farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

turion23    28
Dnia 31.05.2021 o 10:22, Mój_ulep napisał:

Dobra bo ciągle pytam ale teraz już muszę coś kupić i na razie mam na oku takie maszyny jak.

Deutz fahr 2.30 siatka i sznurek tylko odległość 500km

Welger rp 12 sznurek i odległość 300km

Krone kr 150 (łańcuchowa) odległość 80km

New holland (łańcuchowa) odległość 10km ale straszny kolos

I tu moje pytanie głównie o prasę krone jakie mają opinie jako firma i ogolnie łańcuchowe?

Od 10 lat posiadam deutz fahra 2.30 na waskim podbieraku i chodził kilka lat z 80 konnym case 845 a teraz z 80 konnym new hollandem t4 i jest wsam raz a części pasuja od prasy unia famarol bo to kopia deutz fahra jest więc polecam ten model.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
14 minut temu, stempos1980 napisał:

Bierz cały zestaw.Daleko nie masz

Żeby jeszcze miał gdzie go trzymać....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Polecicie jakiś budżetowy klucz udarowy? Opłaca się kupić np parkside? odkręci to koło w przyczepie? A może jakieś yato lub coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Jak już padło takie pytanie, to i ja zapytam: dorosłem do zakupu wkrętarki, makita, hikoki będzie kosztowało z 500zł. Są tańsze i lepsze alternatywy??? Czy nie warto cudować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Brat, toc z miesiąc - góra dwa temu o to samo pytałem. 

Osobiście kupiłem Parkinsona bez udaru z dwiema bateriami i jakimś podstawowym zestawem wierteł/bitów za niecałe 4stowy. Ale nic się nie wypowiem, bo to moja pierwsza wkrętarka, więc żadnego porównania nie mam

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Z wkrętarki to mam maccalister, typowa marka Castoramy, do zwykłych prac wokół gospodarstwa daje radę, nie raz wierciłem nią w stali, czasem "choinką" miała ciężko ale dawała radę, wkręta ciesielskiego całego niestety nie da rady wkręcić, ale do tego to potrzebny już mocny sprzęt.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
18 minut temu, daron64 napisał:

Brat, toc z miesiąc - góra dwa temu o to samo pytałem. 

Osobiście kupiłem Parkinsona bez udaru z dwiema bateriami i jakimś podstawowym zestawem wierteł/bitów za niecałe 4stowy. Ale nic się nie wypowiem, bo to moja pierwsza wkrętarka, więc żadnego porównania nie mam

No wiem, pamiętam

Skoro parkside wychodzi 400zł, to niewiele więcej można mieć coś markowego. Chyba dołożę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Nie wiem jak teraz ale miałem makitę tzn jeszcze mam ale już sprzęgło przepuszcza ale co ona się dachów i płyt nakręcała w stal to tylko ona wie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Ja hikoki nie polecam, ogólnie słaba konstrukcja, sprzęgło zaczęło przeskakiwać nawet wyłączone. Do gospo patrzcie nad parametrem nm miękkiego dokręcania, nie twardy. Bateria minimum 4.0ah, najlepiej patrzeć za innymi sprzętami z tej marki czy np klucz ma wystarczająco nm żeby nie było że każde Aku do innej marki.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Nie idź w Makite. Baterie liczą ilość cykli ładowania i po pewnej ilości popełniają harakiri. Ilość tych cykli jest względnie duża, ale mimo wszystko to celowe postarzanie sprzętu. Z tańszych to Erbauer, Dedra, Graphite... Parkside jest coraz droższy i z jakością coraz gorzej. A z drogich to oczywiście Milwaukee, DeWalt, Festool. Nie wiem jak Hikoki, szlifierki masz, może i wkrętarki dobrze robią

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Liczyłem kiedyś co bardziej się opłaca, czarny Parkside czy bezszczotkowy Erbauer. Erbauer wyszedł taniej...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
8 godzin temu, bratrolnika napisał:

No wiem, pamiętam

Skoro parkside wychodzi 400zł, to niewiele więcej można mieć coś markowego. Chyba dołożę

A to tak zawsze jest - a tylko stówkę dołoże i coś lepszego jest. A potem patrzysz i od tej stówki też jakby tylko stówkę dołożył to też już coś lepszego i kończysz na tym, że szukałeś czegoś taniego do okazjonalnego użytkowania, a oglądasz graty po tysiaku :)

Chciałem uniknąć tego i kupiłem z najtańszych, to co miało najlepsze opinie i w miarę jakiś komplet (2baterie 20V 2Ah, bity/wiertła, walizka). Też już przeglądałem pod koniec wkrętarki za 2razy taką kwotę, ale się pohamowalem, bo w sumie po zrobieniu tej instalacji, to już będzie więcej leżeć, więc nie chciałem dać się ponieść fantazji. 

Narazie to wiercilem nią w suporeksie i coś tam w metalu próbowałem, ale małym wiertłem. W cegle, to kurcze sieciowa z udarem miała ciezko. Uchwyty do kabli mam dość miękkie, więc sprzęgło ustawione na 1 i już jest za mocno. A przy ustawieniu na wiercenie, przy zaciskaniu wiertła, wykręca ręce. 

Jakbym teraz po tym krótkim czasie miał jeszcze raz szukać, to bym się tylko zastanowił, czy nie brać jeddnak z udarem.  Ale to już trzeba by pomyśleć dobrze do czego będziemy używać i popatrzeć na wagę poszczególnych sprzętów. Też nie wiem do końca , czy jest sens za ten udar dopłacać, skoro np taka sieciowa nie miała lekko, to czy mała wkrętarka by podołała. Nie mówię, że by nie podołała, bo nigdy taka nie pracowałem, trzebaby popytać kogoś z doświadczeniem.

No i żeby nie było, że tu wyjeżdżam z jakims, że moja racja jest najmojsza i mój zakup to jest najlepszy itd. Mnie ograniczała głównie kasa, bo to taki nadprogramowy zakup był. Jakbym miał wtedy więcej wolnej gotówki, to pewnie bym kupił coś markowego. Ale to w sumie tylko dlatego, że jak mi się kiedyś ten parkside spieprzy, to pewnie będę sobie wypominał, że kurcze mogłem dołożyć do markowego. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

SamaPrawda napisał:

Polecicie jakiś budżetowy klucz udarowy? Opłaca się kupić np parkside? odkręci to koło w przyczepie? A może jakieś yato lub coś podobnego??

Koło w przyczepie to taki klucz za 500 to nie ruszy jak nie poluzujesz musisz mieć chociaż z 1000Nm, a to już spore pieniądze. I trzeba mieć na uwadze że te chińskie Nm są jakieś inne. Ja sobie ostatnio sprawiłem Boscha GDX18V-200, to jestem mile zaskoczony ma to tylko 200Nm a śruby 8 potrafi rwać. Jak takim pneumatem dokręce koło w samochodzie https://allegro.pl/oferta/klucz-udarowy-pneumatyczny-1356nm-1-2-twin-hammer-10566824413 na 2 biegu to bosch postęka postęka ale odkręci. Jedyne czego w boschu mi brak to regulacji obrotów, ale za to jest tam 1/2" i 1/4 hex i właśnie na tym mi bardzo zależało.

bratrolnika napisał:

Jak już padło takie pytanie, to i ja zapytam: dorosłem do zakupu wkrętarki, makita, hikoki będzie kosztowało z 500zł. Są tańsze i lepsze alternatywy??? Czy nie warto cudować???

Jaką byś nie kupił dołóż te 200zł i kup z udarem, ja jak swoją kupiłem bez to potem żałowałem. Ale teraz jak kupiłem klucz udarowy z wyjściem hex to robi mi za wkrętarkę z udarem wiertło do betonu na hexa wmur idzie aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

kupię koła 9.5x44  otwór 150 rozstaw 205, ma ktoś albo wie gdzie w rozsądnej cenie są, ew same felgi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Patrząc na ten test chyba najlepiej wychodzi einhell, chociaż parksaid źle nie wyszedł, patrząc że jest prawie połowę tańszy. https://youtu.be/REWZRv0KyWg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
9 godzin temu, hodowcamlody napisał:

Ja hikoki nie polecam, ogólnie słaba konstrukcja, sprzęgło zaczęło przeskakiwać nawet wyłączone. Do gospo patrzcie nad parametrem nm miękkiego dokręcania, nie twardy. Bateria minimum 4.0ah, najlepiej patrzeć za innymi sprzętami z tej marki czy np klucz ma wystarczająco nm żeby nie było że każde Aku do innej marki.

W pracy mamy wkrętarki hitachi, mają po 10 lat i służą dzielnie, żółty de Walt padł, niebieski bosch już nie domaga, a staruszki hitachi kręcą dalej

9 godzin temu, MF675ursus napisał:

Nie idź w Makite. Baterie liczą ilość cykli ładowania i po pewnej ilości popełniają harakiri. Ilość tych cykli jest względnie duża, ale mimo wszystko to celowe postarzanie sprzętu. Z tańszych to Erbauer, Dedra, Graphite... Parkside jest coraz droższy i z jakością coraz gorzej. A z drogich to oczywiście Milwaukee, DeWalt, Festool. Nie wiem jak Hikoki, szlifierki masz, może i wkrętarki dobrze robią

Ok, czyli makita odpada

1 godzinę temu, daron64 napisał:

A to tak zawsze jest - a tylko stówkę dołoże i coś lepszego jest. A potem patrzysz i od tej stówki też jakby tylko stówkę dołożył to też już coś lepszego i kończysz na tym, że szukałeś czegoś taniego do okazjonalnego użytkowania, a oglądasz graty po tysiaku :)

Chciałem uniknąć tego i kupiłem z najtańszych, to co miało najlepsze opinie i w miarę jakiś komplet (2baterie 20V 2Ah, bity/wiertła, walizka). Też już przeglądałem pod koniec wkrętarki za 2razy taką kwotę, ale się pohamowalem, bo w sumie po zrobieniu tej instalacji, to już będzie więcej leżeć, więc nie chciałem dać się ponieść fantazji. 

Narazie to wiercilem nią w suporeksie i coś tam w metalu próbowałem, ale małym wiertłem. W cegle, to kurcze sieciowa z udarem miała ciezko. Uchwyty do kabli mam dość miękkie, więc sprzęgło ustawione na 1 i już jest za mocno. A przy ustawieniu na wiercenie, przy zaciskaniu wiertła, wykręca ręce. 

Jakbym teraz po tym krótkim czasie miał jeszcze raz szukać, to bym się tylko zastanowił, czy nie brać jeddnak z udarem.  Ale to już trzeba by pomyśleć dobrze do czego będziemy używać i popatrzeć na wagę poszczególnych sprzętów. Też nie wiem do końca , czy jest sens za ten udar dopłacać, skoro np taka sieciowa nie miała lekko, to czy mała wkrętarka by podołała. Nie mówię, że by nie podołała, bo nigdy taka nie pracowałem, trzebaby popytać kogoś z doświadczeniem.

No i żeby nie było, że tu wyjeżdżam z jakims, że moja racja jest najmojsza i mój zakup to jest najlepszy itd. Mnie ograniczała głównie kasa, bo to taki nadprogramowy zakup był. Jakbym miał wtedy więcej wolnej gotówki, to pewnie bym kupił coś markowego. Ale to w sumie tylko dlatego, że jak mi się kiedyś ten parkside spieprzy, to pewnie będę sobie wypominał, że kurcze mogłem dołożyć do markowego. 

 

Darek daj linka do tego co dokładnie kupiłeś

55 minut temu, Grzechooo napisał:

Ale teraz jak kupiłem klucz udarowy z wyjściem hex to robi mi za wkrętarkę z udarem wiertło do betonu na hexa wmur idzie aż miło.

Można jakiś link????

2 minuty temu, SamaPrawda napisał:

Patrząc na ten test chyba najlepiej wychodzi einhell, chociaż parksaid źle nie wyszedł, patrząc że jest prawie połowę tańszy. https://youtu.be/REWZRv0KyWg

Einhella nie chce za darmo, zle wspomnienia mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ja mam dokładnie ten https://allegro.pl/oferta/klucz-udarowy-gdx-18v-200-bosch-korpus-body-9853490340 ale za wkrętarkę do wkrętów do drewna np nie wyjdzie bo pourywasz i udar niestety jest na stałe. Ja mam zwykłą wkretarkę bosch już 3 lata i teraz kupiłem ten klucz a aku mam 4ah bo mam jeszcze szlifierkę na aku. Piękna sprawa narzędzia na aku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Słaba jakość czy o co chodzi? A może yato? patrząc po testach też idzie całkiem fajnie, chociaż w każdym razie parkside wygrywa ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
2 minuty temu, Grzechooo napisał:

ale za wkrętarkę do wkrętów do drewna np nie wyjdzie bo pourywasz i udar niestety jest na stałe.

Czyli odpada, w dodatku za drogi dla mnie

2 minuty temu, Grzechooo napisał:

Piękna sprawa narzędzia na aku.

Szczerze mowiac-nie potrzebuje, 99% prac wykonuje w garażu, gniazdka mam co 2m na każdej ścianie

 

4 minuty temu, SamaPrawda napisał:

Słaba jakość czy o co chodzi

O einhella pytasz??? Mam złe wspomnienia po tej marce jak pracowałem na złomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852
27 minut temu, bratrolnika napisał:

gniazdka mam co 2m na każdej ścianie

będę jechał w góry to wezmę metrówkę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
37 minut temu, bratrolnika napisał:

Czyli odpada, w dodatku za drogi dla mnie

Szczerze mowiac-nie potrzebuje, 99% prac wykonuje w garażu, gniazdka mam co 2m na każdej ścianie

 

O einhella pytasz??? Mam złe wspomnienia po tej marce jak pracowałem na złomie

To jak tylko do garażu to i sieciowa wkrętarka by była dobra ale akumulatorowa jest uniwersalna bo na zewnątrz można robić bez plątania się w kable

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Od kilku lat katuję Stanleya z udarem. Wiercenie w metalu do 10mm spoko. Do ułomków nie należę, ale trzeba solidnie w łapach trzymać. Z dwiema bateriami dałem wtedy coś koło 500pln.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj