ursusc335m

Jaką roślina obsiać pole.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursusc335m    10

Witam, mam pytanie co można byłoby zasiac na poplon tej wiosny w końcu kwietnia - początku maja na pole na którym w przyszłym roku będą ziemniaki? Chodzi mi aby mialo długi okres wegetacji dłuższy niż Gorczyca czy rzodkiew oleista ktore zakwitna po 1,5 miesiąca  aby w sierpniu najwcześniej to przerobić glebogryzarka lub podorac i na to obornik na jesień pod ziemniaki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na ziemniaku  ale jeśli  nie ma przeciwskazań to może owies pozniej po zniwach poplon i na jesien orka pod ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest Twoje pytanie dla czego nie chcesz zasiać coś normalnie i zebrać tylko dopiero za rok ziemniaki? Może wtedy by naprowadziło kogoś o co chodzi co masz na myśli z tym polem ja bym zasial jęczmień zebrał słomę ściął potem poplon talerzówka obornik i za orac. Ale ogólnie obornik pod ziemniaki nie jestem pewien czy to dobry pomysł czy nie będą chorować 

Edytowano przez Kacperkuj-pom
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak najbardziej wskazany obornik pod ziemniaki. Nie lepiej na wiosnę owies dać roślina fitosanitarna. Zbadać poziom pH gleby po zbiorach poplon jeszcze zdąży urosnąć do jesieni. Najlepsza jest rzodkiew oleista dużo masy daje. Na to obornik i przed zimą orką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cinek1808 napisał:

Jak najbardziej wskazany obornik pod ziemniaki. Nie lepiej na wiosnę owies dać roślina fitosanitarna. Zbadać poziom pH gleby po zbiorach poplon jeszcze zdąży urosnąć do jesieni. Najlepsza jest rzodkiew oleista dużo masy daje. Na to obornik i przed zimą orką. 

Dlatego polecałem  owies bo jest fito 😜 taki darmowy antybiotyk a na pewno go cos urosnie  ogolnie o jakim areale  rozmawiamy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Owies też polecam że względu na klasę ziemi. Jeśli mają być ziemniaki potem należy się domyśleć że ziemia nie zbyt mocna. Mi jak słoma nie potrzebna to sieje żyto i słomę rozdrabniam. Trochę też wartości ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10

Dzięki za odpowiedź areał na ziemniaki nie duży bo 25 arów. A nie chcialem siać zbóż na ziarno bo zajmuje się rolnictwem hobbystycznie na małą skalę i nie mam kur, a takiej ilości ziarna z tego areału to średnio się opłaca. Dlatego pytałem o poplony, zawsze siałem w sierpniu rzodkiew oleista lub gorczyce pod ziemniaki. Ale zastanawiałem się co posiać aby do sierpnia było na polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Możesz kilka razy poplon zasiać. Skasować jeden zasiać drugi. Lub zasiej trochę warzyw dla siebie przy takim areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Możesz kilka razy poplon zasiać. Skasować jeden zasiać drugi. Lub zasiej trochę warzyw dla siebie przy takim areale

Ok, chyba tak zrobię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Groch lub peluszka. Po przetalerzowaniu w sierpniu drugi taki sam poplon do zimy urośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj