farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

sladan    325

@Ursus932 to po co tu zaglądasz i chamskie pyskówy walisz? Najwidoczniej nie mniejsze chamstwo w Tobie jest i ciągnie do swoich

Edytowano przez sladan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
3 minuty temu, soltys48 napisał:

@Ursus932 teraz praktycznie nie ma szans na kupno czegoś sensownego, dopiero październik/listopad

Po sezonie dopiero ludzie sie pozbywają niepotrzebnych maszyn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
9 godzin temu, mzk napisał:

110mm to jaki ma być przepływ ? Ja mam deszczownie 63mm i 1000litrów na minutę przy 5bar. przepuszcza

to ma byś wodociąg ,Nie wiem jaki przepływ.Taka średnica jest w projekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196
10 godzin temu, Belaruss820 napisał:

Ja ostatnio też oglądałem klucze to doszedłem do wniosku że warto kupić dwa mały i duży. Chcę kompresor naprawić,i tam głowice małą siłą trzeba dokrecic a przydałby się też do kół i większych prac.

Jakie wapno najlepiej rozsiewa sie lejkiem?bo tylko wapmag rozsiewalem. Wapniak kornicki czy koszelowski bez problemu pójdzie?bo teść na rynku kiedyś coś kupił nie pamiętam nazwy,wiem że jeden miał zielone napisy a drugi rodzaj czerwone,to ten zielony był i zapychało lejek i niby granula ale w większym % to były pokruszone i się robił pyl. 

           Wapno,ogólnie się zawiesza,chyba że zawieżdz na pole przyczepą i tam sypać po 2 worki bezpośrednio w siewnik ,by nie zdążyło się ,,zbić'' Lejek to taki lejek i tego nie przejdziesz ,chyba że zrobisz jak ja kilka ładnych lat temu . Tylko nie wiem czy pisać bo będzie kupa drwin,ale co tam jak działa to niech się śmieją. Wrzuciłem do ,,lejka'' koło zgrabiające od polskiej zgrabiarki,ale bez zębów,samą obręcz,w środek coś tam wspawać ,jakieś kontowniczki ,płaskowniki,by stabilnie utrzymać kształt koła . W ,,lejku'',po brzegach wspawać,przykręciś z 6 kątowników,by koło miało stabilnie i równo na czym leżeć . Sypiesz ze 2 worki,i to przelatuje przez otwory do dna,następnie kładziesz na to koło z 5-8 worków i w pole . Wysiejesz, wychodzisz, rozcinasz 2-3 worki i masz lużne wapno i siejesz. Do tego wieszasz kij na brzegu lejka ,na jakimś haku np,  tak by sięgał do mieszadła [o ile jeszcze istnieje] lub jak najniżej nie kolidując z częściami ruchomymi . W razie ,w tym patencie , zawieszenia nawozu ,ręką tym kijem poluzujesz nawóz bez wychodzenia z traktora i ognia.😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
10 godzin temu, Uziu92 napisał:

do wiosny chyba tej na neptunie :D tam wiosna raz na ponad 160 lat :D

po tym poście poniżej stwierdzam że chyba jednak masz rację

11 godzin temu, Ursus932 napisał:

Nie chcę od handlarzy , wymytch i plakowanych laleczek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, soltys48 napisał:

@Ursus932 teraz praktycznie nie ma szans na kupno czegoś sensownego, dopiero październik/listopad

Zgadzam się 

56 minut temu, sladan napisał:

@Ursus932 to po co tu zaglądasz i chamskie pyskówy walisz? Najwidoczniej nie mniejsze chamstwo w Tobie jest i ciągnie do swoich

Panie wyluzuj , sami mnie wspomnieli to jestem , to chyba logiczne że musiałem zareagować na ten post B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

to jedz kup nowy do salonu i gitary sobie nie zawracaj dziadami i handlarzami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12182
daron64 napisał:

Jeszcze nie wiem, dlatego napisałem, że do użytku na gospodarce  wyczytałem, że warto mieć duży i mały, ale na oba mnie nie stać na raz kupić

kupiłem ''jonsłeja'' z pięć lat temu i chyba raz używałem jako większej grzechotki czy taki on bardo potrzebny 🤔 kupuj wtedy jak będziesz musiał 😀😉


KlimekPL napisał:

3 minuty temu, soltys48 napisał:

@Ursus932 teraz praktycznie nie ma szans na kupno czegoś sensownego, dopiero październik/listopad

Po sezonie dopiero ludzie sie pozbywają niepotrzebnych maszyn? 

raczej wymieniają na nowsze/lepsze jak zbiorą zyski i dopłaty zejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
12 godzin temu, Ursus932 napisał:

Nie chcę od handlarzy , wymytch i plakowanych laleczek 

Ten zielony farmtrac był od pierwszego właściciela i też żeś wybrzydzał, handlarz  kupił i do teraz wystawiony stoi za 100 tyś. Więc nam tu nie mydl oczu 😜

1 godzinę temu, soltys48 napisał:

@Ursus932 teraz praktycznie nie ma szans na kupno czegoś sensownego, dopiero październik/listopad

Było dużo fajnych ciągników za rozsądne pieniądze to kręcił nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Teraz to albo handlarz albo jakaś likwidacja inne dopiero jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Przecież i tak nikt mu nie sprzeda dobrego traktora z jego wymaganiami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
11 godzin temu, mzk napisał:

110mm to jaki ma być przepływ ? Ja mam deszczownie 63mm i 1000litrów na minutę przy 5bar. przepuszcza

A jaka pompa napędza deszczownie? Z ciekawości pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, sladan napisał:

Przecież i tak nikt mu nie sprzeda dobrego traktora z jego wymaganiami

Ja nie chcę nie wiadomo jakiego , tylko normalny  używany ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

no to był elegancki farmtrak kilku letni w cenie 20 paro letniego Zetora ursusa i co ? też zły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
10 minut temu, Uziu92 napisał:

no to był elegancki farmtrak kilku letni w cenie 20 paro letniego Zetora ursusa i co ? też zły ?

Tylko pytanie kto rządzi kasa Marcin czy szwagier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12182
Ursus932 napisał:

Ja nie chcę nie wiadomo jakiego , tylko normalny  używany ciągnik

a jaki to normalny używany🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Był normalny ciągnik, do zrobienia błotniki to źle bo dużo roboty, jak był taki sam ciągnik ale już zrobiony to źle bo malowany.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
6 minut temu, stempos1980 napisał:

Tylko pytanie kto rządzi kasa Marcin czy szwagier

Ewentualnie któryś z rodziców 🤣

Jeden forumowicz powiedział mi kiedyś tak. Połowa tego forum to zakompleksione siury mające uj do powiedzenia, ale na forum jacy to oni gospodarze itp.itd. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12182

dla niego wszystkie niw normalne 🤣 lon pewnie by chciał nówkę w cenie dwodziestoletniego a porowu to się boi 😎🙈😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Uziu92 napisał:

no to był elegancki farmtrak kilku letni w cenie 20 paro letniego Zetora ursusa i co ? też zły ?

🤷‍♂️

 

14 minut temu, stempos1980 napisał:

Tylko pytanie kto rządzi kasa Marcin czy szwagier

Nie wiem o UJ chodzi wam z tym szwagrem ,ale mieszka chłopak nie u mnie ,widuje go może raz w miesiącu , to co może mieć do mojej gospodarki 🤔

 

17 minut temu, slawek74 napisał:

a jaki to normalny używany🤔

Nie dojechany, w miarę kompletny w cenie adekwatnej do stanu 

 

18 minut temu, SamaPrawda napisał:

Był normalny ciągnik, do zrobienia błotniki to źle bo dużo roboty, jak był taki sam ciągnik ale już zrobiony to źle bo malowany.

Dokładnie kolego masz rację , tym z błotnikami to sam jestem zły na siebie , chwilę się zastanowiłem ,dzwonię a już był zadatkowany , ale teraz już czasu nie cofnę 

 

15 minut temu, gregor1284 napisał:

Ewentualnie któryś z rodziców 🤣

Jeden forumowicz powiedział mi kiedyś tak. Połowa tego forum to zakompleksione siury mające uj do powiedzenia, ale na forum jacy to oni gospodarze itp.itd. 

Rozumiem że jesteś właśnie w tej połowie siusiaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12182
Ursus932 napisał:

a jaki to normalny używany🤔 Nie dojechany, w miarę kompletny w cenie adekwatnej do stanu 

a na rynku wtórnym są takie🤔 no dobra może się trafiają ale z zakupem takiego to trzeba się decydować do max 24 godzin bo jak nie to handlarze wyłapują i cena w górę .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
4 minuty temu, Ursus932 napisał:

Nie dojechany, w miarę kompletny w cenie adekwatnej do stanu 

A jak masz zamiar to sprawdzić ? Ja kupiłem właśnie taki jak piszesz W ciągu półtorej roku wymieniłem tylny most ,połowę przedniego napędu ,silnik ,chłodnice i wiele innych drobiazgów. Jeszcze tylko zmienie opony za 10tys i będzie dopiero taki jak ty chcesz  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj