Mateusz191xl

Case 5150 problem z podnośnikiem ehr nie opuszcza

Polecane posty

Witam mam problem z moim case 5150. Podnośnik podniósł na maxa i za nic nie chce opuścić. Podejrzewam joistick. Kiedy włączę w tryb opuszczania lub podnoszenia jest ok nic nie świeci kontrolka. Ale kiedy wcisne przycisk z błotników odrazu świeci pomarańczowe N. Dodam że nie działa nic nawet z błotników.. proszę o pomoc Panowie 

I jeszcze pytanie gdzie znajdują się elektrozawory od podnośnika? Na zapłonie coś stuka kiedy przełączam gdzieś od spodu. 

Edytowano przez Mateusz191xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6
2 godziny temu, Mateusz191xl napisał:

Witam mam problem z moim case 5150. Podnośnik podniósł na maxa i za nic nie chce opuścić. Podejrzewam joistick. Kiedy włączę w tryb opuszczania lub podnoszenia jest ok nic nie świeci kontrolka. Ale kiedy wcisne przycisk z błotników odrazu świeci pomarańczowe N. Dodam że nie działa nic nawet z błotników.. proszę o pomoc Panowie 

I jeszcze pytanie gdzie znajdują się elektrozawory od podnośnika? Na zapłonie coś stuka kiedy przełączam gdzieś od spodu. 

Zobacz czy nie masz zwarcia w błotnikach   moze wilgoć. Te swoznie są na dole przy ramionach tak mi się.  Wydaje Tam  są podłączone przewody  chyba 2 pinowe  może któryś pin. Naj lepiej by było kompa podłączysz skąd jesteś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

W tym traktorze kompa to sobie można potrzymać na kolanach jedynie. Cewki podnośnika są przy kompensatorze zaraz za pompa jedna z góry druga z dołu. Sworzni uciagu tam nie ma elektrycznych są zaworki hydrauliczne regulowane siła nacisku. Z prawej strony jak rozbierzesz konsole są przekaźniki tam zajrzyj na początek odłącz przyciski z błotników sprawdź czy dając joystick na tzw szybkie opuszczanie dochodzi prąd do którejś z cewek ewentualnie zamień kable podnoszenie z opuszczaniem i wtedy sprawdź czy opuści jak dasz na podnoszenie. 

Edytowano przez Dawid1146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6

Może i masz rację. My też nie mogliśmy dojść z instalacją ponieważ robiliśmy skrzynię 150  case a kabina leżała na dworze to Ci powiem że cudenki się działy ale masz rację na dole siła uciągu. A koleś był kompem i stwierdził usterkę tak że nie wiem czy mówisz prawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Daj spokój z tym kompem, ten traktor nie ma nawet ehru tak na prawdę a co dopiero magistrali CAN

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, adam18127 napisał:

Może i masz rację. My też nie mogliśmy dojść z instalacją ponieważ robiliśmy skrzynię 150  case a kabina leżała na dworze to Ci powiem że cudenki się działy ale masz rację na dole siła uciągu. A koleś był kompem i stwierdził usterkę tak że nie wiem czy mówisz prawde

wrażenie mam że masz 10 lat, ciągnik tej serii widziałeś na zdjęciach a fachura był u sąsiada...

 

mi jak się zaciął to mały młoteczek i pukałem w cewki. Jedną się przyjęła. Mam tak zawsze jak konkretnie umyję ciągnik w okolicach pompy hydrauliczne. Gdzieś tam mi wilgoć się dostaje. Musisz się przysłuchać czy nie słychać jak olej jest puszczany zaworem przelewowym/przeciążeniowym. Bo jeśli tak to masz gdzieś zacięty zawór. Jak na błotniku się zatnie przycisk to możesz sterować w dalszym ciągu przyciskami ale inne ustawienie na dżojstiku nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Górna cewka podnoszenie dolna opuszczanie. Wypnij wtyczki i daj prąd z aku. Przyciski na błotnikach w tej serii zamykają jeden obwód a po wciśnięciu go rozwierają zamykając drugi.zobacz czy w ogóle cewki się odzywają.

Górna cewka podnoszenie dolna opuszczanie. Wypnij wtyczki i daj prąd z aku. Przyciski na błotnikach w tej serii zamykają jeden obwód a po wciśnięciu go rozwierają zamykając drugi.zobacz czy w ogóle cewki się odzywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuje coś na krótko zrobił się lekki luz na ramionach i nie raz po przesunięciu wajchy dociąga je spowrotem. Który elektrozawór jest od czego?

1609239295281351145789986085696.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Zamień wtyczki.tego zaworu na samym dole w metalowej osłonce nie dotyczy . Przyciski na błotnikach sprawdzałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem dzieje się tylko tyle że jak wcisne obojętne który przycisk z błotników słychać cykniecie gdzieś w panelu w kabinie i odrazu świeci kontrolka N 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6
Dnia 28.12.2020 o 12:01, domino69 napisał:

i co wyszło z problem z wyrzucania płynu ? bo u mnie w case 845 xl robi sie podobnie też wyrzuca płyn przez odpowietrznie chłodnicy przy spadku obrotów tylko że ja zauważyłem że po dodaniu obrotów tak jakby zasysało więcej płynu z chłodnicy a po odjeciu obrotów ten płyn powraca gwałtownie do chłodnicy i wtedy dopiero wyrzuca do . sprawdzałem układ na zawartość spalin i nic nie wykazało .... czyżby była to wina pompy ? 

 

15 godzin temu, Wojciechwidrych napisał:

Jeździ tylko sprawdzałem elektronikę bo świateł nie było i zastanawiałem się po co ktoś dorobił tam włącznik przy kierownicy do tego elektrozaworu

Tak A, B tylko co się orientuję to włącznik od przyspieszacza półbiegu jest chyba pomiędzy przyciskiem napędu przodu i blokady

 

6 godzin temu, JD1052 napisał:

Daj spokój z tym kompem, ten traktor nie ma nawet ehru tak na prawdę a co dopiero magistrali CAN

 

Ja myślałem o modelu 150    a tu jeszcze 5 z przodu. Kompa nie ma  albo EHR blokuję wiem że naprawiają. Ale trzeba pierw by zawory popatrzeć pozamieniać wtyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Jak udało Ci się opuścić trochę te ramiona to same szły znowu do góry? Czy musiałeś dać podnoszenie? Jeśli w pozycji neutralnej sam podnosi to obok cewek jest śrubka i ta śrubka centruje się główny suwak zaworu podnośnika zależnie czy opuszcza czy podnosi trzeba wykręcić lub wkręcić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asrodaxx    0

Witam. Mam ten sam problem w moim case 5150. Podnośnik podniósł się do góry i za nic nie chce opuścić., Doszedłeś do tego co było przyczyną? Z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj