Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
11 minut temu, Bananek napisał:

czyli nie ma co sobie D..y zawracać.

Tego to nie wiem. Nie wiem co się tobie opłaca. Jednemu nie chce iść do pracy za 5000 mieś a inny tylko czeka na taką pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, Bananek napisał:

ha! daj mi 5000 na miesiąc to napiszę w księdze świń co tylko zechcesz.

Hm... 5000 powiadasz. To nie problem. Podejrzewam że masz warunki do tego żeby więcej zarabiać. Jesteś mlody, masz sprzęt, masz ziemię. Masz wszystko do tego żeby taka kasę zarabiać. Problem ze nie wiesz co uprawiać żeby dało taka kasę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

chyba nie mówisz o pomidorze. kto mi kupi 10ha pomidora?


robert55555 napisał:

Problem ze nie wiesz co uprawiać żeby dało taka kasę.

znam pewnego doradcę, dobrego człowieka co pewnie chciałby mi pomóc... 😉 on w arimr pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No co ty. Przetwórnie skupują pomidora po 0.20-0.30 zł za kilogram. Dodatkowej kasy z dopłat masz coś ponad 4000 do 1 ha. Nie opłacalne.

2 minuty temu, Bananek napisał:

Znam pewnego doradcę, dobrego człowieka co pewnie chciałby mi pomóc... 😉 on w arimr pracuje

 

To spytaj. Mam 100% pewność że nie wie o czym ja myślę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
robert55555 napisał:

To spytaj. Mam 100% pewność że nie wie o czym ja myślę.

akurat chodziło mi o Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Haha. Jaka pomyłka. Nie mogę tobie zdradzić co to za roślina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Raczej 40 -60 gr. A dopłata trochę niższa. Nie mniej młody gniewny bez doświadczenia pewnie te 30t wyciągnie. Doświadczony 60t.

Ale dopłata do ha trochę niższa.

Kto 10ha odbierze?

Każdy zakład. Tylko tu rodzą się schody, bo trzeba wprodukować dobry towar w odpowiednim czasie, ilości i jakości.  No i jeszcze logistyka. 

Niemniej ,choć nie uprawiam to jestem zdania że pomysłem dla ambitnych na szybki biznes jest truskawka i/lub  pomidor.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, stempos1980 napisał:

Maryśka 😁

Hahaha. Ta to pewnie da o wiele większy zysk.

2 minuty temu, Agrest napisał:

Raczej 40 -60 gr. A dopłata trochę niższa. Nie mniej młody gniewny bez doświadczenia pewnie te 30t wyciągnie. Doświadczony 60t.

Ale dopłata do ha trochę niższa.

Kto 10ha odbierze?

Każdy zakład. Tylko tu rodzą się schody, bo trzeba wprodukować dobry towar w odpowiednim czasie, ilości i jakości.  No i jeszcze logistyka. 

Niemniej ,choć nie uprawiam to jestem zdania że pomysłem dla ambitnych na szybki biznes jest truskawka i/lub  pomidor.

 

Cena za 2018 rok w przetwórniach była po 0.35 zł za kg. Kolega wsadził pomidora 20 ha. Wcześniej nie znał ceny skupu. Po sezonie powiedział że nigdy więcej nie będzie uprawiał pomidora.

4 minuty temu, Bananek napisał:

ot i pomógł.

Dałem ci wędkę a ty chcesz rybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Jak z doskoku wsadził 20ha pomidora to był typowym dopłatowiczem i powinni takiemu karę doj**ać. Z dopłat miał dodatkowo plus 70tys zł. Gdyby się przyłożył i zebrał po 50t to  dodatkowo zostało by mu z 7 - 9 tys zł.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14046
3 godziny temu, Belaruss820 napisał:

Dokładnie, od dawna mamy podobne poglądy odnosnie teściów. Proste pytanie,kiedy pijemy 🤣

Jak ja abstynent 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On sadzi 20 ha ziemniaków i 25 ha ogórków. Złapał nowa dzierzawe i wsadził pomidora. Całą rodzina jedzila po targach i sprzedawali. Liczył na dobrą cenę z przetwórni.

5 minut temu, Agrest napisał:

Jak z doskoku wsadził 20ha pomidora to był typowym dopłatowiczem i powinni takiemu karę doj**ać. Z dopłat miał dodatkowo plus 70tys zł. Gdyby się przyłożył i zebrał po 50t to  dodatkowo zostało by mu z 7 - 9 tys zł.

Z dopłat nie miał takiej kasy. Żeby mieć dodatkową kasa za pomidora musial mieć umowę z przetwórnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14046
2 godziny temu, Leszy napisał:

I co Cię to obchodzi co kto gada. Sąsiedzi też Cię pewnie obgadują. To też chcesz przeżywać? Z kuzynem żony pogadaj, że jak coś chce to niech do ciebie dzwoni. Ty pomożesz mu. On może kiedyś tobie. Teść nie będzie miał nic do gadania.

I to starego wk***i 🤣 siostrzeniec też będzie jak wróg 🤣

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Cza jechać z wiatrem. Powrót na lawecie😆

Kurła u nas chłop tak jechał. Jechał w marynarce i mu zawiewało w szyję, to zatrzymał się i założył marynarkę tyłem na przód. Pech chciał że wywalił się w rów i nadjechało auto. Chłop wybiegł go ratować i patrzy że mu się głową w drugą stronę odkręciła, no i mu skręcił kark 🤦‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256
5 minut temu, robert55555 napisał:

On sadzi 20 ha ziemniaków i 25 ha ogórków. Złapał nowa dzierzawe i wsadził pomidora. Całą rodzina jedzila po targach i sprzedawali. Liczył na dobrą cenę z przetwórni.

Z dopłat nie miał takiej kasy. Żeby mieć dodatkową kasa za pomidora musial mieć umowę z przetwórnia.

Kto sadzi 20ha pomidora bez kontraktu? To się nie obroni. Wystarczyło podpisać umowę, zgarnąć dopłatę i sprzedać po tonie pomidora z hektara.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mawiał Churchill.

Masz wroga. To dobrze. To znaczy że broniłeś czegoś ważnego, cennego w swoim życiu. 

 @Agrest masz rację. Najpierw umowa potem sadzenie. Przekombinowal i tyle. Dostał nauczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256
7 minut temu, gregor1284 napisał:

*i 🤣 

Kurła u nas chłop tak jechał. Jechał w marynarce i mu zawiewało w szyję, to zatrzymał się i założył marynarkę tyłem na przód. Pech chciał że wywalił się w rów i nadjechało auto. Chłop wybiegł go ratować i patrzy że mu się głową w drugą stronę odkręciła, no i mu skręcił kark 🤦‍♂️

Poważnie???

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
3 minuty temu, Agrest napisał:

Poważnie???

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Przecież ten dowcip to pierwszy raz opowiadali na arce Noego...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mi przypomina pewien kawał:

Wykoleił się pociąg wiozący polskich posłów. Na miejsce pędzą ekipy
ratownicze, karetki i śmigłowce. Gdy przybyli okazało się, że nie ma
żadnych ciał. Szef ratowników pyta okolicznych mieszkańców:
- Gdzie się podziali wszyscy z tego pociągu?
- Pochowalim.
- Wszyscy zginęli, co do jednego?
- No niektórzy mówili, że jeszcze żyją, ale kto by tam, panie, politykom
wierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj