Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skorpion2021    38
46 minut temu, ab23 napisał:

A takie coś ile teraz co bym za tanio nie sprzedał ?

IMG_20210507_170115_1.jpg

Ładne bydlaki odsadki kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Ja nie trzymam byków 30 m-c, mieszance w 18 miesięcu mają po 650kg więc uważam że całkiem nieźle. hf-y tez puszczam kolo 18 miesiąca 

Co z tego , że młody jak lekki ? 600 - 650kg to żaden towar handlowy . A na ciężką wage nie trzeba 30 mscy

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

świętokrzyskie,  nie mam pomysłu na szybszy przyrost. kuku mają do pełna plus śruta z grochu 30% jęczmień 40% i pszenica 30%. do tego dodaje sanbula i wiadomo słoma i siano. Nie mam pomysłu na lepszy przyrost, zapewne genetyka nie taka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Możliwe. Najważniejsze są geny. Ja niecałe dwa lata temu kupiłem od faceta dwa czarno białe  cielaki typu HF x SIM po 600pln. Wyglądały mocno średnio. Jak przyszło rozliczenie z ubojni to jeden ważył 938 kg a drugi 872kg. A żaden sie nie zapowiadał. Wyszły po ponad 7 tyś sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do jakiej wagi ich trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
9 godzin temu, skorpion2021 napisał:

Ładne bydlaki odsadki kupujesz?

Czasami jak się trafią rasowe mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
4 godziny temu, gustaww napisał:

do jakiej wagi ich trzymać?

około 800/ 24 miesiące, ja max 26 najczęściej jałówki, słabsze byczki o ile widzę że coś przyrastają   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Popieram. Taki 650kg to sam najlepszy czas na przyrosty. Do tych 800-900kg to z przeciętnego zrobi się fest sztuka


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Sasiad ma slepego cielaka(ladny towar)-zastanawiam sie czy warto go zostawic?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903
27 minut temu, Baks00 napisał:

Sasiad ma slepego cielaka(ladny towar)-zastanawiam sie czy warto go zostawic?

 

Miałem z 3 , jak duży to strach przy tym chodzić.  I kojca nie zmieniać do sprzedaży bo wszystko na pamięć robi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Popieram. Taki 650kg to sam najlepszy czas na przyrosty. Do tych 800-900kg to z przeciętnego zrobi się fest sztuka

Tylko u mnie przy dobrym odpojeniu 650- 750kg ma w 15-18 miesięcy, fakt później nabiera i zaczyna wyglądać ale wszamie pewnie tyle w te pół roku co od odsadka do 15 miesięcy. Pytanie czy ma się nieograniczona paszę i słomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Miałem z 3 , jak duży to strach przy tym chodzić.  I kojca nie zmieniać do sprzedaży bo wszystko na pamięć robi 

Identycznie twierdzil znajomy....

Ale pod wzgledem przyrostow nic nie odstawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Mial bym dla niego oddzielny kojec(taka ma izolatka dla przybawajacych)

No zobaczymy,dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

2 byki lm 740 kg  i 770 kg sprzedałem po 9.5zl brutto kasa na drugi dzień na koncie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

propozycja za 14 szt ho i 6 r  na zywo 7,9-5% waga 600-800, ale kusi mnie sprzedać do osi 14,3 za o i 14,7 za r. Ostatnio im sprzedawałem w 2017 roku i hfy z łańcucha wybijały sie  od 51,5 do 53% a r od 51,45 do 56... Teraz mam byki z luza i mówią że lepiej sie wybijaja... Jak to jest w rzeczywistości bo ja od 2017 roku zawsze na zywo sprzedawałem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jak to jest ze strefą ptasiej grypy i sprzedażą potrzebne zaświadczenie od powiatowego wet, a co jak ktoś sprzedał ze strefy zapowietrzonej bez tego zaświadczenia będą jakieś konsekwencje po dopłatach czy prokurator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
7 godzin temu, Wojtek026 napisał:

jak to jest ze strefą ptasiej grypy i sprzedażą potrzebne zaświadczenie od powiatowego wet, a co jak ktoś sprzedał ze strefy zapowietrzonej bez tego zaświadczenia będą jakieś konsekwencje po dopłatach czy prokurator?

A ptasia grypa co ma do bydła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

sprzedaż bydła ze strefy zapowietrzonej wymaga zezwolenia od powiatowego lekarza wet, bez tego można mieć problem

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

a ze strefy ASF? albo ze strefy zgnilca amerykańskiego?

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj