farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

bratrolnika    28757
5 minut temu, daron64 napisał:

No i jeszcze raz - jakiej grubości kable dać? 2.5 starcza, czy do tych gniazdkiem, które będą najmocniej obciążane pociągnąć grubsze(jakie?)

U siebie mam do garażu pociągnięte 5x2,5 drut, żeby było śmiesznie, zwykły kabel mam zakopany w ziemi (kabel miałem za darmo, to nie było mi szkoda)

Po garazu też instalacja w 2,5mm2

Tyle że u mnie od rozdzielni do garażu jest z 25m max 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
8 minut temu, bratrolnika napisał:

 

Kiedyś swoją dedrą wypaliłem pod rząd 7 albo 8 świeczek 3,2 na jakieś 130-140A i ten termik się nie załączył, niewiele później płyta wybuchła mi pp raz pierwszy....

Bezpieczniki typu B są bezzwłoczne, możesz zastosować bezpieczników typu C-zwłoczny, ale w tym wypadku to nic nie da

Elektryk tak sugerował że można spróbować założyć c, ale nie było widać u niego entuzjazmu.

7 minut temu, MF675ursus napisał:

Zwykłego gniazda jednofazowego nie obciążysz bardziej niż deklarowane przez producenta 16A, tzn możesz próbować ale szybko się wytopi, także przed nim proponuję zabezpieczenie B16, a wtedy 3x2,5 w zupełności wystarczy

O założeniu b16 też wspominał elektryk. Nie wiem na czym ostatecznie stanie.

4 minuty temu, bratrolnika napisał:

U siebie mam do garażu pociągnięte 5x2,5 drut, żeby było śmiesznie, zwykły kabel mam zakopany w ziemi (kabel miałem za darmo, to nie było mi szkoda)

Po garazu też instalacja w 2,5mm2

Tyle że u mnie od rozdzielni do garażu jest z 25m max 

Ja kupiłem w tamtym roku 4x16 Finkę, bo chciałem ciągnąć góra. W tym roku doszedłem do wniosku, że nie będę sobie wieszak przez całe podwórko i kupiłem ziemny 5x6. Starczyło go, żeby pociągnąć w ziemi od domu do obory i od domu do garażu. Ze skrzynki w domu na zewnątrz pociągnięty finka do skrzyni z gniazdkami przed wejściem i w skrzynce porobione połączenia. Ze skrzynki przed wejściem wychodzą dwie linie. Jedna do obory i po oborze pociągnięte 5x2.5. Droga linia wychodzi przy garażu, tam łączy się znowu z finka, która dochodzi do rozdzielni w garażu. Z tej rozdzielni narazie jedno zespolone gniazdko jest narazie. Pociągnie kable na resztę instalacji, to elektryk przyjedzie i mi to popodlaczam. 

Zabezpieczenie w domu b25, w garażu narazie tylko b20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

@daron64, ta Twoja spawarka przy maksymalnym obciążeniu (a jak spawasz elektrodą fi4 to raczej ono występuje) pobiera prawie 40A z sieci (8 kVA), jeśli tylko przekroje i długości przewodów instalacyjnych jej na to pozwolą. Więc bezpiecznik B20 ma prawo zadziałać, u mnie przepala się topikowy 25A...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Agrest napisał:

22 minuty temu, wojtal24 napisał:

mylsle ze to moze pompa ale kolega @griga jest dobry w opryskiwaczach

Teoretycznie może być, ale jest pewien szczegół. Po wyłączeniu na zegarze zostaje ciśnienie te 7bar, dokładnie tyle o ile muszę zwiększyć, żeby zachować wydatek. 

to może manometr uszkodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453
28 minut temu, daron64 napisał:

Elektryk tak sugerował że można spróbować założyć c, ale nie było widać u niego entuzjazmu.

O założeniu b16 też wspominał elektryk. Nie wiem na czym ostatecznie stanie.

Ja kupiłem w tamtym roku 4x16 Finkę, bo chciałem ciągnąć góra. W tym roku doszedłem do wniosku, że nie będę sobie wieszak przez całe podwórko i kupiłem ziemny 5x6. Starczyło go, żeby pociągnąć w ziemi od domu do obory i od domu do garażu. Ze skrzynki w domu na zewnątrz pociągnięty finka do skrzyni z gniazdkami przed wejściem i w skrzynce porobione połączenia. Ze skrzynki przed wejściem wychodzą dwie linie. Jedna do obory i po oborze pociągnięte 5x2.5. Droga linia wychodzi przy garażu, tam łączy się znowu z finka, która dochodzi do rozdzielni w garażu. Z tej rozdzielni narazie jedno zespolone gniazdko jest narazie. Pociągnie kable na resztę instalacji, to elektryk przyjedzie i mi to popodlaczam. 

Zabezpieczenie w domu b25, w garażu narazie tylko b20

Zmiana charakterystyki na C w Twoim przypadku nic nie da. Charakterystyka ma znaczenie przy urządzeniach z ciężkim rozruchem, wentylatory, silniki pod obciążeniem itp. U Ciebie po prostu jest za duże obciążenie przez długi czas. Jak chcesz prąd większy niż 16A to poszukaj gniazda i wtyczki jednofazowej które taki prąd przeniosą, są takie, przemysłowe, ale życzę powodzenia z ich użytkowaniem. Do tego wtedy powinieneś zestopniować zabezpieczenia, tak aby najpierw wywaliło w garażu a nie w domu

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
12 godzin temu, Grzechooo napisał:

jakby był w dobrym stanie to kosztowałby 5000zł a nie 1800zł.

Ja prawie tyle dałem za swojego to sypało się w nim wszystko po kolei, a na oględzinach wszystko było w miarę ok, cicho pracował i w ogóle a jak poszedł w pole to okazało się że jedynie jako tako pomalowany.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 przy spawaniu  nawet 10 elektrod  4 [moja Dedra 200 spokojnie pokonuje] musi być zachowana w idealnym stanie instalacja . Nie ma prawa przy tych kablach  wybić.  [odległości sporo ,,gubią'' prądu] .Posprawdzaj  i doczyść [dokręć] wszelkie łączenia w ,,rozetkach'' ,tam sporo prądu po prostu nie może   przedostać  się dalej . A i wszelkie przenośki i gniazdka ,robią krecią robotę ,a jak kabel zagrzany po 4 elektrodach,to czas go przeznaczyć pod żarówki do choinki ,a nie spawarkę . A jeszcze jedna sprawa ,przenośki na bębnach ,czasami z nich nie liczy się odleglości ,ale taka ,, cewka grzejna ''z 50 m kabla zrobi swoje 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Cała instalacja, pod która była podłączona spawarka, jest nowa. Po drodze z rozdzielni z domu do rozdzielni w garażu jest  pewnie że 40m kabla (wcześniej chyba trochę mniej pisałem). Asxsn 4x16 łączony z yky 5x6. W garażu narazie podpięte tylko jedno gniazdko takie zespolone (na kablu ydy 5x2.5) Kable takie, bo akurat 5x2.5 i asxsn miałem już kupione. Wszystko było skręcane dosłownie kilka dni przed spawaniem, wszystko robił elektryk.

Kurcze a może kable w gniazdku za cienkie? W sumie sam nie zaglądałem, a nie spytałem elektryka jakie tam są. Bo to takie hermetyczne siła+230. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Jak elektryk robił, to by ci powiedział że coś nie tak . Fachowiec nie patrzy że cię kosztuje, i że części droższe . Ty też patrzysz by to działało. Więc patrzając na swoją renomę i by nie było poprawek i ,,pierdo.....'' po ludziach że spier..... robotę ,bierze co dobre i mu pasuje . Tylko że nikt nie jest nieomylny . Miałem przypadek u siebie,że rozkładając nowe kable po ścianach,miałem nowy kabel przerwany,i na tej samej linii nowy przełącznik również nie sprawny . Niby to jest proste,nawet zrobiłem sobie schemat jak to ma być ,a tu nie dziala,i patrzysz na to i we łbie robi się pustka . Latasz po rozetkach zanim załapiesz.😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

jak masz kilka przewodów- to jest to zawsze proste, kwestia pomyslenia. Jak rozszywasz kable sterujące po 500 par, wtedy zaczynaja się schody - nie pomylić rozparowania, nie zrobić zwarcia itp. A potem szukanie , gdzie jest źle. Lataliśmy kilka miesięcy z kondensatorem, aby pousuwac mikrozwarcia, bo innej metody nie było, gdy sterowanie jest na prądach rzędu miliamper a od poziomu napięcia zależy stan sygnału.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

Panowie, jak się fachowo to nazywa, może ktoś namierzy to w necie bo ja nie mogę.

Rozdzielacz z elektrozaworami arag. Ta część jest pod zaworem zamykającym/przelewowym.

Na tym opiera się i zamyka zaworek suwakowy.

 

20210427_185632.jpg

20210427_185640.jpg

O ten konkretnie. 

Ten zaworek kupiłem ale poprawy brak. To gniazdo u góry jest już chropowate i prawdopodobnie nie domyka przepływu.

20210426_143115.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

Nie mam takich urządzeń, ale skoro to było spasowane na wymiar to ubytek materiału nie poprawi sytuacji? Tłoczka nie wydłużę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

Podkładkę już założyłem.

Kupiłem nowy zaworek. Na nowym gorzej jak na starym. Tak jakby słabsza sprężyna I łatwiej ją ciśnienie  wypycha. 

Drobnym papierem wygładzę powierzchnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

zerknij mój post wcześniejszy, takie frezy dostaniesz w każdym obi mrówce itp , na wiertarkę stołową idealnie w osi i wygładzisz 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    408

Panowie to to raczej przetop do huty? Chyba że z tego trzypunktowego układu ulepie jakiś obciaznik na tył do ciągnika, bo Toto ma mocowanie żeby ją ciągnikiem wozić

IMG_20210428_110850.jpg

Edytowano przez ZetorMisio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, stempos1980 napisał:

Ogloś może się ktoś skusi

Wątpię aby ktoś jeszcze tego używał. U mnie na zlomie dwie takie widziałem jedna prawie jak nowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na wiosnę identyczna wywiozłem. ciężkie, nieporęczne, nieprzydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj