Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Leszy    5017

@slawek74 Oj, bardzo często się to zdarza. U nas sporo małych rolników jeszcze emerytów ma jakieś kombajny i oni głównie sprzedają słomę. Zaś, że sił i chęci już trochę brak to efekt jest taki jaki jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój klamotek , podczas zeszłorocznych żniw 

20190725_131210.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
13 minut temu, slawek74 napisał:

o cie ... a tak się da 🤔

No widzisz 😉 była praca to pracowałem, teraz nie ma pracy to jestem w domu 👍

 

10 minut temu, szymon09875 napisał:

Niektóre jak mniejszy heder to muszą prędkością  nadgonic. Rotor nie lubi jak mało masy idzie.

A kto TWOJE byki oprzątał?

A które są MOJE ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, danielursus3p napisał:

Za darmo tego mercatora bym nie chciał. 

Oj kolego ty chyba bizonem nie kosiłeś. Po przesiadce do Mercatora żniwa były o wiele lżejsze a nie wspomnę o większej wydajności w porównaniu do bizona z056. Po założeniu kabiny to była przesiadka jak z poloneza do mercedesa. Do tej pory miło wspominam dobrze tego mercatora a było to już ładnych kilka lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, skupmaszynrolniczych napisał:

Oj kolego ty chyba bizonem nie kosiłeś. Po przesiadce do Mercatora żniwa były o wiele lżejsze a nie wspomnę o większej wydajności w porównaniu do bizona z056. Po założeniu kabiny to była przesiadka jak z poloneza do mercedesa. Do tej pory miło wspominam dobrze tego mercatora a było to już ładnych kilka lat temu

Bizonem to z 700 ha wykosilem. Na mercatora nie chciałbym siąść i nie siądę. To jeszcze starsze jak mój bizon. Skąd się ta wydajność mercatirach bierze jak sita są tylko nieco większe a klawisze ciut dłuższe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
1 minutę temu, danielursus3p napisał:

 Skąd się ta wydajność mercatirach bierze jak sita są tylko nieco większe a klawisze ciut dłuższe? 

Się nie znam, ale tu nieco, tam ciut i zrobi się dużo 🤭

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
11 minut temu, slawek74 napisał:

Grześ a najlepsze że czasem gość sobie sam kosi a w słomie sporo ziarna.

Znam i ja takich, jeden ma pole przedzielone drogą asfaltową to przejechał przez drogę to było  fajnie widać jak bizon czysci 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
11 minut temu, skupmaszynrolniczych napisał:

Oj kolego ty chyba bizonem nie kosiłeś. Po przesiadce do Mercatora żniwa były o wiele lżejsze a nie wspomnę o większej wydajności w porównaniu do bizona z056. Po założeniu kabiny to była przesiadka jak z poloneza do mercedesa. Do tej pory miło wspominam dobrze tego mercatora a było to już ładnych kilka lat temu

O Pro po Mercatora gdzie w nim jest filtr hydraulicznego oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Przed chwilą, farmtrac8244 napisał:

O Pro po Mercatora gdzie w nim jest filtr hydraulicznego oleju?

Może  w zbiorniku jak u mnie w NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
danielursus3p napisał:

Bizonem to z 700 ha wykosilem. Na mercatora nie chciałbym siąść i nie siądę. To jeszcze starsze jak mój bizon. Skąd się ta wydajność mercatirach bierze jak sita są tylko nieco większe a klawisze ciut dłuższe?

niby Ty nowoczesny acnie reformowalny 🤪😁 kosili mi i starymi clasami i bm volvo i nh a i bizonami to te stare złomki nieźle trzepią

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
16 minut temu, TheraRolnik napisał:

No widzisz 😉 była praca to pracowałem, teraz nie ma pracy to jestem w domu 👍

 

A które są MOJE ? 🤔

A skąd ja mam wiedzieć, zawsze pisales ze masz swoje byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
8 minut temu, farmtrac8244 napisał:

O Pro po Mercatora gdzie w nim jest filtr hydraulicznego oleju?

w zbiorniku na powrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
14 minut temu, Agrest napisał:

Się nie znam, ale tu nieco, tam ciut i zrobi się dużo 🤭

To są małe różnice, wręcz bardzo małe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, GRZES1545 napisał:

Znam i ja takich, jeden ma pole przedzielone drogą asfaltową to przejechał przez drogę to było  fajnie widać jak bizon czysci 🙆‍♂️

Nie potrzeba nawet szukać w słomie, jak z tyłu na zaczepie są ziarnka, na 100% gubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 minutę temu, deSilva napisał:

Nie potrzeba nawet szukać w słomie, jak z tyłu na zaczepie są ziarnka, na 100% gubi.

Jakiś procent ma prawo wylecieć, kiedyś słyszałem od starego kombajnisty że  jak do 5 ziarenek przyklei się do mokrej dłoni przycisnietej do ziemi to kombajn ma wykorzystana optymalnie swoją wydajność .🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Ursus932 Aż lajka Ci dałem.

Pada sobie, sąsiad zawołał na poprawiny urodzin, dwa piwka wypite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
5 minut temu, deSilva napisał:

Nie potrzeba nawet szukać w słomie, jak z tyłu na zaczepie są ziarnka, na 100% gubi.

Widać chłopie że nie z jednego pieca chleb jadłeś. Mój chrzestny mi kosił i tak samo sprawdzał. Gość zaczynał od wistuli, po niej miał zo20 zagon mordował się z nim jeden sezon, kupił starego zo50. I po nim nówkę zo56 bez kabiny. Jadę kiedyś z nim on mówi potrzymaj kierownicę bo coś piszczy. Wychylił się łeb wystawił i mówi k**wa podlo łożysko na podajniku klasowym. Dojechaliśmy do końca blacha do góry i tak sprawdziło się. Gość ma 75lat i żeby miał czym jeszcze by kosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, 6465 napisał:

Jadę kiedyś z nim on mówi potrzymaj kierownicę bo coś piszczy. Wychylił się łeb wystawił i mówi k**wa podlo łożysko na podajniku klasowym. Dojechaliśmy do końca blacha do góry i tak sprawdziło się. Gość ma 75lat i żeby miał czym jeszcze by kosił.

I to jest prawdziwy kombajnista, tylko posłucha jak chodzi jego maszyna i już wie że coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnie dwa lata kosił mi chłopak Bizonem. O ile koszenie jako takie mu idzie, o tyle ustawianie średnio, jego ojciec ma większe pojęcie i to wszystko kontroluje. Wjechał w pszenicę, przejechał z 20m i stary się drze stop, pokręcił, podregulował i mówi do mnie sprawdź sobie czy nie leci. Praktycznie nic z tyłu, za takie coś to warto zapłacić tyle ile zawoła i jeszcze dorzucić jakąś flaszkę albo miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
11 minut temu, 6465 napisał:

Widać chłopie że nie z jednego pieca chleb jadłeś. Mój chrzestny mi kosił i tak samo sprawdzał. Gość zaczynał od wistuli, po niej miał zo20 zagon mordował się z nim jeden sezon, kupił starego zo50. I po nim nówkę zo56 bez kabiny. Jadę kiedyś z nim on mówi potrzymaj kierownicę bo coś piszczy. Wychylił się łeb wystawił i mówi k**wa podlo łożysko na podajniku klasowym. Dojechaliśmy do końca blacha do góry i tak sprawdziło się. Gość ma 75lat i żeby miał czym jeszcze by kosił.

Jak się ro***bie to będzie wiadomo co hałasowało 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
6465 napisał:

5 minut temu, deSilva napisał:

Nie potrzeba nawet szukać w słomie, jak z tyłu na zaczepie są ziarnka, na 100% gubi.

Widać chłopie że nie z jednego pieca chleb jadłeś. Mój chrzestny mi kosił i tak samo sprawdzał. Gość zaczynał od wistuli, po niej miał zo20 zagon mordował się z nim jeden sezon, kupił starego zo50. I po nim nówkę zo56 bez kabiny. Jadę kiedyś z nim on mówi potrzymaj kierownicę bo coś piszczy. Wychylił się łeb wystawił i mówi k**wa podlo łożysko na podajniku klasowym. Dojechaliśmy do końca blacha do góry i tak sprawdziło się. Gość ma 75lat i żeby miał czym jeszcze by kosił.

wuje kiedyś mówi że silnik coś przydusza zatrzymał się do przewodów i za pierwszym razem znalazł jakieś kłaki skręcił i robota dalej...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Widzę że sporo tu kombajnistów od Merkatora może ktoś ma lub widział napęd kosy Schumachera w tym sprzęcie, bo oryginał jest dość głośny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj