pafnucy

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

bratrolnika    18283
9 minut temu, 6465 napisał:

Ja mam z 15 drzew owocowych do wycinki. Tylko mi się samemu nie chce za to brać a pomocy nie ma🙁

połowa grubego dla mnie i w sobotę możemy zaczynać

bratrolnika    18283

ogólnie to w ty roku mam słaby opał, jakaś drobnica, deski, palety, trochę akacji, wszystkiego będzie z 9m3

w zeszłym roku poszło 10m3 i 1900kg ekogroszku

w tym roku nie dość że opał słaby, to w dodatku mniej, a jeszcze dużo wcześniej zaczęło się w piecu palić

coś mi się wydaje że 2500kg groszku pójdzie jak nic

Wiadomość z agroFakt.pl

gregor1284    3407
1 minutę temu, Łolek napisał:

Darek dam ci stara chałupę tylko rozbierz i weź 

Przebijam! Budynek starej podstawówki daje, taka buda jak w Oświęcimiu stoją 

Łolek    1365
8 minut temu, bratrolnika napisał:

a zmieści się na przyczepkę???

Przecież i taczką by wywiózł 

• Like 1

6465    5249
17 minut temu, Łolek napisał:

Darek dam ci stara chałupę tylko rozbierz i weź 

Biorę tylko drewno,  eternity i gruz zostaje u ciebie. 

bratrolnika    18283
11 minut temu, Łolek napisał:

Przecież i taczką by wywiózł 

Wszystko fajnie, tylko wszystko daleko. Najtaniej z bratem do jego lasu jechać. Utniemy przyczepę dla niego, przyczepę dla mnie, i wszyscy zadowoleni

6465    5249
5 minut temu, DANDYS napisał:

co to karpy

Pieńki, korzenie. 

gregor1284    3407
10 minut temu, 6465 napisał:

Ja nawet przystanę na taką propozycję, dodatkowo okna i papa mogą zostać 🤔 a nawet i załadować pomogę 

Edytowano przez gregor1284

6465    5249
4 minuty temu, gregor1284 napisał:

Ja nawet przystanę na taką propozycję, dodatkowo okna i papa mogą zostać 🤔 a nawet i załadować pomogę 

Jak by to było do 100km to już by my z kolegą jechali. 

radekz200    2858
11 minut temu, bratrolnika napisał:

Wszystko fajnie, tylko wszystko daleko. Najtaniej z bratem do jego lasu jechać. Utniemy przyczepę dla niego, przyczepę dla mnie, i wszyscy zadowoleni

Kurła dam Ci przyczepę sucharow ale pomożesz w montażu prysznica itp… bo mi już się nie chce 

• Like 1

Łolek    1365
27 minut temu, 6465 napisał:

Jutro przyjeżdżaj mówie serio wszystko  co nie drewniane  zostaje u mnie

Edytowano przez Łolek

Łolek    1365
15 minut temu, 6465 napisał:

Jak by to było do 100km to już by my z kolegą jechali. 

Do mnie masz blisko i juz wiesz gdzie 

stempos1980    3534
54 minuty temu, bratrolnika napisał:

ogólnie to w ty roku mam słaby opał, jakaś drobnica, deski, palety, trochę akacji, wszystkiego będzie z 9m3

w zeszłym roku poszło 10m3 i 1900kg ekogroszku

w tym roku nie dość że opał słaby, to w dodatku mniej, a jeszcze dużo wcześniej zaczęło się w piecu palić

coś mi się wydaje że 2500kg groszku pójdzie jak nic

Ty się lubujesz w Bartexie a za niego już 1500 zł wołają 🤦

gregor1284    3407
30 minut temu, radekz200 napisał:

Kurła dam Ci przyczepę sucharow ale pomożesz w montażu prysznica itp… bo mi już się nie chce 

Z transportem? To paszowoz wykipruje i Zara jadę 

Baks00    718

Dzisiaj pogadanka ze znajomym,zaopatrza stacje w paliwa....

,,Szykuj 8zl/l ON przy koncu roku"

Dzisiaj miedzy dostawami 18groszy róznicy

Edytowano przez Baks00

stempos1980    3534
4 minuty temu, Baks00 napisał:

Dzisiaj pogadanka ze znajomym,zaopatrza stacje w paliwa....

,,Szykuj 8zl/l ON przy koncu roku"

Dzisiaj miedzy dostawami 18groszy róznicy

We wtorek wieczorem tankowałem na amicu on to była po 5.89 a wczoraj już 6.13🤦

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmtrac8244
      Rozmawiamy o ciekawych ofertach używanego sprzętu rolniczego na allegro, ale również i na innych serwisach typu olx czy sprzedajemy.

Wymieniamy się opiniami na temat ofert, jak i sprzedających.

Kontynuujemy temat: 
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279646-znalezione-na-allegro-i-nie-tylko-2020/page/1099/
    • Przez AroniowyLiść
      Widzieliście reklamę?
      https://www.deagostini.com/pl/produkt/ursus-c330/YD3658000000/
      Za sumaryczną kwotę ze wszystkich numerów kolekcji można by pewnie kupić prawdziwą trzydziestkę bez papierów, ale kto by nie chciał takiego modelika  Mam z deAgostini kolekcję aut PRL-u i chyba skuszę się na ten traktor, ale jedyną moją obawą jest to, że np. po 70 numerze przerwą wydawanie kolekcji i cały traktor w p****u do kosza, bo niekompletny.
    • Przez kamil14851
      Witam. Może ktoś ma sprawdzone i tanie sklepy gdzie można kupić naszym pociechom zabawki związane z rolnictwem( traktory, kombajny, itp) czy może jednak szukać na allegro. I jakiej firmy zabawki polecacie? Chodzi o wykonanie i jakość tych zabawek. Czy brudera zabawki to już taka najlepsza jakość? 
    • Przez martyna90
      Witam forumowiczów mam pewne przemyślenia, którymi chciałabym się podzielić. Od razu zaznaczam, że nie jest to sytuacja, w której sie znajduję ale dotyczy mnie bezpośrednio ponieważ mam dwoje dzieci i jestem rolniczką całkowicie uzależnioną finansowo od męża.
      Przemyślenia te dotyczą sensu ubezpieczenia w KRUS.
      Wyobraźmy sobie, że gdzieś w Polsce żyje sobie Pani Kasia. Pani Kasia jest rolnikiem, pracuje w swoim gospodarstwie przez okrągły rok, jest to ciężka praca fizyczna, za którą otrzymuje wynagrodzenie w wysokości około 3 tyś zł miesięcznie na rękę. Wynagrodzenie jest obarczone dużym ryzykiem gdyż jest zależne od wielu czynników, głównie atmosferycznych, na które nie ma żadnego wpływu.
      Pewnego dnia Pani Kasia dowiaduje się, że jest w ciąży. Nieszczęśliwie złożyło się tak, że od 3 miesiąca jest to ciąża zagrożona i lekarz nakazał jej bezwzględnie powstrzymać się od wszelkich prac fizycznych i głównie leżeć - do końca ciąży.
      Kobieta ta zostaje z miejsca pozbawiona jakichkolwiek środków do życia gdyż nie może wykonywać swojej pracy. KRUS wypłaca jej jedynie świadczenie chorobowe w wysokości 10 zł dziennie czyli 300 zł/mc.
      Po urodzeniu dziecka wiadomo - dzięki hojności naszego państwa kobieta otrzyma w sumie 12 tyś zł zasiłku macierzyńskiego oraz 6 tyś z 500+ w czasie gdy dalej jest pozbawiona możliwości wykonywania swojej pracy ponieważ musi opiekować się dzieckiem. W pobliżu nie ma krewnych, babci ani partnera ponieważ on pracuje w delegacji i nie ma ochoty jej pomóc albo po prostu zwiał gdzie pieprz rośnie.
      Wytłumaczcie dlaczego jest tak, że kobieta - rolnik, ubezpieczona w KRUS zachodząc w ciążę pozostaje bez środków do życia. Dlaczego państwo, pomimo opłacania składek na ubezpieczenie, nie gwarantuje kobiecie oczekującej dziecka godnego wynagrodzenia. Co powinna zrobić kobieta w takiej sytuacji żeby przetrwać?
      Analogicznie rzecz biorąc Pani Krysia, która wykonuje pracę fizyczną, będąc zatrudnioną w zakładzie produkcyjnym, zarabia około 2500 zł na rękę, może przez całą ciążę być na zwolnieniu chorobowym płatnym 100%.
      Dodatkowo po urodzeniu dziecka może liczyć na 80% wynagrodzenia przez 12 miesięcy oraz 500+, pomimo tego, że nie wykonuje swojej pracy.
      Gdzie w tym wszystkim są prawa logiki albo prawo człowieka do godnego życia i godnej zapłaty za wykonywaną pracę. Czy nasze państwo oferując rolnikom ubezpieczenie w KRUS oddaje im przywilej w postaci niskich składek czy ich zwyczajnie krzywdzi nie oferując niczego w zamian.
      Napisz co myślisz. Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam.
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj