pafnucy

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

GRZES1545    2704

A jakie to mięso teraz w sklepach? Swoje jeszcze ma smak a to co z tych ferm to kuźwa splunąć. 3 tyg kurczak żeby rósł🤦‍♂️

• Like 5

Strongman    919
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Samogon

Pan Tadeusz to zły czy z lublina Palikota czy nawet z Polmosu z Siedlec.żubrówka nie jest dobra bo te trawę obsikał żubr,

• Haha 1

GRZES1545    2704
2 minuty temu, slawek74 napisał:

odgłosy też mają być chronione

Grześ przespałeś 😀 wczoraj już było😉

Kurła ja zawsze ostatni się dowiaduję 🙆‍♂️

• Haha 2

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    9602
5 minut temu, Uziu92 napisał:

do tego dążą, Ci w brukseli sobie umyślili żeby do bodaj 2025 roku spożywać w europie  25% "mięsa" z robaków, owadów i innego badziewia, potem żeby resztę luki której nie zapełnią robaki wprowadzić mięso syntetyczne,  wygasić całkowicie hodowlę w europie w imię ekologii i czystego klimatu i patrząc na to co się dzieję to do tego to wszystko dąży.

Także za jakiś czas może będziemy żreć mięso w proszku jak astronauci, do polania wodą i do mikrofali i wyskoczy kotlet.

To na ki uj w zbożu robaków szukają i potrącenia są? Powinni jeszcze dopłacić😁

• Haha 1

szymon09875    1620
5 minut temu, Strongman napisał:

Ja nie rozumiem jak to nie można jeść mięsa,Jak przyjdzie piątek to nie dam rady chodzić jak nie zjem mięsa,ryba to tez nie mięso, albo bym cały czas jadł i był bym napompowany a nadal głodny.

Tak samo jak mozna jeść tak i można nie jeść. Sam jestem miesozerny, nawet bardzo, ale można zjeść dobrze i sie najeść bez mięsa też.

Strongman    919
Napisano (edytowany)

Cyba ze ziemniakami to się zgodzę.

Było dać zamki inne.

Edytowano przez Strongman

pafnucy    3493
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Jak wam się widzi taka robota? 

received_240222290975092.jpeg

received_182501913307088.jpeg

received_348206719667519.jpeg

received_257281375921429.jpeg

a jak otworzysz takie zapięcie jak pełna zboża będzie? 🤔

• Like 1

pafnucy    3493

no i co się stanie jak otwierać zacznie?

Rolnik200598    951
2 minuty temu, szymon09875 napisał:

Tak samo jak mozna jeść tak i można nie jeść. Sam jestem miesozerny, nawet bardzo, ale można zjeść dobrze i sie najeść bez mięsa też.

Naleśnikami też się najesz ale na jak długo "wystarczą". Jestem ziemniako, kapusto i mięsożerny i nie można na siłę z ludzi robić wegetarian. Zresztą zanim to do nas dojdzie to nie wiadomo czy dożyjemy a może i nie dojdzie...

• Haha 1

Tomasz0611    1227
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, pafnucy napisał:

Dorobić sobie takie "trzymaki" z ceownika zimnogiętego 100 i po problemie. Zakładasz trzymak, otwierasz zamknięcie, a następnie wyciągasz trzymak.

Edytowano przez Tomasz0611

gregor1284    1647
2 minuty temu, pafnucy napisał:

Klient nasz pan, wedle woli. To jakiś pomysł chłop ma chyba na to 

Uziu92    5451
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

A jakie to mięso teraz w sklepach? Swoje jeszcze ma smak a to co z tych ferm to kuźwa splunąć. 3 tyg kurczak żeby rósł🤦‍♂️

woziłem na fermę ziarno nie raz, żebyś zobaczył co dają kurczakom to szok, kurczak w oczach rośnie, a raczej puchnie, coś w stylu sterydów.

3 minuty temu, Agrest napisał:

To na ki uj w zbożu robaków szukają i potrącenia są? Powinni jeszcze dopłacić😁

z robakami + choć z 50 zł do tony :D

• Like 2

szymon09875    1620

Nie używałeś nigdy klamry w kształcie litery U ? Wkładasz tak żeby złapało profil przedniej i bocznej burty, otwierasz zamek, pociagasz za klamre i burta sie otwiera.

• Like 1

Tomasz0611    1227
Napisano (edytowany)

Oooo, dokładnie to co @szymon09875 opisuje miałem na myśli. Mam dorobiony taki do każdej przyczepy.

Edytowano przez Tomasz0611

pafnucy    3493
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Klient nasz pan, wedle woli. To jakiś pomysł chłop ma chyba na to 

pewno przy otwieraniu złapie że coś nie tak. :D

pafnucy    3493
Napisano (edytowany)
5 minut temu, szymon09875 napisał:

Nie używałeś nigdy klamry w kształcie litery U ? Wkładasz tak żeby złapało profil przedniej i bocznej burty, otwierasz zamek, pociagasz za klamre i burta sie otwiera.

nie znam

a i Panie gregor. Brat odwrotnie te przetłoczenia daje. masz na opak.

@bratrolnika weź no luknij.

Edytowano przez pafnucy

ZELKOW    941
Strongman napisał:

Ja nie rozumiem jak to nie można jeść mięsa,Jak przyjdzie piątek to nie dam rady chodzić jak nie zjem mięsa,ryba to tez nie mięso, albo bym cały czas jadł i był bym napompowany a nadal głodny.

Oo tak, ja dziś sobie jadłem pieczony boczuś i schabik ze swojego kabana, żyaionego na własnych paszach a nie soi gmo i supcio mięsko, można by było i bez chlebka jeść. A co do mięsa marketowego to fakt znajomy co choduje świnie na kontrakt i tam liczy się jak najmniejsze zużyvie paszy i najtańszej paszy to niestety taki tucznik nie ma smaku tak jak na własnej paszy karmione

• Haha 1

Tomasz0611    1227
Przed chwilą, pafnucy napisał:

nie znam

To poznaj, bardzo ułatwia otwieranie burt ;) 

Piotrek1975    984
gregor1284 napisał:

Jak wam się widzi taka robota? 

received_240222290975092.jpeg

received_182501913307088.jpeg

received_348206719667519.jpeg

received_257281375921429.jpeg

Podoba tylko według mnie bym na dolnej burcie zrobił dolne uchylanie burty, dużo, dużo wygodniejsze.

szymon09875    1620
4 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Naleśnikami też się najesz ale na jak długo "wystarczą". Jestem ziemniako, kapusto i mięsożerny i nie można na siłę z ludzi robić wegetarian. Zresztą zanim to do nas dojdzie to nie wiadomo czy dożyjemy a może i nie dojdzie...

Naleśniki z serem są dość syte. Brokuły, szpinak, fasola czy groch, tym tez sie najesz i da sie żyć. 

• Like 1

GRZES1545    2704
Napisano (edytowany)

Na skupie raz burty gość na takich zamkach otwierał 

5 minut temu, szymon09875 napisał:

I nowe borty lakier pozdzierany w tym miejscu😬 ale na takie zamki patent dobry.

Edytowano przez GRZES1545

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmtrac8244
      Rozmawiamy o ciekawych ofertach używanego sprzętu rolniczego na allegro, ale również i na innych serwisach typu olx czy sprzedajemy.

Wymieniamy się opiniami na temat ofert, jak i sprzedających.

Kontynuujemy temat: 
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279646-znalezione-na-allegro-i-nie-tylko-2020/page/1099/
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez rocknrollnik1
      Witam.Do założenia tematu skłoniła mnie propozycja,którą ostatnio dostałem.Jeśli jest w złym dziale to proszę admina o przeniesienie.Wracając do tematu ,mam propozycję wzięcia w dzierżawę na papierze prawie 20 ha, z możliwością powiększenia o kolejne ha z czasem.Dopłaty bierze właściciel ,podatek ja płacę ,ale coś wspominał,żeby jeszcze coś dorzucić do ha.Problem polega na tym,że mam do tego miejsca prawie 20 km.Gleba podobno klasy 2-3 ,ale jeszcze muszę sprawdzić.Dopiero się rozkręcam w hodowli zbóż,wcześniej większość stanowiły łąki i koniczyny.W zeszłym roku wpadło mi  w okolicy prawie 20 ha dzierżawy  gruntów ornych  co łącznie daje  prawie 60 ha ornych i 40 TUZów w programie RŚ. Chętnie bym to wziął "w opiekę" ,tylko obawiam się o dopilnowanie np rzepaku na czas.Teoretycznie można zestaw do pryskania zostawiać u znajomegoz tamtych okolic,jak i wodę pobierać. Jeśli ja się nie zdecyduję to chapnie to na pewno jakiś obszarowiec z tamtych okolic.Ciągnik większy właśnie dogrywam,pług i tak muszę kupić większy,jakąś konkretną przyczepę też .Kombajnu na razie nie mam. 
      Moje obawy budzi tylko ta odległość. Czy macie podobną odległość do niektórych swoich pól?
    • Przez benek79
      witam. moze ktos sie orientuje ile mozna dostac dzierzawy za postawienie wiatraka na dzialce rolnej????
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj