farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

soltys48    19710
26 minut temu, radekz200 napisał:

@Agrest a który kolega tu też miał dobrego bizona do sprzedania? 🤔🤔

Jeszcze się z nim bujasz? Daj choć jedno ogłoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 minuty temu, radekz200 napisał:

Dam bliżej żniw 😛

Mogę kupić. 7 tysi daje i we wtorek mogę być. Na części se sprzedam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Pytanie mam o ten system kopiowania terenu w tym radelku z fotki ( zdjecie zapozyczone z google).  W profilach powinno byc jakos wytulejowane na jakis poliuretanowych tulejach jak to np. jest w mocowaniu resorow? Jak to zrobic dobrze nie koniecznie bardzo drogo?  Czemu sluzy ta sprezyna? Podobne zastosowanie jest  w redlicy dwutalerzowej lemken. Wyglada mi to na docisk redlicy ale przy takim mocowaniu sprezyny nie jest jakos wielki.

 

 

csm_Doppelscheibe_C_1_87dbc3df6c.jpg

pobierz (1).jpg

Edytowano przez Narko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Koło kopiuje teren i podnosi redlice czy talerze. Docisk pewnie nie jest wielki .ale i wystarcza .

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
55 minut temu, Narko napisał:

Pytanie mam o ten system kopiowania terenu w tym radelku z fotki ( zdjecie zapozyczone z google).  W profilach powinno byc jakos wytulejowane na jakis poliuretanowych tulejach jak to np. jest w mocowaniu resorow? Jak to zrobic dobrze nie koniecznie bardzo drogo?  Czemu sluzy ta sprezyna? Podobne zastosowanie jest  w redlicy dwutalerzowej lemken. Wyglada mi to na docisk redlicy ale przy takim mocowaniu sprezyny nie jest jakos wielki.

 

 

csm_Doppelscheibe_C_1_87dbc3df6c.jpg

pobierz (1).jpg

Sprężyna jest raczej po to aby kółko nie  ,, podskakiwało ,, chaotycznie , no i oczywiście dociska do gleby 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

Za docisk robi wyprofilowanie radełka, tak jak w pługu- powinno się samo zagłębiać, sprężyna stabilizuje żeby nie podskakiwało. Jak kombinujesz po taniości coś zaadaptować to taki system zawieszenia jest m.in. w wieloraku i czeskiej sadzarce

Edytowano przez MF675ursus
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Opielacz jak opielacz ale czy ten system dobrze kopiuje teren?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Powiem ci tak patrząc na mój opielacz i kopiowanie terenu to zęby na max opuszczone do dołu nie wchodzą w ziemię tylko po wierzchu skrobia.

Fakt  faktem że to firma krzak i dlatego jest tragedia bo przy firmowym może by to było lepiej wykonane i wypoziomowane ale niech się inni wypowiedzą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Najbardziej zastanawia mnie caly ten mechanizm kopiowania terenu... na czyms takim chce zrobic redlice wysiewajace z kolkiem utrzymujacym glebokosc siewu. Temat odlegly ale zbieram info i czesci potrzebne do realizacji projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Dnia 3.04.2021 o 10:19, slawek74 napisał:

LLU 5* lekko pokropilo jak ksiądz kropidlem...

 

to bierz szóstkę 😀

 

Slawciu, widział Ty Johna w modrzewiu tego, 6120 warty zamiany za mojego deutza? I jeszcze oglądałem k410 w Zbuczynie co myślisz o tych maszynach? Nie wiem jak linka z olx tu wstawić🤔 @Uziu92 co myślisz o tych dwóch maszynach?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
36 minut temu, stempos1980 napisał:

Powiem ci tak patrząc na mój opielacz i kopiowanie terenu to zęby na max opuszczone do dołu nie wchodzą w ziemię tylko po wierzchu skrobia.

Fakt  faktem że to firma krzak i dlatego jest tragedia bo przy firmowym może by to było lepiej wykonane i wypoziomowane ale niech się inni wypowiedzą

 

Zerknij prosze w wolnej chwili jak to tam jest zrobione... mocowanie to zwykla rurka i sruba na przelot czy to jest jakos wytulejowane? Bardzo duzy ma to luz na boki? Na jaka glebokosc puszczasz radelka oraz grubosc tych plaskownikow? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj