Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

ab23    1296

Odpowiedź zwrotna 

Poniedziałek R 18.6 dalszą część zachowam dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707
55 minut temu, Karollorak93 napisał:

To jak tam od jutra będą w ogóle coś brać czy już nawet za darmo nie chcą? Złotówka dwa pięć w dół? 

Będą będą , już ok 6 rano żywcówki jednego z wiekszych handlarzy gnały z Tarnowa na Wielkopolskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
59 minut temu, Bananek napisał:

Czekać, zdawać?

czekać!!!!!! niech wożą powietrze i generują koszty to nim przejdą obniżki bokiem. ja czekam na 12.50 zł na żywą choćby 2 miechy - pasza jest czas na obrządek też. kto sprzeda to mięczak i niech szybko upada jak nie potrafi liczyć za swoja ciężka prace.kto ma noż na gardle - jest usprawiedliwiony. powodzenia wszystkim życzę.

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Zobaczymy po Nowym Roku jak się sytuacja rozwinie, ja narazie trzymam nie panikuje, 15 % osób piszących w tym temacie to handlarze i pośrednicy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ja sprzedałem w tygodniu, wagę miały wiek 23 msc, szalały, co będzie po nowym roku niewiadomo, gdyby nie rozróby w kojcu postały by jeszcze miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

@Bananek to trzymaj. Bedziesz sie nudził w święta, wódkę pił a tak pojdziesz i pogadasz z bydlakami🤣

przewietrzyć też trzeba się, bo inaczej tylko się zaleje w trupa i same straty, będą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707
9 minut temu, Bananek napisał:

Mogą stać do lutego. Potem z terminu wyjdą.

 

Paszy mam.

Wam tam płaca do 24 miesiecy czy 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Jak by tak po nowym roku z 2 tygodnie nikt nie odstawił ani jednej sztuki to by ubojnie kwiczały jak świnie. Linia nie pracuje, a ludziom trzeba zapłacić. A ten okres każdy z nas jest w stanie przetrzymać bydło. 

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Wam tam płaca do 24 miesiecy czy 30?

u nas są pośrednicy i ubojnie co po 30 zabiorą w normalnej cenie,  jeden każe sobie 150 zł za badanie ( ponoć) płacić ale to lepsze jak stracić 1000 zł na szt. u nas cwaniacy już 1,5 obniżyli na byku - jednym słowem eldorado nim sie zrobił.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
2 minuty temu, soltys48 napisał:

niewykonalne

wykonalne tylko mięczaków i nerwusów wiele, należny gonić i uświadamiać, no chyba ze chcą interes zwinąć szybko

Edytowano przez Piteriiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karle91    25
3 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Dwa tygodnie po świętach to chyba jeszcze ubojnie dobrze nie ruszają 

Może nie wszyscy, ale niektóre ubojnie tak samo biją między świętami A nowym rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
8 minut temu, soltys48 napisał:

niewykonalne

Może i tak, ale jak w ciągu tygodnia firma na linii ubija 500sztuk a przez 2 tygodnie ubiła by w tym czasie maksymalnie 100 sztuk? Wiemy doskonale, że przy bydlę są różne akcje, że musisz do jutra sprzedać daną sztukę bo padnie i to robisz, ale normalnie nikt codziennie albo co tydzień nie sprzedaje bydła. Najczęściej jest to raz na miesiąc, dwa lub kwartał. Oczywiście są jakieś wyjątki i to najczęściej przy krowach mlecznych ale już tego nie uwzględniajmy, więc chyba każdy z nas jest w stanie przetrzymać ten okres 2 tygodni 

Edytowano przez karol091193
  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
2 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Dwa tygodnie po świętach to chyba jeszcze ubojnie dobrze nie ruszają 

każdego roku szły nawet pomiędzy świętami i nowym rokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

Te mrzonki o nie sprzedawaniu w całej Polsce przez jakiś czas a to bydła a to świń a to tego a to tamtego tylko mnie śmieszą i wk...ą

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1901

Nie znam, te z którymi był kiedykolwiek handel w okolicach 20 grudnia stop i w połowie stycznia dopiero pełny przerób 

Edytowano przez Cybulek17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karle91    25

Ludzie też wtedy nie zgłaszają za bardzo bydła bo myślą, że jak okres świąteczny to nic się wtedy nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
4 minuty temu, witejus napisał:

Te mrzonki o nie sprzedawaniu w całej Polsce przez jakiś czas a to bydła a to świń a to tego a to tamtego tylko mnie śmieszą i wk...ą

wiec sprzedaj poniżej kosztów wczas będziesz narzekał na brak kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj