Maszajel

Nawożenie pod ziemniaki

Polecane posty

Maszajel    0

Cześć mam pytanie czy lepiej polać rsm na pole lub mocznik czy zebrać słome i dać obornik czy ściąć słome i dać obornik czy dać gnojowice na słome. Dodam że niemam ani obornika ani gnojowicy bym musiał kupić. A jeszcze jedno jak skosze rzepak to oplaca sie posiac poplon i dac obornik czy tylko jedno z tego. Na wiosne bym sadził ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Siejąc zboże po zbożu można podać azot na słomę,(aby przyspieszyć mineralizację) najlepiej w formie płynnej, ale można też w sypkiej. Siejąc rośliny jare po zbożu, podawanie azotu jest zbędne, wystarczy płytko ztalerzować, a mikroorganizmom do rozkładu wystarczy wilgoć i resztkowy azot znajdujący się w glebie. Siew poplonu oraz nawożenie obornikiem na pewno wpłynie pozytywnie na glebe i ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pasio
      Witam!!
       
      Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj