Polecane posty

pawel885    2279

Jak byś go kupił w niemczech to by chodził, u nas gówno jak cała reszta, kup jenoxa za 230zł i też Ci pochodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario_80    0
ciapek16

Bierz ten 80Ah - spokojnie Ci go naładuje...Ja zbagatelizowałem zakup nowego aku i dziś mi padł w aucie mimo, że wczoraj nim jeździłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Poleci ktoś zufaną stronę z akumulatorami potrzebny mi do osobówki audi A6 3.0 tdi. Siedzi jeszcze orginalny a auto z 2004 roku następny już tyle nie wytrzyma.  Może ktoś doradzi jakiej firmy kupić.

 

to co było, czyli Moll

 

kiedyś kupowałem tutaj http://www.akba.pl


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

To i ja mam pytanie - do MF575 (odpowiednik Ursusa 4512) akumulator 125ah bedzie OK czy może 100ah wystarczy?

Ciągnik pracuje ok 50 mth rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

może i być 100ah aby rozruch miał z 900a, polecam Toplę czeską, a najlepiej założyć grzałkę jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Ja w ciągnikach i samochodach mam KAGER CaCa , pierwszy w reni padł po 8miu latach,chociaż w audi oryginalny tez wytrzymał 8 latek. W C330 kagerowi leci 9ty rok i nadal kręci 12v 95 czy 92Ah 880 na rozruchu. Co prawda traktorów nie używam zimą, są naładowane i schowane do kotłowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

może i być 100ah aby rozruch miał z 900a, polecam Toplę czeską, a najlepiej założyć grzałkę jeszcze

Nie kierujcie się prądem rozruchowym tylko pojemnością, duży prąd z małego akumulatora nie wróży mu trwałości szczególnie w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Jest jeszcze 1 kwestia, 100Ah ma 24 m-ce gwarancji a od 120 tylko 18 m-cy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Czy do 80tki mogę wsadzić te same aku co do 60tki? W sensie kupić o takich samych parametrach.
Rozrusznik szybkoobrotowy.
Niedawno do 3p brałem Centry z serii Agri 2x 6V 165Ah 900A, sztuka po ok 250zł. Nie wiem czy takie rozwiązanie będzie też dobre przy 80tce? Jeśli chciałbym jedną 12V co wybrać, jakaś Futura 100Ah 900A wystarczy?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Coś nowego polecicie do C-360? Myślałem nad Centrą, poprzednie wytrzymały 12 lat ale już się kończą, jakieś propozycje?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

takich dobrych aku to już raczej nie kupisz. Ale wydaje mi sie że centra to Centra i 2lata temu do 30stki zapakowałem kolejne 2x165Ah i póki co nie tykam. Kręci jak wściekły a ładuje tylko prądnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg mnie centra nadal ma dobre akumulatory. W C-360 mam 2x6V 165 ah od 2007 roku. teraz muszę je lekko podładowywać (tylko lekko wzbudzić) ale jak się zrobi cieplej to nadal trzymają dobrze. Choć generalnie też już ich żywot się kończy. 9 lat to dobry wynik.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

patrzcie na kody na akku.

Ostatnio widziałem wyprzedaż w grene akku centry, wg kodów były stare (2-3lata), sam podjechałem 100km i wziąłem z 2016roku (w najbliższym mieście były do ściągnięcia 195ah 6V w cenie ~340zł z czwartego kwartału 2015roku a w Olsztynie ten sam akku w specparcie był z pierwszego kwartału 2016r za 285zł).

Starsze centry szło rozkodować samemu wg algorytmu z forum elektrody, nowsze niestety tylko centra może rozkodować.

W przypadku centry wystarczy odczytać kod z akku i zadzwonić np na 61 878 62 44 i poprosić (trzeba podać rodzaj akumulatora).

W przypadku ZAPa także na numer infolinii z ichniej strony www (w zeszłym roku działał w żniwa bo akku do kombajnu szukałem ale też poszła centra).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

NIE kupujcie przypadkiem, a już na pewno nie z zamysłem akumulatorów DYNNAMIC (od amir) żywotność przewidziana na około 2 lata !!! Totalny szit... można by wręcz rzec prawdziwy "dynamit" wśród aku.

Na próbę kupiłem dwie sztuki w odstępie pół roku do różnych ciągników i obie padły po podobnym czasie użytkowania (~2 lata) dosłownie z dnia na dzień  tz jak wczoraj normalnie palił tak dzisiaj zero. Po podłączeniu prostownika wskazówka pozostaje na 0. Żeby było ciekawiej dzwoniłem do znajomego jak mu się "dynamit" sprawuje, podobna sytuacja, ma jeszcze 2 ale młodsze hehe, ale już niebawem... :)
aha podobno dobrych parę lat temu nie były takie złe, ale jak to się mówi "dawno i nie prawda".

w załączniku obrazek, żebyście się tego wystrzegali

 

 

post-85462-0-57704900-1464880593.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Ja do zetora 7211 kupiłem 3 lata temu Centre i narazie zero problemów, w C330 też mam Centry już z 10 lat i też nie było problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

witam padły mi akumulatory w mtz 82 działały 4 lata (2 x 12 v 88 Ah podłączone równolegle) zastanawiał się czy nie lepiej kupić 2 x 6v 195 Ah i podłączyć szeregowo jak sądzicie będzie to działać rozrusznik fabryczny w mtz wolnoobrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, że będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam. Nastąpił taki moment, którego się nie spodziewałem.

W ojca C360 3P padł po 10 latach akumulator BOSCH 88Ah Silver 8AT

Ostatnio na rynku wszystko się zmienia z roku na rok, a w sklepach zatrzęsienie akumulatorów, także nie wiem co wybrać.

Co byście polecili żeby znów tak długo pochodziło?

Mam na oku:

-Dublet 100Ah 900A

(kuszą parametry i cena, firma nieznana mi)

-Jenox 100Ah 850A

(Mam Jenoxa 120Ah w T25 4 lata i powiem tylko tyle, że trzyma prąd i odpala)

-Nord Star 100Ah 760A

(trochę mam uraz do tej firmy bo jeden wysiadł z spektakularnym efektem piany z odpowietrznika)

-Fireball 100Ah 800A

(prod. Ukraina, mam 50ah w maluchu, jakieś 5 lat, przeżył 2 razy rozładowanie do 7V,

pali bez problemu zima nie zima i jest dość ciężki)

Kiedyś był jeszcze Autopart, ale już ich nie widze w sprzedaży.

Myślałem jeszcze nad czymś z ZAPa, ale każdy, którego mieliśmy miał nieszczelne koło plusa.

 

Co byście wybrali, bo to trudna decyzja?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Centra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie wiem czemu Centra do mnie nie przemawia, no i cena ponad 300zł.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kupuj najtańszy jaki jest dostępne w sklepie.Osobiście posiadam 4 Agro-Trak 12V 120Ah dwa  ciągnikach i dwa w bizonie i na razie nie narzekam.W zeszłym roku bizon zimą zapalał bez ale okaże się w tym roku jak i ciągniki 60 i t 25 jakiś import.Centry nie polecam bo to inna bajka w osobówkach 3-4 lata i padają ale lepsze doświadczenie ma Elektromechanik.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ten Bosch był tak bezobsługowy że nawet klem nie trzeba było czyścić. 100% szczelna obudowa. Nigdy takiego nie mieliśmy. Chodziłby dłużej gdyby nie awaria alternatora. Trzeba zainwestować w woltomierz na desce rozdzielczej. Centry z doświadczenia wiem że strasznie siarczą. Polatam po sklepach i poszukam.

 

EDIT:

zakupiłem dzisiaj w Kikole ten akumulator:

post-10681-0-62256800-1478542973.jpg

 

Zobaczymy jak się sprawdzi.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj