Skocz do zawartości

Polecane posty

daron64    106

U mnie futura przejezdzila ponad rok w starym aucie i teraz juz ponad 3 w nowym - nie bylo mrozu zeby auto mialo jakikolwiek problem z odpaleniem.

A co do ciagnikow to w tamtym roku wymienialem stare centry - w szescdziesiatce zalozylem zapy(choc niekoniecznie dobre opinie znalazlem),  w zetorku centre, zobaczymy ile wytrzymaja.

Forg    1
Napisano (edytowany)

Jaki akumulator założyć do Renaulta 110.54 miałem 180ah 1000a  myślałem o 185ah 1150a centry albo 195ah 1150a Tuborg. Chodzi mi żeby w zimę dobrze kręcił, alternator raczej go doładuje?

Edytowano przez Forg

hubertb    126

Producent przewidział 180Ah ? jeśli tak to kupił bym 185Ah. Jeśli źle kręci sprawdź stan przewodów, klem i samego rozrusznika( u mnie w mieście takie sprawdzenie rozrusznika to 50zł).

Wiadomość z agroFakt.pl

Forg    1

W moim poszła cela. Mam problem chyba z pompą paliwa i w zimie kręci około minuty żeby zapalił i dlatego potrzebuje mocniejszy akumulator. jak jest zero i w góre to pali z pół obrotu jak samochód nawet na słabym akumulatorze.

mds212    150

mam takie pytanie czemu do ciapka kłada aku 2x 6v  165 ah a np do zetora jedna 12 o pojemnosci 125ah. Z tego co to takie dwie szostki maja pojemnosc łaczną 165ah, no dobrze tylko po co takie duze w takim razie do ciapka jak na duzo mniejszym spokojnie odpalaja duzo wieksze ciagniki.

Mateusz1q    24

Jaki aku do renaulta aresa 610? waham sie nad centra 140 Ah 800A a 170 Ah 950? roznica w cenie 150 zl, warto doplacic?

akmaly    180

Wybieracie akumulatory patrząc na pojemność i prąd rozruchowy a nie czytacie instrukcji obsługi? Pisze tam dokładnie jaki jest potrzebny, lub jaki są zalecane:)

Druga sprawa to wybierając akumulator nie ma co się sugerować max. prądem rozruchowym. Tak dla przykładu, dwa akumulatory tej samej pojemności i o 25% różnica w maksymalnym prądzie rozruchowym i o dziwo ten słabszy lepszy ponieważ kręci równo, nie słabnie po chwili i ciągnik pali łatwiej zimą ( bo wtedy zazwyczaj problem ). Co z tego że ten mocniejszy ( teoretycznie ) szybciej zakręci jak za chwilę zwalnia?

Centra - dobra to była kiedyś, teraz jest średnia. Ma modele lepsze i gorsze. Np. sławna Futura to loteria, jednemu służy lata a drugiemu dokładnie 2 lub 3 ( i nie uznają gwarancji, spływ masy i niewłaściwa eksploatacja a prawda jest taka że one zawsze tak padają, czyli z dnia na dzień).

Varta - chyba najbardziej powszechny aku w nowych ciągnikach a co do jakości to ile ludzi tyle opinii.

Ja mam bardzo dobre przygody z akumulatorami ZAP, mają jedne z mniejszych prądów rozruchowych a służą mi bardzo długo.  

Mateusz1q    24

gdybym miuał instrukcje do prawie 20 letniego ciagnika to bym sie tu nie pytal jaka brac pojemnosc :)

akmaly    180

Wg. tego co w sieci wyszukałem to ma być 170 Ah. Ale to tak na szybko szukałem więc musisz sprawdzić.

Nie wiem jak często używasz zimą ale 6 cyl. ciągnik i zima to ja bym mniejszego jak 170 Ah nie zakładał. 

Odnośnie instrukcji to nie ma znaczenia ile ciągnik ma lat, choć to był żart oczywiście:)

Jest jeszcze inna kwestia że ciągniki z krajów zachodnich często były w rożnych wersjach, np. skandynawska przeważnie miała dodatkowy aku lub większej pojemności co u nas dobrze się sprawdza. Np. MF 4 cyl. oryginalnie ma 110-125 Ah ( większego nie wciśnie ) a polski odpowiednik z Ursusa 140 Ah. i taki powinien być na zimę,.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się