sumek666

Ceny nowych ciągników 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
20 minut temu, Rafal7777 napisał:

A jakie lepsze 120 km case czy class?

to na co cie stać , wejdź sprawdź popatrz  u delareów są czesto na placu jakies sztuki , porównaj sobię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vatoviec    0

To zależy który taniej wychodzi i który ma tańszy serwis i tańsze koszty utrzymania który ma mniejsze

21 minut temu, Palmiszon napisał:
21 minut temu, Palmiszon napisał:

A jakie lepsze 120 km case czy class?

Czy claas czy case to taka różnica jak wino ananasowe czy truskawkowe - przecież to jeden ****, a tak poważnie nie wiem czym się jaracie przy tych claas'sach - jak dla mnie to najbrzydszy ciągnik, bo względy techniczne wszystkie mają na podobnym poziomie.

 

Edytowano przez vatoviec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82
vatoviec napisał:

To zależy który taniej wychodzi i który ma tańszy serwis i tańsze koszty utrzymania który ma mniejsze

21 minut temu, Palmiszon napisał:
21 minut temu, Palmiszon napisał:

A jakie lepsze 120 km case czy class?

Czy claas czy case to taka różnica jak wino ananasowe czy truskawkowe - przecież to jeden ****, a tak poważnie nie wiem czym się jaracie przy tych claas'sach - jak dla mnie to najbrzydszy ciągnik, bo względy techniczne wszystkie mają na podobnym poziomie.

 

No właśnie ze nie jeden chu**, case ma bardzo dobra skrzynie, ale gorsza amortyzację przedniej osi jak nie wrzucisz obciążnika to kiepsko się sprawdza, w clasie po prostu po dziurach płyniesz, silnik john deere, zupełnie inaczej wyważony, środek ciężkości podobno jeden z najlepszych, case będzie chyba większy i cięższy pewien nie jestem, dlatego w ogóle nie mają podobnych względów technicznych. A koszty utrzymania itp liczył bym na końcu. Zaczął bym od tego co ten traktor ma robić z jakimi maszynami będzie latał i czego od niego chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

@Dominiik zrobiłeś ciekawe porównanie ale autor w ogóle nie wspomniał jakie ciągniki bierze pod uwagę i jeśli wziąć Ariona serii 400 to też będzie na silniku FPT jak Case. Skrzynia Active 8 może i lepsza ale stare EC już gorsze od Claasowskich skrzyń raczej, a poza tym z Case łapie się jeszcze Luxxum i Vestrum na 120 km także możliwości do porównywania multum. Może @Rafal777 napisze jakie ciągniki konkretnie go interesują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel002d    7
Piotrek5060YouYube napisał:

Do tura to najlepiej rewers elektrohydrauliczny, ale niedostępny jest w serii TD, tak samo jak półbiegi.

rewers dostępny hydrauliczny, półbiegów nie ma. Cena dobra czy targować? pociągnie to agregat talerzowy z hydropakiem i siewnik talerzowy 2,5m. ( wszystko waży ok. 1900kg) na pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7777    3

To wyjasniam  mysle o case maxxum 125 multicontller skrzynia activdrive 8 główny ciągnik orka itp. a class 440 cis tu tez można skrzynie 24x24. No i obydwa amortyzacja kabiny i osi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3

Teraz jest claas 510 za 305 netto który bd lepszym wyborem jak 440 i bardziej porównywalny ciągnik do maxxuma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17

Ten claas 510 to w jakiej wersji wyposażenia, a swoją drogą przez kilka dni był po niecałe 300000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vatoviec    0
8 godzin temu, Dominiik napisał:

No właśnie ze nie jeden chu**, case ma bardzo dobra skrzynie, ale gorsza amortyzację przedniej osi jak nie wrzucisz obciążnika to kiepsko się sprawdza, w clasie po prostu po dziurach płyniesz, silnik john deere, zupełnie inaczej wyważony, środek ciężkości podobno jeden z najlepszych, case będzie chyba większy i cięższy pewien nie jestem, dlatego w ogóle nie mają podobnych względów technicznych. A koszty utrzymania itp liczył bym na końcu. Zaczął bym od tego co ten traktor ma robić z jakimi maszynami będzie latał i czego od niego chcesz.

Claas i wszystkie z CHH mają te same silniki, przednia oś amortyzowana w serii 400 to jakiś poroniony pomysł. Nie wiem czy faktycznie tak super te Claas'y są wyważone bo widziałem kiedyś to taką 4XX z gruberem na nie równej drodze też nieźle "trzepało" .  Wbrew pozorom koszty utrzymania i serwisu najlepiej wiedzieć na samym początku żeby potem nie było przykrych niespodzianek, oczywiście trzeba wiedzieć co dany ciągnik będzie robił i z jakimi maszynami. 

3 godziny temu, Rafal7777 napisał:

o wyjasniam  mysle o case maxxum 125 multicontller skrzynia activdrive 8 główny ciągnik orka itp. a class 440 cis tu tez można skrzynie 24x24. No i obydwa amortyzacja kabiny i osi 

Bez wahania Case - dużo masywniejszy i bardziej "postawny" ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3
1 godzinę temu, luka24 napisał:

Ten claas 510 to w jakiej wersji wyposażenia, a swoją drogą przez kilka dni był po niecałe 300000

Zobacz sobie „first claas 510”. Z tego co wiem można coś urwać czyli pewnie końcówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aklik    5
11 godzin temu, Dominiik napisał:

No właśnie ze nie jeden chu**, case ma bardzo dobra skrzynie, ale gorsza amortyzację przedniej osi jak nie wrzucisz obciążnika to kiepsko się sprawdza, w clasie po prostu po dziurach płyniesz, silnik john deere, zupełnie inaczej wyważony, środek ciężkości podobno jeden z najlepszych, case będzie chyba większy i cięższy pewien nie jestem, dlatego w ogóle nie mają podobnych względów technicznych. A koszty utrzymania itp liczył bym na końcu. Zaczął bym od tego co ten traktor ma robić z jakimi maszynami będzie latał i czego od niego chcesz.

Claas ma silniki FPT tak samo jak wszystkie z CNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zittam    5

Claas Arion 430 CIS +

 

- amortyzowana oś

- pompa 110l

- przedni tuz

- GPS rtk 2cm z kontrolą sekcji

 

380 netto

 

😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, Aklik napisał:

Claas ma silniki FPT tak samo jak wszystkie z CNH

Zależy od modelu.

Seria Arion 500 i 600 korzysta z DPS czytaj John Deere


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
13 godzin temu, Unexpected napisał:

Wyceniał ktoś Claasa Ariona 440 albo coś podobnego ze stajni Massey-a?

450  hexa, z amortyzowaną osią, kabiną i ladowaczem FL 100C za 300netto. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2021 o 19:28, wierzbicka17 napisał:

Czy ktoś wyceniał Claasa Ariona 630 i co o nim sądzicie

Arion 630 CIS + FL140 to 420 000,00 zł netto

Opcje dodatkowe:

-os przednia i kabina amortyzowana 

- przekładnia 50km/h

-tempomat 

- przystosowanie do ładowacza 

-opony tył 600 przód 480 

- ładowacz FL 140

- przedni tuz 

- i inne pierdoły

 

 

Edytowano przez PrzemekFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aklik    5
Dnia 25.01.2021 o 19:16, Unexpected napisał:

Wyceniał ktoś Claasa Ariona 440 albo coś podobnego ze stajni Massey-a?

MF 5s 135km dyna 6 wyposażenie prawie full 309 000 tysięcy netto

Która marka jest waszym zdaniem najlepsza jesli chodzi o moc około 125km? Claas, Valtra, Jd, Steyr, Case, new holland, Kubota czy MF?

Wiem że pytanie bardzo głupie ale chciał bym wiedzieć wasze opinie na temat danych marek. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aklik    5
18 minut temu, Piotrek5060YouYube napisał:

Według mnie w tej mocy CNH nie ma konkurencji ze względu na skrzynie dwusprzęgłową.

Jak dla mnie to ogólnie CNH robi dobre maszyny za nie głupie pieniądze ale raczej myślalbym o Steyrze z grupy Cnh

Edytowano przez Aklik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj