Class11

Claas Nectis 237 VL -Silnik nie odpala

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Class11    0

Witam mam problem z moim claasem nie odpala ze stacyjki jedynie na krótko oraz miga mi się taki oto błąd na desce nie mam pojęcia co oznacza 

IMG_20201230_122440.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Opis deski od celtisa ale część rzeczy będzie pasować włączony wałek wom lub za dźwignią wała są krańcówki może któraś się zwarła.

 

zęść rzeczy będzie pasować

1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Witam właściwy opis deski rozdzielczej.

1 Sprawdzić napięcie na cewce rozrusznika podczas przekręcania.

2 wszystkie przekaźniki do sprawdzenia pewnie są z lewej strony nad pedałem sprzęgła

3 Czy wciskanie sprzęgła podczas rozruchu coś zmienia?

4 dźwignia biegów na pozycje neutralną

5 skoro dalej świeci się lampka od WOM to trza sprawdzić złącza przeczyścić spray kontakt U potem S

 

 

11.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Class11    0

Problem jest w tym iż nie odpala ze stacyjki, jedynie na krótko i mruga kontrola wom. Sprawdziłem prąd dochodzi do rozrusznika sprawdziłem czujniki załączania wałka wszystko dobrze. Jest jeszcze możliwość iż jest uszkodzony czujnik obrotów Wom lecz nie wiem gdzie owy czujnik się znajduje proszę o pomoc wrzucam filmik jak to wygląda z perspektywy kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Witam Po pierwsze jak jest napięcie na cewce rozrusznika to uszkodzona cewka a mierzyć trzeba w dwie osoby jedna kreci a druga mierzy napięcie podczas rozruchu na cewce lub podać bezpośrednio zasilanie z plusa akumulatora .Po drugie w tym ciągniku nie ma czujnika prędkości  wałka. Po trzecie poniżej masz schemat analizuj 

 

 

 

Claas-Nectis schemat rozruch.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czaro_1990    0
Dnia 13.03.2021 o 23:57, Hvelektronik napisał:

Po drugie w tym ciągniku nie ma czujnika prędkości  wałka.

 Witam. Więc co może być przyczyną że na zegarze nie pokazuje obrotow wom na żadnym biegu i kontrolka ciągle miga nie zależnie czy sprzęgło wom załączone czy rozłączone. Wom obraca się i pracuje normalnie Na obydwu biegach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2021 o 22:55, Czaro_1990 napisał:

 Witam. Więc co może być przyczyną że na zegarze nie pokazuje obrotow wom na żadnym biegu i kontrolka ciągle miga nie zależnie czy sprzęgło wom załączone czy rozłączone. Wom obraca się i pracuje normalnie Na obydwu biegach. 

Masz taką żółtą wajchę zaraz nad tunelem pod kierownicą? To jest wajcha od załączania wom wyciag ja do góry i powinna kontrolka zgasnąć nie mylić z wajcha n na błotniku bo tam masz wajchę od załączania sprzęgła wom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolek132
      Witam mam problem wyskakuje mi błąd 337 wtedy ciągnik przestaje jechać i tylko na niektórych biegach 
    • Przez Huzi
      Witam mam problem z ładowarką clas scorpion cały czas piszczy i święci czujnik przeciążenia i nie można wysunąć teleskopu 
    • Przez AlbertBert
      Witam. Od niedawna mam problem w ciągniku, pacjentem jest Claas Ares 617atz. Więc tak Traktor zapala, pochodzi sobie z 5-10minut i gaśnie, pokazuje się błąd 414. Wykręcałem moduł silnika i z powrotem wkręciłem, traktor zapalal i chodzil jak nalezy. Teraz gdy to robie nic nie daje nie chce nawet dymka puscic. Nie mam spisu tresci kodow błędów i nie wiem od czego sa. Może ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o pomoc.
    • Przez Xabarx
      witam mam problem z ogrzewaniem, gdy traktor jest nagrzany a pokrętło jest ustawione na zimne powietrze cały czas dmucha ciepłe, linka jest sprawna , mechanizm do którego jest podłączona linka tez się przekręca, czy ktoś wie co może być tego powodem ?
    • Przez korbolix88
      Szukam ogarnietego mechanika. Debica, Tarnow okolice. Skrzynia do remontu. Polecacie kogos? Bede wdzieczny za namiary. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj