Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cinek1808    1746

Gdzieś granica tego wszystkiego jest. Nikt nie kupi towaru drożej niż jest w stanie sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Panowie świni żywej to już kilka lat nie widziałem i ludzie też myśleli że jest mało i będzie cena. Zawsze po górce jest kryzys kwestia tylko kiedy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
15 minut temu, Cybulek17 napisał:

Nie wierzę w takie cuda , że cena będzie dalej rosła. 

dwa tygodnie temu mialem info o obniżce na jednym zakładzie ale jakoś to nie ma przełożenia na inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Znajomy dziś mówił że jego szwagier jest w czerwonej strefie to cenę jaką mu oferują to 3.6 kg i nie ma komu odebrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
18 minut temu, Cybulek17 napisał:

Nie wierzę w takie cuda , że cena będzie dalej rosła. 

Ja też.

 

56 minut temu, Cybulek17 napisał:

Świat się kończy 

Screenshot_20211128-185639_Facebook.jpg

Tomasz M ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Kentara to gdzie wcięło?

I kanalia mógłby wpaść opowiedzieć jak na trzodzie kasa idzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

To prawda, że hossa może się skończyć, ale umówmy się nie każdy zdążył poczuć tą wyższą cenę. 

Po drugie koszty tak wzrosły że jak będą po 8 zł średnio to będzie tak się opłacało co 5 lat temu za 6 zł. 

Troszkę handlarze tu sieją ferment i robią nerwową atmosferę, żeby jak najwięcej towaru wpadło. 

A skoro Rzepak kosztuje 3000, pszenica 1300 to czemu byki mają być tanie, bardziej dziwi mnie to że średnia za mleko jest jeszcze poniżej 2 zł. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 minutę temu, HF86 napisał:

 

I kanalia mógłby wpaść opowiedzieć jak na trzodzie kasa idzie 🤔

o to trza pytać ŚWINIARZA  Staska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
3 minuty temu, piotrek91p napisał:

 

A skoro Rzepak kosztuje 3000, pszenica 1300 to czemu byki mają być tanie, bardziej dziwi mnie to że średnia za mleko jest jeszcze poniżej 2 zł. 

 

Warzywa też tanie na giełdzie. Także tu nie ma odzwierciedlenie kosztów produkcji do ceny finalnej. Dadzą ci wszystkie zakłady po 7 zł chcesz to oddaj nie to nie. Kiedyś za jednego tucznika ile można było kupić nawozów a teraz ile. To samo z ziemniakami 20 lat temu były w takiej samej cenie co teraz a koszty poszły w górę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

To wychodzi na to, że trzeba robić to co się opłaca, czyli jak słabe ziemie to qq na ziarno, i w moim przypadku trzeba mleka się trzymać bo inaczej grozi etat 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tu się zgadzam. Tylko w Polsce jest tak. Ziemniaki nie płacą 4 lata każdy ogranicza nasadzenia potem nie ma urodzaju plus mało zasadzone ziemniaki po 30 zł worek na giełdzie gdzie kiedyś był po 4. I nagle wszyscy sadza. Jak teraz cielaki cena kosmos. A za dwa lata nie wiadomo co będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Zanim się ktoś przestawi z jednej produkcji na drugą bo w danym momencie jest cena to już jest wtedy po zawodach zazwyczaj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Mam szanse kupić byczka po przebytym zapaleniu płuc taki około 100kg jak później taki rośnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może być wszystko ok, a może zakończyć nana30 bo wydajności tlenowej nie będzie miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
6 minut temu, HF86 napisał:

może być wszystko ok, a może zakończyć nana30 bo wydajności tlenowej nie będzie miał 

On ma jakieś 4-5 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zazwyczaj jak w porę leczony to dużego problemu nie ma. ale  takiego plucniaka w zeszłym roku 300 i koniec i dobrze że pojechał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
12 minut temu, artek27 napisał:

On ma jakieś 4-5 miesięcy. 

Obstawiam, że nie dożyje uboju

1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Ja też.

 

Tomasz M ?

Wyjątkowo właśnie nie on 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Za 10 kg przyrostu można wstawiać każdą ilość, jak te kontrakty wyglądają w rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Ja to bym chyba nie mógł spać spokojnie mając bydło na kontrakt. Teraz mam jednego rodzynka który ma z 400kg i złapał zapalenie płuc a cała reszta zdrowa a w pomieszczeniu 10*C i wilgotność 70-80procent w zależności od pogody. Jak swój padnie, to na nim stracisz. Jak padnie bydlak oddany do chowu to podejrzewam, że tracisz jak za 3. Fakt, że teraz jest problem kupić tanio i dobrze i ludzie rozbierają wszystko, ale chyba szybciej bym poszedł do banku i kupił na kredyt niż korzystał z takich pośredników. 

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Napisz do Grzesia Jastrzębia to Ci powie 😁 za dwa lata chowania dostał po 100zł za sztukę i gromadę kredytów za pasze 

 

 

Ja chyba po niedzieli coś pogonie na Tykocin 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj