valtra Quick2,akumulator hydrauliczny soft drive ,3 sekcja,)

-Przekładnia HiTech4(16+16)

-Wom 540,540e,1000

-podgrzewacz bloku silnika

-Pneumatyka 2 obwodowa

-Błotniki skrętne

-Pompa 100litr

-ponosnik elektrohydr. z ACB

-3 pary wyjsc hydr.

-zaczep automatyczny przyczep

-górna nagrzewnica

-fotel pneumat

-oswietlenie full dostepne

-dach pod ładowacz

-klima

-fotel pasażera

-amortyzowana kabina

-opony 540/65/r34,440/65/r24

270tys netto wiecej nie da sie

 

 

Da się taniej. U mnie w okolicy za A114 hiTech chcą lub chcieli 240 tys netto też w podobnym wyposażeniu.  Za te pieniądze wolał bym Steyr multi. Jestem trochę w temacie bo koledze pomagam szukać ciągnik 100-120 km za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

A 105? 🤔 Albo A 104 albo G105. 

1 godzinę temu, PrzemekFarmer napisał:

te pieniądze wolał bym Steyr multi.

Serio? Dlaczego? 😲


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pedro2 napisał:

A 105? 🤔 Albo A 104 albo G105. 

Serio? Dlaczego? 😲

Bo ma oddzielny zbiornik oleju silnika, skrzyni, hydrauliki plus amortyzację osi przedniej i kabiną ma wszystko co trzeba. Valtra G jest ok ale to już inna półka cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2
2 godziny temu, Dominiik napisał:

Panowie co lepsze claas 450 czy jd 6120m

Ja ostatnio byłem oglądać u rolnika Ariona 420 . Nie miał nic dobrego do powiedzenia . Jedynie że fotel jest dobry . Chyba że inni sobie chwalą claasa . Kombajny ponoć mają dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj