Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanKrzysztof    1955

Co z cenami  świń, kanalia? Obecne ceny utrzymają się przez cały rok i lochy krajowych ras będą tylko w minizoo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o świniach mi nie wspoinaj bo komputer rozwale!!!!! gdyby nie to ze wchodze w RHD też bym skasował bo to nie zaden rynek tylko zbójnictwo zakładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955

Zabijają u Ciebie kabany usługowo? Lokalna ubojnia po przejściu do żółtej strefy już nie świadczy usług i pozostało tylko podziemie albo wożenie świń 30 km w jedną stronę do innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
40 minut temu, kanalia36 napisał:

kolego 1 marca miałem 5 sztuk. 1 byk 9 miesięcy i 3 byki 23 miesiące i jeden byk miał kolczyk od byka co miał 32 miesiące który kiedyś zaginoł w akcji za cielaka))))))))))  a na 30 września został mi się ten młody bysio i 5100 zł wpadło w kiese ))))

Jesteś pewien tego 5100? Bo przy tym progu powinno Ci wpaść 5700 z groszami. Przynajmniej mi tyle wpłynęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ujmę to tak ostatnio( lis-gru) sprzedałem tuczniki to za tusze dostałem 450-500zł do kazdego dołozyłem, w lepszych czasch zarabiałem ok 100 zł na jednym. Aż przedswiętami przybył do mnie kolega😉pochwalił się ze zabił sobie takiego 140 kg prosiaczka wyszło mu 100 kg kiełby w ciągu 4 dni sprzedał wszystko  ludziską z miasta  po 25 zł/kg skasował 2500 zł za całoś wydał na produkcjie z kosztem tucznika 1000 zł (1500 zł na czyściocha)  przed swiętami ten sam kolega😉😉 mówi ze sprzedał drugiego prosiaka.  skasował za 2 charchlusy 5000 zł na czyściocha wzioł 3000 zł.

Rachunek jest prosty zamiast 750 sztuk do sokołowa to lepiej 50 sztuk na swoje wyroby zarobek ten sam. Tyle ze trzeba wejść w legal niestety  aby to miało rece i nogi bo życzliwych ludzi nie brakuje. Zeby było śmieszniej kolege paru klientów o wołowine pytało))) To nie wiadomo czy i do opasów nie wróce, hehehe

ps. faktycznie było więcej o 12 %covidowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to już sporo lat temu widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Zabijają u Ciebie kabany usługowo? Lokalna ubojnia po przejściu do żółtej strefy już nie świadczy usług i pozostało tylko podziemie albo wożenie świń 30 km w jedną stronę do innej.

kolego zdaje sobie z tego sprawę ale nawet  te 30 km to nie jest jakiś trud  skoro masz do wyboru dokładać 50-100 zł prosić się ubojni o odbór płaszczyc sie lizać tyłek czy zarobić mniej  o 200-300 zł niż 1500 zł na tuczniku. wyjścia nie ma albo trzeba iść na swoje albo iśc w wyłudzanie dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

debrzyna wiem 1400kg kiełbasa, wyroby, szynki itd przetworzone i 2300 kg surowe jakby nie patrzeć 3700 kg (37 tuczników) Arimr i tak nie sprawdza limitów jedynie skarbówka to zapłace te 2 % podatku a swoją drogą wpisujesz wszystko w zeszyciku a wiesz jak jest kto cię sprawdzi ile dokładnie sprzedałeś ???? sprzedaż 5 kg wpiszesz 3kg i tyle. A swoją drogą lepiej podnieś cene i trzymać jakoś niż iść w masówkę. A więcej jak tego jednego kabana nie zrobisz tygodniowo bez zatrudniania ludzi bądz do wyrobów bądz gospodarstwa

a nawet jakbyś przestrzegał limitów i zarabiał na kabanie nie 1500 zł a tylko tysiąc to miesięcznie 2000 zł czystych pieniędzy a teraz sprzedałem w grudniu 40 tuczników i jak policzyłem 4 tys jeszcze miałem dokładki  z dopłat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Jaka jest różnica w cenie byka do 24, a do 30 miesięcy?

 

Jaka obecnie cena za jałówkę 50% LM?

Edytowano przez mmarcinn001

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, kanalia36 napisał:

Ursus ale ja widze ze inni też tak są traktowani ile osób skasowało konta??? ile prawie nie aktywna np. debrzyna????  Na tym forum wystarczy napisać coś na temat polityki lub złodziejstwie ubojni lub handlarza i zaraz jest "piszcie o cenach nie o polityce""" zaraz jest ban, punkty karne, moderacja wypowiedzi. Ja napewno nie pozwole się cenzurować.

To dawaj do tematu o polityce tam takich potrzeba 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19558
1 godzinę temu, mmarcinn001 napisał:

Jaka jest różnica w cenie byka do 24, a do 30 miesięcy?

 

Jaka obecnie cena za jałówkę 50% LM?

 

 

 

IMG_20210102_075259369.jpg

Na dobrej ubojni nie powinno być różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1494

Za O tyż ?

8 godzin temu, mmarcinn001 napisał:

Jaka jest różnica w cenie byka do 24, a do 30 miesięcy?

 

Jaka obecnie cena za jałówkę 50% LM?

 

 

 

IMG_20210102_075259369.jpg

Daj zdjęcie od d*p y strony. Waga też ważna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3in1    41

Stan trochę dalej żeby cały zad było widać bo te zdjęcie nic nie pokazuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1494

Proszę księdza, troszeczkę niżej :)

5 minut temu, mmarcinn001 napisał:

@AdamRo Waga około 680 kg

 

 

 

IMG_20210102_075247048.jpg

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1494

7,5 netto możesz śmiało żądać :)

Edytowano przez AdamRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj