Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris91    2989
stempos1980 napisał:

Doskonale wiesz że teraz w nowych domach niema miejsca na takie cos bo kotłownie w planach malutkie

No w nowych tak, ale miejsca tak naprawdę dużo nie zajmuje, sam chciałem wstawić u siebie ale zbiornik bez ocieplenia ma 1,20m a drzwi 90 cm 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
kris91 napisał:

stempos1980 napisał:

Doskonale wiesz że teraz w nowych domach niema miejsca na takie cos bo kotłownie w planach malutkie

No w nowych tak, ale miejsca tak naprawdę dużo nie zajmuje, sam chciałem wstawić u siebie ale zbiornik bez ocieplenia ma 1,20m a drzwi 90 cm 🤦‍♂️

Pożyczę Ci młot wyburzeniowy. Albo sięgnij do kieszeni i jutro jestem. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12086
Ursus932 napisał:

10 minut temu, slawek74 napisał:

to bierz 😁 to ''wonsk'' taczka lepiej hl lub brandys w wymiarach paletowych

A co mleko na paletach wozisz ☺️

3bb nawozu na szerokość albo nawóz w paletach dwie bele sianokiszinki długo by wymieniać do tego te paletowe są poprostu pojemniejsze i bardziej stabilne ze względu na rozstaw kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14047
7 minut temu, Agrest napisał:

Jak już to wakcyna. Jak mam to rozumieć skoro jesteś antyszczepionkowcem?🤔

Może i wakcyna, no na necie zachwalaja to. Sam niedzielski nawet 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989
3 minuty temu, Bananek napisał:

Pożyczę Ci młot wyburzeniowy. Albo sięgnij do kieszeni i jutro jestem. 😉

Fundament ma 50cm grubości, to raczej koparką trzeba, a jeszcze do wejścia idzie 3 metrowy korytarz o szerokości też 90cm 🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1268
gregor1284 napisał:

7 minut temu, Agrest napisał:

Jak już to wakcyna. Jak mam to rozumieć skoro jesteś antyszczepionkowcem?🤔

Może i wakcyna, no na necie zachwalaja to. Sam niedzielski nawet 🤔

Ja bym nie ufał temu ścieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, stempos1980 napisał:

https://fb.watch/9MKsXmq1mL/

Pomiar wilgotności drewna przez straż miejską🤦

Drzewo , drzewo , drzewo , jak taki cymbał strażnikiem może być i przeprowadzać kontrole . Jak to w ogóle jest ? Mam obowiązek ich wpuścic do kotłowni  ? U Nas co prawda niema S.M ale utworzyli sobie grupe antysmogową z ramienia gminy i dronami nad kominami latają .

Edytowano przez zycietoniejebajka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543
14 minut temu, Łolek napisał:

Marcin to 👇

Screenshot_20211208_194757_com.android.chrome.jpg

Brat z ojcem odpicowali d55 na taką. A pamietam jak wiele lat temu kupil ją za 12tys.  Obok stoi 4 tonowa autosanka z ostatnich autosanek

received_789671715046342.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
31 minut temu, radekz200 napisał:

Nie mam pojęcia 😛 1 już poszła 

Zobaczcie co znalazłem przy przeprowadzce 😂

9A9F5135-719E-4EA1-9CAF-048D4A4AE8E7.jpeg

Żona od ojca dostała, jakbyś się nie sprawdził jako mąż

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra, sory. to takie heheszki były. Radek, Radek  słyszysz mnie 🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340
4 minuty temu, bratrolnika napisał:

Żona od ojca dostała, jakbyś się nie sprawdził jako mąż

Juz pół roku mówi że się nie kłóci 

Można, można

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878
8 minut temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Drzewo , drzewo , drzewo , jak taki cymbał strażnikiem może być i przeprowadzać kontrole . Jak to w ogóle jest ? Mam obowiązek ich wpuścic do kotłowni  ? U Nas co prawda niema S.M ale utworzyli sobie grupe antysmogową z ramienia gminy i dronami nad kominami latają .

U nas też latają dronami podobno ale jeszcze nikt nic nie widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Niech mnie tylko który nad komin podleci to wiatrówa w ruch pójdzie, nie będzie mnie tu niezidentyfikowany obiekt latał nad moim dachem bez zgody 😒

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12086
kris91 napisał:

3 minuty temu, Bananek napisał:

Pożyczę Ci młot wyburzeniowy. Albo sięgnij do kieszeni i jutro jestem. 😉

Fundament ma 50cm grubości, to raczej koparką trzeba, a jeszcze do wejścia idzie 3 metrowy korytarz o szerokości też 90cm 🙊

na dworze postaw 🤭😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Łolek napisał:

Marcin to 👇

Screenshot_20211208_194757_com.android.chrome.jpg

Marek no może i fajnie , ale na te ramy jakie Niemce może szczały 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
4 minuty temu, kris91 napisał:

Niech mnie tylko który nad komin podleci to wiatrówa w ruch pójdzie, nie będzie mnie tu niezidentyfikowany obiekt latał nad moim dachem bez zgody 😒

 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989
2 minuty temu, slawek74 napisał:

na dworze postaw 🤭😁

A i przyszedł mi taki pomysł nawet 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14047
4 minuty temu, kris91 napisał:

Niech mnie tylko który nad komin podleci to wiatrówa w ruch pójdzie, nie będzie mnie tu niezidentyfikowany obiekt latał nad moim dachem bez zgody 😒

Ty niby gdzieś ze wschodu ale pomysły to masz jak Kurpie z Baranowa 🤔 chłop chciał panele policzyć i drona do tego użyć to inwestor by mu go zestrzelił 🤦‍♂️

@HF86 @Bananek 
"Mazowsze historyczne było znacznym obszarem:... w kierunku północno-wschodnim sięgało po Grajewo i i Goniądz, na południe poza Pilcę, na północ do Pojezierza Mazurskiego. Bory północnego i wschodniego Mazowsza stanowiły północną granicę Polski. (.......) Na lesistym północnym i wschodnim Mazowszu na prawym brzegu Wisły ożywienie kolonizacyjne nastąpiło pod koniec XIV w., po unii polsko-litewskiej. W puszczach, które dotad dostarczały zwierzyny i miodu, szerzyło się osadnictwo wolne, popierane przez ksiąząt mazowieckich. (...) Gorsze warunki dla wzrostu wielkiej własnosci, a zapewne konieczność organizowania obrony na kresach sprzyjały rozwojowi mazowieckiego osadnictwa drobnorycerskiego. Ksiązęta mazowieccy zachowali nienaruszoną obszerną Puszczę Kurpiowską zwaną wówczas Zagajnicą, abędącą terenem łowów i gospodarki bartniczej. (..... ) ludność Mazowsza dwoma szlakami wkraczała do Prus, omijajac Puszczę Kurpiowską, jeden nurt poprzez Mławę dochodził do okolic Olsztynka i Nidzicy, drugi przez ziemię łomżyńską i wiską opanowywał dolinę wielkich jezior i ziemie pojaćwieskie." - Donata Godlewska, " Dzieje Łomży od czasów najdawniejszych do rozbiorów Rzeczypospolitej", Łomża, 2000, TPZŁ

Kurpie stanowią część Mazowsza historycznego. Nazwa Mazury dotyczy sąsiadujących z Mazowszem, dawnych ziem pruskich i jaćwieskich, które były zasiedlane przez kolonistów z Mazowsza, zwanych właśnie mazurami.

🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12086
kris91 napisał:

2 minuty temu, slawek74 napisał:

na dworze postaw 🤭😁

A i przyszedł mi taki pomysł nawet 😂😂😂

a może by z rozpędu spróbował 🙈😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Ty niby gdzieś ze wschodu ale pomysły to masz jak Kurpie z Baranowa 🤔 chłop chciał panele policzyć i drona do tego użyć to inwestor by mu go zestrzelił 🤦‍♂️

Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po mojej stronie 🙊🙊🙊🕺

Przed chwilą, slawek74 napisał:

a może by z rozpędu spróbował 🙈😁😁😁

Przeciąć i wejdzie, albo na środku zbiornik i dom budować wkoło 🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj