Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten Bosch był tak bezobsługowy że nawet klem nie trzeba było czyścić. 100% szczelna obudowa. Nigdy takiego nie mieliśmy. Chodziłby dłużej gdyby nie awaria alternatora. Trzeba zainwestować w woltomierz na desce rozdzielczej. Centry z doświadczenia wiem że strasznie siarczą. Polatam po sklepach i poszukam.

 

To mizerne masz doświadczenie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

raczej zdarza się im opad masy czynnej, potem zwarcie i kłopot, przynajmniej w samochodach często wytrzymują tyle co gwarancja, co do ciągników to wiecznie kwas koło klem, w robocie to 2 razy do roku robota przez to była,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Do swojego 3P kupiłem takiwpx_97ac24993ac95e3a8c79e1b6e041cc31.jpg

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ta Yuasa kosztuje ponad drugie tyle co mój, to bardzo piękny prezent dla ciągnika.

Yuasa jest moim zdaniem takim Maybachem wśród aku.

 

Osobiście nie mam nic do Centry, przywiozłem ze złomu Futurę 50Ah i trzymała 1,5 roku,

aż mi go rozładowali i po naładowaniu zwarła się cela, po kolejnym, druga, dziękuję i dowidzenia,

chociaż na sztukę poszła przy zakupie nowego :lol:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas "normalne" sklepy nie biorą starych akumulatorów przy zakupie nowych. To chore, na skupach płacą nawet 3/kg x 2 centry 6V z ursusika = 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Sklep ma obowiązek przyjąć stary akumulator gdy kupujesz nowy. Z tego co wiem zobligowany jest prawem. @Elektrotechnik co myślisz o akumulatorach Jenox? Czy według Ciebie jedyna słuszna firma to Centra? Coś czuję żę będę miał w aucie do wymiany, oryginalny już swoje przeżył, a szukam takiego do którego ewentualnie da się dolać wody, bo jakoś bezobsługowym nie ufam 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie jest to jedyna słuszna firma. Po prostu nigdy mnie nie zawiodły i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Płacę kaucję przy zakupie dużych nowych, a stare sprzedaję na złom i zawsze coś zostanie.

 

Mam w rożnych maszynach samochodach ciągnikach ponad osiem akumulatorów wiec zależy mi na jak najdłuższym użytkowaniu Wykombinowałem sobie tak, że zakładam nowy akumulator tam gzie istnieje największy pobór prądu i gdzie wymagana jest najwyższa niezawodność. Gdy spada pojemność przekładam tam gdzie są mniejsze wymagania. Na koniec zimą to pierwszy rozruch z odpowiednim prostownikiem. Zauważyłem że zamontowanie większego niż zalecany akumulatora np zamiast 70 to 100Aha znacznie wydłuża jego czas użytkowania i zmniejsza ryzyko awarii. Te najtańsze stopniowo tracą pojemność, te drogie markowe atakują znienacka odpala zimny silnik potem brak prądu.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sklep ma obowiązek przyjąć stary akumulator gdy kupujesz nowy. Z tego co wiem zobligowany jest prawem.

 

Ale po co oddawać jeżeli złomiarz za akumulator 175Ah zapłaci 100 zł/szt.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Kolego, gdybyś przeczytał poprzedni post to byś wiedział, że pewien sklep nie chciał przyjąć zużytego akumulatora- a ma taki obowiązek, i dobrze żeby wszyscy mieli taką świadomość. A co zrobisz z taką wiedzą to już Twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tylko, że takiego prawa to nie mają. Jakiś chory wymysł sklepu. Można by się o to wykłócać bo powinni pobrać 30 zł opłaty depozytowej, a może po prostu oni opłatę przekazują, a aku dla sb i na złom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

ansu - wiesz co to jest rękojmia? W praktyce rękojmia działa tylko pół roku bo tylko przez pół roku jest prawne domniemanie że wada powstała z winy sklepu Gdy minie pół roku to klient musi UDOWODNIĆ że wina leży po stronie sklepu Powodzenia w tym udowadnianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sklep musi aku oddać, wiec nie dają gwarancji żeby klienci oddawali aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Sklep nie daje gwarancji tylko producent, sklep daje rękojmię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tylko kartę gwarancyjną czy dowód zakupu sklep przetrzymuje więc bez tego o gwarancję od producenta ciężko. Jak by nie było nie ma takiego prawa. Ma pobrać opłatę, a nie kombinować inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Sklepy niby coś tam mają oddać tych akumulatorów, większość i tak ląduję w skupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Witam , mam potrzebę zakupu nowego aku dotychczas kupowałem centrę i to najczęściej futurę ale to było już z 5 lat temu i słyszałem że jakość centry mocno spadła 

Co byście polecili jaką firmę , zależy mi na trwałych akumulatorach


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego teraz to ciężko coś polecić bo z akumlatorami to jest loteria jak się trafi to będzie ci działał długo albo nawet gwarancji nie wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Witam , mam potrzebę zakupu nowego aku dotychczas kupowałem centrę i to najczęściej futurę ale to było już z 5 lat temu i słyszałem że jakość centry mocno spadła 

Co byście polecili jaką firmę , zależy mi na trwałych akumulatorach

 

Hmm, lubisz centre? Kup centre ale pamiętaj o jednym - ma być świeży, nie starszy niż 3-4 miesiące.

Idziesz do sklepu - spisujesz nr seryjny i dzwonisz do centry i Ci powiedzą z którego kwartału czy miesiąca jest akku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witam , mam potrzebę zakupu nowego aku dotychczas kupowałem centrę i to najczęściej futurę ale to było już z 5 lat temu i słyszałem że jakość centry mocno spadła 

Co byście polecili jaką firmę , zależy mi na trwałych akumulatorach

https://imged.pl/akumulator-vega-55-ah-55ah-55ah-warszawa-marki-17396026.html litewski akumulator najtańsze na rynku.posiadam  dwie sztuki a autach od jesieni i działają bez problemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hehe no weź przestań chwalić akumulator, który ledwie założyłeś bo cóż o nim możesz wiedzieć... za 3-4 lata się odezwij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jak pracowałem w warsztacie samochodowym(jakieś 4 lata temu) do mercedesów taksówek zakładaliśmy tople. Akumulator w taksie nie ma łatwo i te jako jedyne w rozsądnej cenie wytrzymywały warunki eksploatacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

hehe no weź przestań chwalić akumulator, który ledwie założyłeś bo cóż o nim możesz wiedzieć... za 3-4 lata się odezwij

Kolego na dzień dzisiejszy to się ciesz jak aku przeżyje gwarancje a ty będziesz gadał za 3-4 lata.Kiedyś centry czy bosche wytrzymały 10 lat a dzisiaj zwrotu na gwarancji nie uznają.Tak że dzisiaj to tylko miernik w łapy i sprawdzić aku pod obciążeniem i ilość amperów czy się zgadza co właśnie Vega położyła wszystkie pod tym względem a cenowo 1/3 mniej niż markowy bosch czy warta czy centra a właśnie padły w obydwóch autach centry futura po 4 latach  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj