Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
8 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Już mam dość tej melodii, a szczególnie jak się zmienia w taki charakterystyczny sposób, i już wiesz, że dziad się zapowietrza.

Mi tylko raz się zapowietrzył przez syf w zbiorniku ,od razu na drugi dzień płukanie i ciut rurkę do góry ,po problemie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie na hektar, na godziny wszystko. Bizonem w zeszłym roku 300 za godzinę.

Przed chwilą, Uziu92 napisał:

ile za hektar tam u Ciebie biorą ? czy za godziny jeszcze  ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Frajda to jest w e30 3.5 😍

A co wy widzicie  w tych BMW przecież to taki nie jakie.

Szczyle do szpanu kupują a potem płacz bo wypadek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
5 minut temu, szymon09875 napisał:

Dziś startowaly z placu z rozsiewaczami 2x Zts 16245 i johny ten stary 220KM "ciuchcia" tam byl hałas  :D

I 3/4 zbiornika zboza :D

Bo to są ciągniki a nie pierdziawki. Tak samo i auta te stare mają coś w sobie, a te nowe to daj spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

u nas już wszyscy na hektary liczą. Jest najsprawiedliwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

To gdzieś widziałem to 🤔

FB_IMG_1607625025428.jpg

Za czysty jak na Bizona z daszkiem, chyba tylko parę godzin jeździł a nie cały dzień ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Rolnik200598 napisał:

Jak Ryśkowi niosą to i mi będą.

Będą, ale zaczniesz do Lidla po skrzydełka w promocji jeździć.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Uziu92 napisał:

u nas już wszyscy na hektary liczą. Jest najsprawiedliwiej.

Na jakby liczyć to nikt by do mnie nie przyjechał bo by nawet nie warto mu było wyjeżdżać. Po drugie jak spytasz nieraz kogoś- ile masz pszenicy w tym roku posiane? A stajanko- odpowiedź. I skąd wiedzieć dokładnie ile- niektórzy liczą stajanko jako 20a, inni jako 30a. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, gregor1284 napisał:

To gdzieś widziałem to 🤔

FB_IMG_1607625025428.jpg

A co po clasie czy innym zachodzie bez kabiny będzie inaczej 🤦‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

Bo to są ciągniki a nie pierdziawki. Tak samo i auta te stare mają coś w sobie, a te nowe to daj spokój. 

JD 7820, z tlumikiem ladnie to gada ale jakby mu dac przelot to 🤩😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
1 minutę temu, stempos1980 napisał:

A co wy widzicie  w tych BMW przecież to taki nie jakie.

Szczyle do szpanu kupują a potem płacz bo wypadek 

Nie jakie? Jak kupią Gruza za 1500 to nie dziwne ze wypadki. Miałem e34 z instytucji rządowej potem to podłubałem i było lala, mogleg 160 w zakręt wchodzić a ona się nawet nie pochyliła. Sztywna elegancka bryka. Z przodu koło szerokie 10" tył 12" i jak przyklejona do drogi. zawias zmieniony na twardszy, 7 głośników seryjnych w środku, klima dwustrefowa, wszystko w prądzie, pełne obc. Nic więcej nie brak. A jak mam czymś nowszym jeździć to uj mnie strzela, dla bab auta. Wszystko plastikowe, trzeszczy 🙈🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
22 minuty temu, szymon09875 napisał:

Bryła a4 b5 sedan wg mnie najładniejsza z vaga tamtych lat. A6 c4 ladne tez bo c5 zaokraglona mnie nie urzekła. No i ocynk w a4 robi robote, 22 lata moja ma a rdzy nie znajdziesz. Tylko wstyd maske otwierac bo 2.5 tdi standardowo upocone. Ale ten klekot v6 rekompensuje wszystko 

 

Ale takim niskim w trase z kobita tez nie bardzo jechać, trza zjechac czasem a gdzie takim niskim jezdzic o.O

Do tej pory żałuję że ja sprzedałem, miałem sportowe jakieś zawieszenie oryginalne, zakręty cięła jak głupia, moja też się lała z górnej misy, i uszxzelniacza ale było zrobione na lux

IMAG0827.jpg

IMAG0842.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
4 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Na jakby liczyć to nikt by do mnie nie przyjechał bo by nawet nie warto mu było wyjeżdżać. Po drugie jak spytasz nieraz kogoś- ile masz pszenicy w tym roku posiane? A stajanko- odpowiedź. I skąd wiedzieć dokładnie ile- niektórzy liczą stajanko jako 20a, inni jako 30a. 

mam hektaromierz w kombajnie, jak to nie wystarcza to jeszcze jest apka do mierzenia powierzchni działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

U mnie z pod pokrywy zaworów i uszczelniaczy na 2 wtryskach, zaraz wiosna, kurzem zajdzie to oleju nie pusci :D niedługo  trzeba jej rozrzad zrobic bo 75tys nalatane juz jak kupiłem. 

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
gregor1284 napisał:

5 minut temu, danielursus3p napisał:

Może i pożeracz ale frajda jest 😉 

Frajda to jest w e30 3.5 😍

kiedyś taka sobię kupię tylko taka orginalna mieć szarą, ale to jak babę pogonie 🤣


szymon09875 napisał:

U mnie z pod pokrywy zaworów i uszczelniaczy na 2 wtryskach, zaraz wiosna, kurzem zajdzie to oleju nie pusci :D zaraz trzeba jej rozrzad zrobic bo 75tys nalatane juz jak kupiłem. 

a to też cieklo u mnie i wymieniłalem, a te uszczelniacze koło wtryskow to paluszkiem sylikonem było zrobione i trzymało 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to nie lepiej na babie pojeździć, też ma niezłe wydarcie jak fiutka w firanę zaczniesz wycierać.   xD

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911
3 minuty temu, DANDYS napisał:

kiedyś taka sobię kupię tylko taka orginalna mieć szarą, ale to jak babę pogonie 🤣

 

a to też cieklo u mnie i wymieniłalem, a te uszczelniacze koło wtryskow to paluszkiem sylikonem było zrobione i trzymało 😄

 

Tak mialem wczesniej, ostatnio stwierdzilem ze założę uszczelniacze nowe, jak juz rozbieram, no i jest gorzej jak było:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

fajne ale na dwie osoby


szymon09875 napisał:

3 minuty temu, DANDYS napisał:

kiedyś taka sobię kupię tylko taka orginalna mieć szarą, ale to jak babę pogonie 🤣

 

a to też cieklo u mnie i wymieniłalem, a te uszczelniacze koło wtryskow to paluszkiem sylikonem było zrobione i trzymało 😄

 

Tak mialem wczesniej, ostatnio stwierdzilem ze założę uszczelniacze nowe, jak juz rozbieram, no i jest gorzej jak było:D 

weź jej sprawdź odme, słyszałeś że były nie które lipne, szmaciianki i jakieś inne nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
6 minut temu, szymon09875 napisał:

U mnie z pod pokrywy zaworów i uszczelniaczy na 2 wtryskach, zaraz wiosna, kurzem zajdzie to oleju nie pusci :D niedługo  trzeba jej rozrzad zrobic bo 75tys nalatane juz jak kupiłem. 

Nie zapomnij o walkach 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911
2 minuty temu, DANDYS napisał:

fajne ale na dwie osoby

 

weź jej sprawdź odme, słyszałeś że były nie które lipne, szmaciianki i jakieś inne nie pamiętam

 

Odme wrzuciłem zaraz jak kupilem, mam eko przelot zrobiony.

Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Nie zapomnij o walkach 🤣

Wałki zmienione z 30 tys temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
3 minuty temu, szymon09875 napisał:

Tak mialem wczesniej, ostatnio stwierdzilem ze założę uszczelniacze nowe, jak juz rozbieram, no i jest gorzej jak było:D 

Nitkę nawin 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
soltys48 napisał:

Szybko.😉

1 minutę temu, Dream1990 napisał:

teraz +2 stopnie rano pewnie będzie przymrozek, udało się dziś 1 dawke saletry rozsiać na zboża i kornkali+polidap na trawy

 

ile owsa siejesz na metr? bo chyba będzie temat 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj