farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

migacz    317

Za ten rozsiewacz to bym mu wpier..l sprawił. Żeby jeszcze ręką nie siał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

ta juz to widze kvernelanda w obrocie za 10k ja szukalem 3 lata temu i wiekszosc albo pospawanych albo pękniętych

 

Na słabe trafiłeś. Da się kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
gregor1284 napisał:

33 minuty temu, wojtal24 napisał:

a co tu na tych zdjeciach widac bo ja tu nie widze w jakim stanie sa te plugi

 

do ZOO

 

Ta może mu urla jeszcze popcorn kupić? 

Nie oglądałeś "poranka kojota" Polska komedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

@Ursus932 https://www.olx.pl/oferta/zetor-5340-jak-nowy-igla-oryginal-krajowy-CID757-IDI7c60.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ładna sztuka. Po ile takie chodziły jak były nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie, inflacja jest. B|

że Turki, albo inne Pakistańczyki nie wpadli na pomysł produkcji takich teraz. u nas by schodziły na pniu.

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, pafnucy napisał:

Panie, inflacja jest. B|

No tak ale mniej więcej na te pieniądze obecne to ile to by mogło być? Ze 100 tyś obecne czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753
6 minut temu, pafnucy napisał:

Panie, inflacja jest. B|

że Turki, albo inne Pakistańczyki nie wpadli na pomysł produkcji takich teraz. u nas by schodziły na pniu.

Stare MFy robią, a Polak i tak narzeka że "To już nie to samo"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie wiem.

zetory by szły. B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
50 minut temu, gosciu506 napisał:

Nie oglądałeś "poranka kojota" Polska komedia

No a co mówił gościu w filmie? 🤔To co napisałem 🤣 a no to dobre jest, niedługo przyjeżdża do mnie kolega Krzysztof jeżyna że szczecina itd tak to leciało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Takie pytanie 

Czy jest faktycznie duża różnica po zmianie opon z diagonalnych na radialki przy ciągniku ~80km?

Albo inaczej, czy różnica jest warta dopłaty ~2k. Bo taka mniej więcej jest różnica na tylnich dwóch oponach.

Fajnie jakby wypowiedział się ktoś, kto na tym samym ciągniku jeździł na takich i takich. Takie ogólne stwierdzenia, że te są lepsze to sobie czytałem. Chodzi mi o jakąś konkretną opinie. Ciągnik przez parę lat miałby być jeszcze głównym na 30ha

 

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
akooo napisał:

No ładna sztuka. Po ile takie chodziły jak były nowe?

napewno taniej niż ceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Wypowiem się ją co prawda nie 80koni ale c360 jeździłem innymi na kartoflakach i jest wyraźna różnica. Miałem też doczynienia z Zetora mi 7211 radialne/diagonalne no czuć to zaparcie . Warte tych złotówek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@mf362

Dzięki. Opinii jako takich jest pełno, że radialki takie super w porównaniu do karytoflakow, ale właśnie nie trafiłem na zedne tego typu, gdzie ktoś jeździł na takich i na takich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
1 godzinę temu, przybyslawice5211 napisał:

U nas te maszyny by pracował  jeszcze długo a tu w kontener ładują  

 

Angole to bogolę stać ich na niszczenie dobrego sprzętu nawet wałków nie oszczędzili. Na  takim sprzęcie jeszcze nie jeden wałek polak by zrobił.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, daron64 napisał:

Albo inaczej, czy różnica jest warta dopłaty ~2k. Bo taka mniej więcej jest różnica na tylnich dwóch oponach.

Oblicz sobie zużycie paliwa przez te x lat i porównaj ile paliwa zaoszczędzisz jeśli przesiądziesz się na diagonalne - jak będzie więcej niż 2 tysie oszczędności na ON to warto z ekonomicznego punktu widzenia. Co do reszty - to chyba tak samo ziemie ugniatają i te i te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Hehe no dzięki za radę, tylko niby jak mam to policzyć, skoro nie mam żadnego porównania. Dlatego o to pytam, liczyłem że ktoś rzuci jakaś garść konkretów. 

Co do ugniatania ziemi, to chyba radialki mniej, bieżnik bardziej płaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Miałem Forda 80km i tak wyszło że na jednym kole była radialka ok 70% a  na drugim diagon 100% i przód obie radialki i powiem prawie zawsze pierwsza zaczynała buksowaś kartoflanka. Jeżeli będziesz podpinał do niego sprzęt na granicy możliwości to te 2 tys dobrze zainwestujesz a jeżeli ma być ciągnik do lekkich prac to oszczędzaj.Ja tak to widzę.Piszesz przez parę lat jako główny na 30ha no też pomyśl (2 lata czy do końca gum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Bo tak jak sobie na sucho liczę, to największą różnicą, w zasadzie może jedyna zauważalna, będzie w talerzowce (jeśli będzie mokro), orce, uprawie przedsiewnej (jeśli będzie mokro). Czyli 3zabiegi x 15 hektarów ornego  = 45 hektarów x 3lata, bo myślę, że tyle to napewno będzie musiał jeszcze jako główny posłużyć. Czyli zaokrąglijmy w górę  ~150ha. 

2000zl / 3.50zl(po odjęciu zwrotu akcyzy) = ~600L ON (571, no ale zaokrąglijmy też, dla latwiejszych obliczen)

600L / 150ha = 4L. Czyli na każdy jeden zabieg wychodzi, że musiałbym spalić o 1.33litra mniej na radialkach.

Czyli jeśli będzie mokro, to myślę, że na spokojnie się zwróci zakup. Ale przy suchych latach czy będzie różnica?

Coś źle policzyłem?

 

7 minut temu, marian7k napisał:

 Jeżeli będziesz podpinał do niego sprzęt na granicy możliwości to te 2 tys dobrze zainwestujesz a jeżeli ma być ciągnik do lekkich prac to oszczędzaj.Ja tak to widzę.Piszesz przez parę lat jako główny na 30ha no też pomyśl (2 lata czy do końca gum)

Do końca gum, to nam nadzieję, że nie. Mam jeszcze na dwa lata kredytu troszkę i pare innych rzeczy chce porobić, pokupowac. Także te 3 lata minimum jako główny - orka, uprawa, siew. Pozniej ciężko powiedzieć jaki los go czeka

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jak miałbym tego forda 6610 teraz i miałbym taki dylemat to wziąłbym radialki, ale to zależy jakie ziemie i jakie sprzęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
hardkor113 napisał:

A nie zastanowiło Cię że wszytskie maszyny które gość wystawia są pięknie wypsikane plakiem. O cenie nawet nie będę mówił każda maszyna o 20 do 30% droższa niż rynkowo. Lepiej kup coś co widać co kupujesz, ja szerokim łukiem omijam tych co picuna maszyny do sprzedania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Droższa o 30 procent nie jest bo widac po olx że cena jak wiekszości.A szukam takich bo nie lubie gradobicia na podwórzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jest droższa. Opryskiwacz malowany, nie oryginale wyposażęnie. Belka 18m obniża cene dodatkowo. Podobny sprzęt pokazuje się poniżej 30tys. Ale jeśli lubisz malowane ok, każdy ma inne podejście. Dla Mnie liczy się cena i adekwatny do wieku stan.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj