Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

superfarmer02    3661
Karol6130 napisał:

Ale nie całodobowo 

pola za mało 🤣

HF86 napisał:

3 minuty temu, superfarmer02 napisał:

Oporowo 💪🏻

A będzie pryzma?😉

nie będzie na bieżące karmienie

Bananek napisał:

superfarmer02 napisał:

Oporowo 💪🏻

IMG_20211016_131859_1.jpg

Jeszcze tu do oporu sporo brakuje

bo się obaliło 🙈

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
27 minut temu, Łolek napisał:

Jak miałem warsztat to znałem kozaków i z psiarni i z tej drugiej strony i twierdzę że prawdziwy kozak nie szuka guza 

Znajomek ma bar na wsi przy trasie 

Przyszli do niego we trzech rozjebali jakiś stolik  coś na barze i oznajmili że od dziś piją tu za darmo postawił im wódkę zagrychę oni pogonili klientów gość wysłał smsa do naszego znajomka z at ten wziął kolegę i za pół godziny byli w barze przywitali się z kozakami i zamiast na komendę to do lasu powiem tylko że do dziś dzień dobry krzyczą mu z daleka

Także takie kozaki to na posterunkowego maliniaka a z poważnymi to sraka

Zarówno z jednej i drugiej strony jak się nikt nie wychyla to można żyć, ale jak już ktoś przegina to i znajdzie się taki co go uspokoi. 

Czemu zrezygnowałeś z prowadzenia warsztatu, a za rolnikowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 godziny temu, Chłoporobotnik napisał:

Daniel, zależy do czego komu to auto. Mając 1.3, 87KM i to jeszcze w gazie uważam, że wystarczy na moje potrzeby w zupełności, ba nawet jeszcze za dużo.

Co kto lubi. Mam swoje 3 samochody, jeden coś koło 70 drugi 130 i trzeci ponad 200 tym najmocniejszym jak jadę czuje się najbardziej bezpiecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
15 minut temu, gregor1284 napisał:

 

Czemu zrezygnowałeś z prowadzenia warsztatu, a za rolnikowanie 

Po ślubie dojeżdżałem a jak brat się ożenił to zostawiłem jemu a ja po teściu gospo i tak pier**le do dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4883
1 minutę temu, DANDYS napisał:

samo wyprzedzanie o ile bezpieczniej taki wiekszym, czy włączyć sie do ruchu 

Zależy co kto wyprzedza i gdzie jeździ. Zasadniczo nie wyprzedzam niczego większego niż stare poczciwe Ursusy, Zetory, T-25 czy rowerzystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
8 minut temu, danielursus3p napisał:

Co kto lubi. Mam swoje 3 samochody, jeden coś koło 70 drugi 130 i trzeci ponad 200 tym najmocniejszym jak jadę czuje się najbardziej bezpiecznie. 

To jak z traktorem nigdy nie jest za duży tylko trzeba umieć z tego korzystać 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
2 godziny temu, 6465 napisał:

Moja pierdziawka 100 na 5 biegu jeździ. A większego nie ma. A jak wasze trzeba do 150 na 4 rozpędzać to h*j nie samochody😁

I przy 60 jak czwórkę włączysz to pojedzie. Bardzo uniwersalny bieg, zakres użytkowania 60-160km/h 

1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Oporowo 💪🏻

IMG_20211016_131859_1.jpg

Braciak też w pryzmę wozi. Znów będzie się mordował żeby to potem wyszarpac

8 minut temu, DANDYS napisał:

samo wyprzedzanie o ile bezpieczniej taki wiekszym, czy włączyć sie do ruchu 

Nooo... Dziś jeden jemioł już mi Zafirą się wbił i rozpędzał jak lokomotywa, to dobrze że pasem w przeciwną stronę do skrętu w lewo nic nie jechało, bo bym mu z tej Zafiry merive zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4883
7 minut temu, Łolek napisał:

To jak z traktorem nigdy nie jest za duży tylko trzeba umieć z tego korzystać 

Tu się nie zgodzę. Na uj komuś takiemu jak ja jakiś NH czy C-385? Nie jest za duży? Jest na obecne warunki. Tak samo i za mały. Na co jakiemuś bambrowi co ma 100ha, uprawia same zboża, nie ma warzyw, ziemniaków ciągnik typu C-330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Bracie meriva fajne autko co Ty chcesz 🤠

No niech będzie, nie mówię że nie, ale nie wtedy gdy lecę trochę ponad setkę, a na skrzyżowaniu mi się wbija tak że nie mam szans wyhamować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

dlatego nastepne 150km+ bedzie 

w trakcie wyprzedzania Golfem to trzeba redukcje nie raz robić na 4 , ale wtedy to jak Vin Diesel 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
4 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Tu się nie zgodzę. Na uj komuś takiemu jak ja jakiś NH czy C-385? Nie jest za duży? Jest na obecne warunki. Tak samo i za mały. Na co jakiemuś bambrowi co ma 100ha, uprawia same zboża, nie ma warzyw, ziemniaków ciągnik typu C-330?

Pioter ale był byś król wioski 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
5 minut temu, DANDYS napisał:

dlatego nastepne 150km+ bedzie 

w trakcie wyprzedzania Golfem to trzeba redukcje nie raz robić na 4 , ale wtedy to jak Vin Diesel 😅

Zawirusuj Golfa, zobaczysz jak mu się odmieni. Aktualnie nie są to jakieś wielkie koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Duże auto z dużym silnikiem ma też minusy

droższe w utrzymaniu - więcej oleju, więcej cylindrów - więcej świec, bardziej skomplikowane w obsłudze, droższy rozrząd i przeglądy okresowe

większy silnik i buda  - większe spalanie

często większe auto = więcej bajerów do psucia, trudniej utrzymać w czystości

wyższe OC

trudniej się manewruje na parkingu w porównaniu z tym mniejszym

 

do wożenia d.... wkoło komina auto wielkości Fiata Uno spokojnie wystarcza z litrowym silnikiem, jak na trasę wyjeżdżasz nie częściej niż raz na rok

co innego, jak robisz dziennie po 200-300km, wtedy docenia się klimę, wyciszenie i inne udogodnienia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

@jahooo z połową rzeczy które wymieniłeś się nie zgodzę, może dlatego że ja mam małe auta a nie duże 

A w małej budzie wystarczy nie za duży silnik żeby to fajnie jechało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4883
1 minutę temu, jahooo napisał:

do wożenia d.... wkoło komina auto wielkości Fiata Uno spokojnie wystarcza z litrowym silnikiem, jak na trasę wyjeżdżasz nie częściej niż raz na rok

co innego, jak robisz dziennie po 200-300km, wtedy docenia się klimę, wyciszenie i inne udogodnienia

100% racji, o tym właśnie mówię. Zależy co kto potrzebuje i jak użytkuje. A co do Fiata Uno to powiem tak- żeby nie gniło to zamiast Dajhajsu to pewnie nim bym cztery litery woził, ojciec kupił nówkę, silniczek 1.0 Fire, dojeżdżał nim 50km w jedną stronę do roboty. Gdyby nie gnicie i ogólne zużycie to pewnie bym się nim woził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
8 minut temu, bratrolnika napisał:

@jahooo z połową rzeczy które wymieniłeś się nie zgodzę, może dlatego że ja mam małe auta a nie duże 

A w małej budzie wystarczy nie za duży silnik żeby to fajnie jechało

miałem już własnych 19 sztuk duże i małe, były lata, że kręciłem rocznie po 60-70tys km i auto zmieniałem co 2 lata, poza tym jeździłem wieloma innymi autami kolegów czy sąsiadów, także służbowymi w pracy

powiem tak - rozmiar w aucie nie ma znaczenia, nowa Kia Sportage niby duże auto, a nie jeździ, mimo nominalnie wielkiej ilości koni, tak samo Nissan "kaszlaj" czy wiele innych aut

a z kolei szatan na drodze to był fiat panda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
29 minut temu, danielursus3p napisał:

Trafiłeś w punkt

Żonka czasem też mi tak mówi 😜

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
10 minut temu, jahooo napisał:

powiem tak - rozmiar w aucie nie ma znaczenia, nowa Kia Sportage niby duże auto, a nie jeździ, mimo nominalnie wielkiej ilości koni, tak samo Nissan "kaszlaj" czy wiele innych aut

Prawda. Kolega zakupił nową rav-4 w 2019r., Hydryda, najbogatsza wersja, silnik 2.8 albo 2.5, ponad 200KM, nie jedzie to. Albo inaczej, jakoś jedzie, ale małe Suzuki mojej żony go objeżdza jak tylko chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Kolejny przykład, z brata teściem byłem kupić Qashqaia 2.0 w benzynie. Niby 140KM, ale to k... drętwe, nie umiałem tym ruszyć 

 

2 minuty temu, DANDYS napisał:

wogole to żałuję że na 2.0nie zmieniłem

1.9 to potęga😉 

 

tdi.jpg

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj