Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Mikruss    536
Dnia 15.01.2021 o 18:19, ab23 napisał:

Zazdrośniki z was i tyle  albo jaj nie macie by z nim handlować 🤭

E tam zazdrosniki. U mnie jest roznie ale jak nie da calosci przed odbiorem to rzuca po teochu przez 3 miechy. Partia 20 szt poszla koniec pazdziernika i jak na razie niecala polowa kasy. Kwestia przyzwyczajenia hehe😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

To teraz policz ile byś zarobił gdyby kasa była w całości w pażdzierniku. W najgorszej opcji lokata 3 miesieczna.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W wiekszosci prypdaków mam przed odbiorem kase ale nie zawsze sie tak uda. Druga sprawa zawsze cena wyższa jak u handlarzy, trzecia pomijam wszystkich krwiopijców, po czwarte waga ogolna i tutaj wróć do pkt 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja nie mam takich jaj. Przyzwyczaiłem się do kasy na koncie max do 14 dni. Pośrednika też podkarmiam bo przy małej produkcji ubojnie się ze mną nie liczą i nawet po odjeciu prowizji wyższa cena mi zostaje jak mi bezpośrednio ubojnie oferują. Do wujka nawet mój pośrednik przestał zdawać bo bo z kasą wiecznie ciężko i hazardu nie lubi 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

czasami dreszczyk emocji tez jest potrzebny hehe. Czasami dam handlarzynie ale to jak mam 1 max 3 sztuki a jak wiecej to przewaznie wuja bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Mikruss napisał:

E tam zazdrosniki. U mnie jest roznie ale jak nie da calosci przed odbiorem to rzuca po teochu przez 3 miechy. Partia 20 szt poszla koniec pazdziernika i jak na razie niecala polowa kasy. Kwestia przyzwyczajenia hehe😂

Przeżyłem bankructwo 3 mleczarni (żadna nie zapłaciła, kilkanaście wypłat poszło) i 2 skupów zboża (kilkadziesiąt tysięcy). Teraz nie patrzę, gdzie najwyższa cena, wolę sprzedać pszenicę 30 złotych taniej, ale dostać pieniądze. Bydło też sprzedawałem zawsze ciut taniej, niż dookoła oferowano, ale pieniądze były po kilku dniach. Jak miałbym czekać od października za kasą, rzuciłbym to w cholerę. Dosyć, że zostaje z tego kupa gnoju, prosić się o kasę, takie interesy tylko w Pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
7 godzin temu, Yoda napisał:

To teraz policz ile byś zarobił gdyby kasa była w całości w pażdzierniku. W najgorszej opcji lokata 3 miesieczna.

na lokacie to by tyle zarobił ile ty zarabiasz na cielakach kupionych od handlarza Teraz trudno 1,5% procenta dostać .

Jutro mam ładować byki ale słupek rtęci z termometra wystawia tylko języczek  i pewnie nici z handlu .

Idę poidła odmrażać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ja w stodole nawet nie próbuje odmrażać, wanna, waż i nawet ciepłą daje:)  Niby od wtorku cieplej to moze się odmrozi, na razie nie ma sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Ktoś ogarnia taką kwestię : jak kupuję jałówkę cielna to wystarczy mi decyzja od chorób poprzedniego właściciela czy muszę mieć decyzje wszystkich poprzednich właścicieli jeśli było ich w paszporcie dwóch czy trzech np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
2 godziny temu, marijusz napisał:

na lokacie to by tyle zarobił ile ty zarabiasz na cielakach kupionych od handlarza Teraz trudno 1,5% procenta dostać .

Jutro mam ładować byki ale słupek rtęci z termometra wystawia tylko języczek  i pewnie nici z handlu .

Idę poidła odmrażać

Gdzie taki procent ? Ostatnio jaki widuję to 0,01 % ,a najwyższy na 3m to 0,2% do 10000 zł 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

 To idąc tropem Wiesław Zetor nie dostaniesz tej kasy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Koledzy sory że nie w temacie ale mam takie poidło izolowane i po nocy czasami przymarźnie kula i rano muszę ręką stuknąć żeby mogły się napić. Macie jakiś sposób żeby tak się nie działo? Może trzeba czymś posmarować tą kulę.

IMG_20210117_163759.jpg

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może te same turki co w jakimś programie byli jako najwięksi producenci kebaba w UE. Firma w Polsce bo tania siła robocza i mnóstwo ulg dla firm a surowiec  z Niemiec 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
7 godzin temu, DRIPOL napisał:

Najlepsze jakie drobne w gotowce mieli w domu- 8.2 mln złotych i 1.8 mln euro, jedynie 16 milionów w przeliczeniu, jakby terminal sie zaciął w sklepie to było czym płacić🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
20 godzin temu, Azor07 napisał:

@DRIPOL jak płaci Brzegowy  za byki w tym tygodniu  ? 

jak ładny i duży to 9.00 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Ale który brzegowy Józef czy Darek z jezior

51 minut temu, DRIPOL napisał:

jak ładny i duży to 9.00 z vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

po ile na dzisiaj byki hf??  bo mnie biernat dzis odwiedził i jak 7,5 netto da to chyba sprzedam ale ogólnie to miały isc za  2m-ce bo małe jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj