farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

KlimekPL    793
10 minut temu, donweter1989 napisał:

Cyrk to się zacznie jak wejdzie to, że będzie można być na emeryturze i prowadzić dalej gospodarstwo. Nie jeden młody będzie stary zanim stery chwyci.

Czy ja wiem. Przedsiębiorca nie musi sprzedawać firmy jak zechce pójść na emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
6 minut temu, donweter1989 napisał:

Cyrk to się zacznie jak wejdzie to, że będzie można być na emeryturze i prowadzić dalej gospodarstwo. Nie jeden młody będzie stary zanim stery chwyci.

Już tak jest,przecież 64 letniego gospodarza wnuk może na młodego rolnika startować a co z synem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
7 minut temu, KlimekPL napisał:

Czy ja wiem. Przedsiębiorca nie musi sprzedawać firmy jak zechce pójść na emeryturę.

Już jakie problemy są u wielu z przekazaniem, a po tym co nie jeden poczeka aż senior zejdzie z tego świata. Jeszcze ojciec synowi to pół biedy ale zięcie to przerąbane będą mieli.

4 minuty temu, pawel885 napisał:

Już tak jest,przecież 64 letniego gospodarza wnuk może na młodego rolnika startować a co z synem? :)

A po tym to prawnuk, bo nie jeden do 80 będzie męczyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@Ursus932

3 Ciągniki, 2 opryskiwacze, rozsiewacz nawozu, wapna, agregat uprawowo siewny, pług, kombajn. To tyle co widziałem.

Mieli polskie, ale systematycznie zmieniali i teraz wszystko zachodnie.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, pawel885 napisał:

Już tak jest,przecież 64 letniego gospodarza wnuk może na młodego rolnika startować a co z synem? :)

Zależy kiedy 64 latek spłodzili następcę a ten znów swojego 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

No właśnie, przedwczoraj żona z córką były na 2 piętrze gdzie mieszkamy i mała płakała,on zszedł od siebie na dół do kuchni i do mnie z tekstem że ona sama z małym dzieckiem i płacze a ja na dole ze słuchawkami i jak tak mogę. Wkurzył mnie bo co go to obchodzi,jak to żona powiedziała i teściowa że on już swoje dzieci wychował,to niech się nie interesuje moimi dziećmi. Powiedziałem żonie że ma iść do niego i go zj***ć, i wiecie co?posłuchała się mnie.

Uu to musiałes później kryć? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
26 minut temu, donweter1989 napisał:

 

A po tym to prawnuk, bo nie jeden do 80 będzie męczyć.

W mojej wsi jest taki gospodarz tyle że nie mają następcy bo syn zginął w wypadku. Dobija do 90 ale nadal sam prowadzi niewielkie gospodarstwo chyba jakieś 5 hektarów łąk i ornych a do tego kilka krów mlecznych. Do najdalszego pola jeszcze do niedawna dojeżdżał trzydziestką jakieś 10km ale ten kawałek oddał już w dzierżawę. 

Siano grabi i zbiera luzem. Jak kupował ode mnie zboże to worki 50kg przerzucał jak młodzieniaszek. Gnój widłami kładzie i sam wozi. I jeszcze rowerem potrafił przywieźć akumulator z miasta oddalonego 5km. Umysł również ma bardzo sprawny i pamięć nadal bardzo dobrą. Sam chciałbym być w takiej formie w jego wieku.

Ale dla następców jest to dość problematyczne :P

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój_ulep    8
3 godziny temu, lamboEVO100 napisał:

By się przydało 😂 

Sam nie raz strzelam byki ale jest autokorekta, żeby to zawsze ignorować to przesada.

Do 15 ha jeździmy 10 km w różne strony i lepiej dalej jechać i lepszą ziemię obrabiać

U mnie autokorekta takie bzdury pisze, że jak się spieszę to sam nie mogę później rozczytać a tak to kilka razy muszę poprawiać tekst. 

2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Mam chęć nazwać ten ciągnik po swojemu 😉 ale się powstrzymam kulturalnie 9_9

Ale ten tur to pokraka 

Pokraka ale była ze 40 lat wcześniej niż u nas. W Austrii tych ogórków z takimi turami nie oszczędzają a spawać nie trzeba. Sam mam rozrzutnik z tamtąd z lat 60 i już miał napęd. Jak go ojciec przywiózł to sporo ludzi go pożyczało bo mimo, że ten rozrzutnik miał już wtedy ze 40lat to u nas ludzie wozili na platformie i roztrząsali. Rozrzutnik nadal służy ale już nie ma komu pożyczać.

1 godzinę temu, daron64 napisał:

Mam znajomego. Chłop ma chyba 42 lata, jego ojciec koło 70tki i z tego co widzę i co słyszałem, to się "młody" nie prędko doczeka przekazania gospodarki. A gospodarka niezła - ze 100ha, sprzęty używane, ale wszystko zachodnie, budynki ok itd. 

Chyba nie ci z programu? 

P.S. Tzw. najsłynniejsi rolnicy w Polsce mają tu swoje konta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Są tak zwani "nizniszczalni" dwóch mam takich we wsi. Mimo iż jeden dobija do 70 a drugi do 80 lat to sądzę że mnie by zajechali przy robocie. Ale też jest dwóch, którzy na szczęście mają następców co jeszcze rok temu zapierdzielali a teraz jeden w pampersie siedzi a drugi chodzik pcha a są młodsi od tych co wcześniej wspominałem.

9 minut temu, KlimekPL napisał:

W mojej wsi jest taki gospodarz tyle że nie mają następcy bo syn zginął w wypadku. Dobija do 90 ale nadal sam prowadzi niewielkie gospodarstwo chyba jakieś 5 hektarów łąk i ornych a do tego kilka krów mlecznych. Do najdalszego pola jeszcze do niedawna dojeżdżał trzydziestką jakieś 10km ale ten kawałek oddał już w dzierżawę. 

Siano grabi i zbiera luzem. Jak kupował ode mnie zboże to worki 50kg przerzucał jak młodzieniaszek. Gnój widłami kładzie i sam wozi. I jeszcze rowerem potrafił przywieźć akumulator z miasta oddalonego 5km. Umysł również ma bardzo sprawny i pamięć nadal bardzo dobrą. Sam chciałbym być w takiej formie w jego wieku.

Ale dla następców jest to dość problematyczne :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój_ulep    8
12 godzin temu, damianbor napisał:

Ten to ma bałagan na strychu... może podsunąć mu pomysł o hodowli ślimaków? Przynajmniej spier.alały mu nie będą.

A co to jest ta zachowawcza? Bo mam jedną bialogrzbietą i jak był weterynarz i czyta w papierach ZR i mówi, że to zachowawcza i że ludzie je biorą na dotacje ale nie chwalą. Dwa razy się mi tylko ocieliła ale ją staramy się wyleczyć bo jest największa i miała spore cielaki a na uboj to mi dadzą z 500 a coś kupić 5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, KlimekPL napisał:

W mojej wsi jest taki gospodarz tyle że nie mają następcy bo syn zginął w wypadku. Dobija do 90 ale nadal sam prowadzi niewielkie gospodarstwo chyba jakieś 5 hektarów łąk i ornych a do tego kilka krów mlecznych. Do najdalszego pola jeszcze do niedawna dojeżdżał trzydziestką jakieś 10km ale ten kawałek oddał już w dzierżawę. 

Siano grabi i zbiera luzem. Jak kupował ode mnie zboże to worki 50kg przerzucał jak młodzieniaszek. Gnój widłami kładzie i sam wozi. I jeszcze rowerem potrafił przywieźć akumulator z miasta oddalonego 5km. Umysł również ma bardzo sprawny i pamięć nadal bardzo dobrą. Sam chciałbym być w takiej formie w jego wieku.

Ale dla następców jest to dość problematyczne :P

No a tu piszą że musi być fynd bo inaczej jeśli sprzęt jest gorszej jakości panowie czują się zmęczeni po pracy na gospodarstwie :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Jakie 10 t0 ma ze 30. Kupowałem 13to letnie mitasy z proximy to guma nie miała w ogóle  spękań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113

Ja wam powiem ze te dziadki koło 80 jak chodzą i robią to żyją, gdyby siedzieli to już by ich uj strzelił już dawno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, daron64 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/opona-18-4-r34-mitas-CID757-IDI5IXp.html

Przeglądałem sobie ogłoszenia i napatoczył i mi się. Nie zamierzam kupować, ale z ciekawości napisałem do sprzedajacego, czy znalazłby chwilę i napisał mi, kotry to mniej więcej rok. No i odpisał, że to 2010. Jak oceniacie stan gumy jak na 10lat?

 

Według mnie to strasznie spekane jak na 10 lat, mam cultory z 2014 a to też grupa mitas i  wyglądają jak nowe, guma nawet bez  najmniejszych pęknięć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
9 godzin temu, daron64 napisał:

My tak jakoś na wiosnę, czy na jesieni tamtego roku z wujkiem po drugiego wujka na Podlasie jechaliśmy. Chyba 7km lasem i nagle jebbbbb wiocha, nowe domy, nowe obory. Wujek mówił, że przez las chyba 2km na pastwisko krowy gonią

Nawet i miasta są u nas tak usytuowane Hajnówka, Białowieża 

 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

Czy ja wiem. Przedsiębiorca nie musi sprzedawać firmy jak zechce pójść na emeryturę.

Przecież jak przechodzisz na pełną emeryturę to nie musisz przekazywać gospodarstwa, wymóg jest tylko dla tych, co na wcześniejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
7 godzin temu, igor10246 napisał:

60 około

https://www.facebook.com/groups/133472920675051/permalink/691340251554979/

ktoś szukał 3 skiby w obrocie 

Panowie pytanie techniczne, będę robił AREATOR i z jakiego matriału najlepiej by zęby zrobić a maszyna wygląda tak 

 

Chyba rozsądnie było by z redlicy przykręcanej np. z grubera , czy kultywatora 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228
8 minut temu, Marecki2922 napisał:

Chyba rozsądnie było by z redlicy przykręcanej np. z grubera , czy kultywatora 

Stare noże z glebogryzarki podprostować na gorąco,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
9 godzin temu, stempos1980 napisał:

@6465 co tam?

A to żeś się panie nie odzywał,  myślałem że cię te radomiaki gdzieś w bramę wciągli. A tak poważnie to zmierz wysokość tej puszki na filtr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753
8 godzin temu, pawel885 napisał:

Już tak jest,przecież 64 letniego gospodarza wnuk może na młodego rolnika startować a co z synem? :)

u żony na wiosce była taka sytuacja, dziadek przepisał wnuczkowi, a ojciec całe życie na tej gospodarce robił, teraz na starość jako cieć dorabia bo okazało się że na gospodarce robił a nigdzie nie był ubezpieczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj