farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Gość   
Gość

No właśnie sie dowiedzialem ze planowana sie przełozyla na kiedy indziej

Ty pewno jakieś mądre zajecie bys miał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
39 minut temu, astrahxenon napisał:

Koledzy landini 8880 czy massey Ferguson 698 co byś cie wybrali? Ma być prosty mechaniczny ciągnik. Silniki mają podobne tylko landini ma inną skrzynie 

Silniki akurat mają zupełnie inne.

698 ma stary typ Perkinsa, a Landini bardzo dobry typu 248.

Tylko Landini z tych dwóch 

Nie bez powodu MF zrezygnował z tego silnika, a ten model MF był produkowany tylko 2 lata

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w 698 jest stary typ silnika co wystepowql w seri 595. W seri 6xx pozniej zastąpiono go silnikami turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
24 minuty temu, pafnucy napisał:

No właśnie sie dowiedzialem ze planowana sie przełozyla na kiedy indziej

Ty pewno jakieś mądre zajecie bys miał? 

Folie czepiać do bel przy owijaniu  😛😛😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12188
pafnucy napisał:

no nie. przydały by się jakieś takie.

tuza załóż i beczke betonem zalej


radekz200 napisał:

24 minuty temu, pafnucy napisał:

No właśnie sie dowiedzialem ze planowana sie przełozyla na kiedy indziej

Ty pewno jakieś mądre zajecie bys miał? 

Folie czepiać do bel przy owijaniu  😛😛😛

pryjedź do mnie z belami to samozaładowczą owiniem 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
12 godzin temu, marian7k napisał:

 

 

 

IMG_20211005_085035930_copy_1156x650.jpg

IMG_20211005_084802168_copy_1156x650.jpg

12 godzin temu, marian7k napisał:

Co do kowadła tego co napisałeś to jeśli bitnia nie wybita i róg w dobrym stanie to warto warunek że wykorzystasz go bo jeśli od czasu do czasu coś wyprostować czy klepnąć to można kasę inaczej ulokować. Tokarka nie tanio ale podaj parametry i stan techniczny za mało danych, zależy średnica toczenia nad łożem i długość toczenia, przelot wrzeciona , moc silnika, możliwość nacinania gwintów , waga tokarki itp.

No byłem dziś, tokarkę sobie odpuszczę. Jeszcze jakbym się tym zajął to już nawet na spanie nie miałbym czasu. A z kowadłem powiedziałem, że dam do jutra znać.

Z czystej ciekawości - co może znaczy nabite z boku 39 9 (albo rosyjskie Э э)

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

No kowadło ładne trochę już posłużyło jak jest 100 kg to hit, napis wybity nie wiem. O tokarce co wiesz bo trochę rozglądam się.


miało być git zamiast hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
47 minut temu, Mikruss napisał:

w 698 jest stary typ silnika co wystepowql w seri 595. W seri 6xx pozniej zastąpiono go silnikami turbo

Mówię o MF 698t czyl 4 turbo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pytałeś o 698 , nie 698T 

W 698 T jest akurat bardzo udany silnik. 

Ja mimo wszystko wybrałbym Landini

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
3 minuty temu, marian7k napisał:

No kowadło ładne trochę już posłużyło jak jest 100 kg to hit, napis wybity nie wiem. O tokarce co wiesz bo trochę rozglądam się.

 

miało być git zamiast hit.

 

Nie wiem ile kg. Jak się za nie złapałem to dałem rady unieść do góry, ale iść z nim nie dałbym rady (taka precyzyjna miara), w sumie zapomniałem zmierzyć. No posłużyło posłużyło, znajomy swego czasu na swojej kuźni też cuda robił. 

O tokarkę to jak Cię interesuje, to napisz mi PW, to jak będę rozmawiał ze znajomym, go go wypytam. Tyle co wiem, to on jej nie używał. Dostał w rozliczeniu za jakąś robotę i chyba tylko ja odpalał sprawdzić, ale nie widziałem żeby coś na niej robił. Coś mi się kojarzy że kiedyś mówił, że uchwyt trzebaby zmienić, ale nie dopytywałem teraz. A dużej swojej chyba nie będzie sprzedawał narazie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
9 minut temu, mariuszd93 napisał:

Pytałeś o 698 , nie 698T 

W 698 T jest akurat bardzo udany silnik. 

Ja mimo wszystko wybrałbym Landini

Nie wiedziałem że był 698 i 698t ale ten do kupienia to turbo a ogólnie polecacie mi tego 698t bo troszkę bardziej mi się podoba od landini że względu na moc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
13 minut temu, mariuszd93 napisał:

Pytałeś o 698 , nie 698T 

W 698 T jest akurat bardzo udany silnik. 

Ja mimo wszystko wybrałbym Landini

nie do konca. szla krotka seria 698 t ze starym silnikiem i turbo i mial chyba ponad 100km

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
29 minut temu, daron64 napisał:

No byłem dziś, tokarkę sobie odpuszczę. Jeszcze jakbym się tym zajął to już nawet na spanie nie miałbym czasu. A z kowadłem powiedziałem, że dam do jutra znać.

Z czystej ciekawości - co może znaczy nabite z boku 39 9 (albo rosyjskie Э э)

Człowieku, kupuj jakieś lżejsze rzeczy, młode pokolenie teraz słabe, kto to po Tobie wytarga na złom? 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453
19 minut temu, astrahxenon napisał:

Nie wiedziałem że był 698 i 698t ale ten do kupienia to turbo a ogólnie polecacie mi tego 698t bo troszkę bardziej mi się podoba od landini że względu na moc 

Na jaki areał ten ciągnik? Do 698 nie ma części, jak silnik padnie to masz pordzewiały kwietnik, dlatego są tanie jak na moc i serię. Landini z MF ma wspólną tylko kabinę (choć nie całą) i czasem silnik, reszta jest zupełnie inna. Osobiście w aż taką egzotykę bym się nie pchał jak stary Landini, skoro do MF serii 600 już zaczynają się problemy z częściami- to jest już średnio 35-cio letni zachód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
21 minut temu, Mikruss napisał:

nie do konca. szla krotka seria 698 t ze starym silnikiem i turbo i mial chyba ponad 100km

Chyba pomyliłeś z 595 . Miał silnik 318 z turbiną i 110 koni.

698 T miały tylko jeden rodzaj silnika 236T, swoją drogą bardzo dobry i 90 koni.

 

Screenshot_2021-10-05-10-04-23-819_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2021-10-05-10-03-51-200_com.opera.browser.jpg


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio oralem dzierżawe którą mam 4 lata, wczoraj wieczorem przyjechałem siac i przychodzi sąsiad ( nie jego pole dzierżawie ) że kamień wyoralem gdzieś na środku. Jego dzieci go znalazły i przyniosły do góry i że mam geodetę wziąć i go wymierzyć na nowo. Mogłem wyorac bo się okazało że działke 10 arów wymierzyli ale ze dzieci go przeniosły to już nie moja robota. Co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
2 godziny temu, MF675ursus napisał:

Na jaki areał ten ciągnik? Do 698 nie ma części, jak silnik padnie to masz pordzewiały kwietnik, dlatego są tanie jak na moc i serię. Landini z MF ma wspólną tylko kabinę (choć nie całą) i czasem silnik, reszta jest zupełnie inna. Osobiście w aż taką egzotykę bym się nie pchał jak stary Landini, skoro do MF serii 600 już zaczynają się problemy z częściami- to jest już średnio 35-cio letni zachód...

Akurat seria 6xx to dość chodliwy ciągnik i nie ma ich w handlu dużo ..nie przez przypadek trzymają cenę. A co konkretnie potrzebujesz do tej serii....?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
szymon09875 napisał:

47 minut temu, superfarmer02 napisał: tak z ciekawości 🤭 ile za nią chcesz? To jest kolegi, myślę że za 1500 by oddał, łańcuchy stoją prawie wszystkie więc albo by trzeba było je wykąpać albo pozakładać nowe

pomyślę choć wolał bym na paski. Ana na oku pz za 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
7 godzin temu, wlamaj1 napisał:

Człowieku, kupuj jakieś lżejsze rzeczy, młode pokolenie teraz słabe, kto to po Tobie wytarga na złom? 😉

Może córka jakiegoś mocnego chłopa sobie znajdzie :) a znając życie to tu nawet pies z kulawą noga nie zajrzy. Przed śmiercią sam wszystko opierdole i przepije choć to :) zreszta do emerytury już tylko niecałe 18 lat, a coś trzeba robić na tej emeryturze. 

Narazie jak zawożę, to coś takiego co łatwo będzie upłynnic. Kolejne imadło do kolekcji. Jeszcze poprzedniego nie założyłem nigdzie, a tu następne :) mozmoze zima coś się porzezbi

IMG_20211005_163838847_copy_1156x650.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj