Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

PAN88    1761
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Plan na ten tydzień

To

Rozsiać tonę kredy podrapać i posiać jęczmień 2.7 ha

Reszta to leżenie na wyrku.

Panie  rozłóż tą pracę na dwa tygodnie bo się przemęczenie. 

Mój plan do soboty wywieźć obornik zaskibić  2.7ha i 1.5hasło zasadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
2 godziny temu, Bananek napisał:

Hołownia to cwaniak. krzyczał, że ktoś ma beknąć za awarię systemu, a sam to wykorzystał i poszedł się zaszczepić bez kolejki.

Dlaczego cwaniak? Takich jak on, zaszczepiło się w wyniku tej sytuacji 20 tysięcy osób. Wszyscy mieli zrezygnować? Skąd byś wziął w tak krótkim, do tego świątecznym terminie, chętne osoby starsze? 70% tych szczepionek poszło by do ścieków. Przypomnę ci słowa rzecznika MZ:

"Skierowania pojawiły się u części osób, które wyraziły chęć szczepień z wyprzedzeniem. Chcemy w ten sposób wypełnić wolne miejsca w terminarzu - uspokaja rzecznik MZ i wyjaśnia, że dodatkowe skierowania pojawiły się u osób od 40. do 60. roku życia."

Skorzystał z przysługującego mu prawa. Jeżeli ma to być rozumiane jako zła decyzja to już lepiej nic w tym kraju nie robić. Tak wygląda polityka.

Gdy się nie zaszczepił:
- zmarnował szczepionkę,

Gdy zataił szczepienie, skorzystał, ale nie poinformował:
- ukradł szczepionkę emerytom,

Gdy się nie zaszczepił:
- zarezerwował termin i zmarnował dawkę,

Na każdej pozycji byłby przegrany i jak tu żyć. Dziel i rządź oraz stwarzaj problemy, które nie istnieją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16860
tomek222 napisał:

Dlaczego cwaniak? Takich jak on, zaszczepiło się w wyniku tej sytuacji 20 tysięcy osób. Wszyscy mieli zrezygnować?

jak dla mnie to może ta kolejka nie istnieć, ale trzeba być wyjątkowym hipokryta żeby szczekać jaki to rząd zły, a samemu pójść i wykorzystać sytuację. A do tego chwalić się swoją hipokryzją w mediach społecznościowych. jakoś 19999 innych ludzi zrobiło to po cichu i cześć. ten zdaje się pluć Polakom w twarz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Moim zdaniem to tylko nagonka medialna by ludzie się chcieli Wyszczepić  .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
12 minut temu, galan99 napisał:

Moim zdaniem to tylko nagonka medialna by ludzie się chcieli Wyszczepić  .

Też tak uważam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
33 minuty temu, Bananek napisał:

jak dla mnie to może ta kolejka nie istnieć, ale trzeba być wyjątkowym hipokryta żeby szczekać jaki to rząd zły, a samemu pójść i wykorzystać sytuację. A do tego chwalić się swoją hipokryzją w mediach społecznościowych. jakoś 19999 innych ludzi zrobiło to po cichu i cześć. ten zdaje się pluć Polakom w twarz.

Hołownia upewniał się jeszcze czy może oddać komuś innemu (bardziej potrzebującemu) swoje miejsce w kolejce. Otrzymał odpowiedź, że nie i wtedy dawka najprawdopodobniej przepadnie. No ale tego już PO-PiS'owe świnie nie powiedzą bo się wspólna narracja posypie. Sam minister powiedział, że ci którzy otrzymali najbliższe terminy mają z nich skorzystać bo inaczej nie będą mogli się ponownie zarejestrować i spadną na koniec kolejki. I teraz najlepsze - media zamiast pisać o tym, że ewidentnie możliwości szczepienia są dużo większe niż obecne tempo (bo mnóstwo ludzi dostało terminy "na już"), to rozpisują się o tym że Hołownia się zaszczepił.

Podsumowując - znowu wszyscy odwracają kota ogonem na modłę Kaczyńskiego i jego rządu.

A sam jesteś takim samym hipokrytą, bo niby dla ciebie kolejka może nie istnieć i cię nie obchodzi, ale jednak cię zabolało że chłop miał czelność skrytykować ten burdel który faktycznie jest ze szczepieniami. Bo co by nie zrobił to i tak byś na niego szczekał, a dlaczego to już wyjaśniłem wyżej. A w pluciu Polakom w twarz to na razie PiS przoduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak się robi dobry pijar  i tworzy się zapotrzebowanie. Ojoj celebryci się szczepić zaczęli pandemia narasta i kolejki pełne. Senior chce się szczepic to zapisy z 10 marca  to 8 maja termin. 78 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16860
tomek222 napisał:

sam jesteś takim samym hipokrytą, bo niby dla ciebie kolejka może nie istnieć i cię nie obchodzi, ale jednak cię zabolało że chłop miał czelność skrytykować ten burdel który faktyszczepieniami.

skoro mu się tak nie podoba burdel w szczepieniach to niech tam nie idzie. A tak zrobił z siebie błazna (choć był nim od jakiegoś czasu). U nas starsi mawiają na takie sytuacje: obsierał kogoś, a teraz sam oblizał...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674

No już nie mam do ciebie siły. Powiedz no mi czy czytanie ze zrozumieniem i weryfikacja informacji sprawia ci trudności? To może napiszę to po chłopsku: “No jak by się nie odwrócił to d*pa z tyłu„

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj chłopie spokój z tym Hołownią, kto to w ogóle jest i za czyją kasę się lansuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69
5 godzin temu, bratrolnika napisał:

plan na ten tydzień to wykopać fundament pod taras, więc się człowiek wieczorami rozrusza

Z czego będzie taras, i jakie wymiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
4 minuty temu, slawek74 napisał:

nie ma się co cieszyć jak rozwiną to germaniec gotowe wykupi.....

Nie wykupi przejmie za długi Polska ma już ponad 2 biliony .

Za kilka lat nie którzy co mieszkają na ziemiach uzyskanych będą już Niemcami .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
16 minut temu, bratrolnika napisał:

I kolo mnie stawiają, z kapciach będę mógł po piwo chodzic

Tylko nie za często bo jak druga połówka się zdenerwuje to te kapcie  pogubisz 🤭😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj