Polecane posty

nojsze    59

Yuasa tyko i wyłącznie praktycznie już mam we wszystkich pojazdach i Westa ale nie produkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

mam w ursusie c-360 akumulator eurobattery bardzo dobry w lecie możesz na rozruszniku orać pole mocny jak nie wiem, a w zimie d*pa trzeba do ciepłego pomieszczenia dać ( min 15 st.) inaczej nawet nie pierdnie i to tez ma sie w niskich temperaturach. tani dobry na lato w zimie nie powojuje. nawet w instrukcji pisze zakres temperatur  od 20 do 30 st  (zakres pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

To jaki tani akumulator wybrać żeby dobrze sprawował się w niskich temperaturach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2x6V Centra Agri HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

produkowane w Austrii firma BANNER  8 lat miałem w mtz bez żadnego problemu 12 v  100 ah , lato zima kręciły super w tym roku padły ale kupiłem takie same na allegro i jestem bardzo zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1825

Co do Centry dobry akumulator, ale to już nie to co było kiedyś odkąd przejął EXIDE

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak wszystko. Ale i tak myślę, że za tą cenę są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Który akumulator wybrać do 48 konnego ciągnika:

 

 http://allegro.pl/akumulator-eurobattery-12v120ah-ca-ca-950a-en-i5457634389.html   (O co chodzi z tą technologią wapniową ?)

 

 

 http://allegro.pl/akumulator-120ah-p-autocraft-12v-120-ah-lublin-i5098957934.html

Poczytaj na necie o tej technologi.

Mam w samochodzie od nowości aku. wapniowy i właśnie 10 lat minęło a aku. nie wie co to prostownik i nigdy nawet zacisków nie trzeba było tykać bo nie zaśniedziały o kontroli i dolewaniu wody to w ogóle nie ma tematu. A najlepsze jest to że jest produkcji rumuńskiej niestety niedostępny w Polsce. Tak myślę że pewnie przetrzyma samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie przetrzyma. One wcale nie mają zauważalnie większej trwałości. Moje Centry Agri HD mają już 14 lat i też nie potrzeba było ich ładować (poza przerwą zimową), zaciski tak samo nie śniedzieją i wody też nie ubywa. Poza tym akumulatory wapniowe wymagają większego napięcia ładowania, do 15,2V, czego nie zapewniają standardowe regulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to i tak wychodzi że ładowałeś je minimum 14 razy a ptaszyna ani razu... Centry HD wytrzymały u mnie 6 lat, a Banner niemiecki miał 8 lat jak przyszedł z ciągnikiem i do dziś zapasla na nim kombajn 6cyl- 110 Ah 12V czyli już 15lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To widocznie słabo przykładałeś się do obsługi akumulatorów skoro Centry wytrzymały Ci tylko tak krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciągnik palony dzień w dzień, prądnica do tego, na pewno to skraca żywotność, co innego jak ktoś zapala ciągnik kilka razy w roku do upraw, siania, oprysku.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

6 lat to i tak długo wytrzymały.

U mnie w NH T 5060 oryginał wytrzymał 3,5 roku Centra hawy lub HD. Ciągnik praktycznie co dzień pracuje. Ładowanie 14 ponad wszysto w najlepszym porządku, przecież prawie nowy i  nowego kupowałem. Co nie tak może być że szlak go trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Witam.

Jaki powinien być akumulator w Ursusie 6 cylindrowym? Ciągnik ma instalację 12V - rozrusznik 12V, alternator 12V a przekaźnik bateryjny 12/24 został usunięty. Czekam na sugestie co powinno w nim być zamontowane, jakie macie u siebie? Z tego co wiem jest trochę chyba osób które mają Ursusy 6tki z przerobioną instalacją na 12V rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie jest temat o tym. Zadaj pytanie we właściwym dziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Poleci ktoś zufaną stronę z akumulatorami potrzebny mi do osobówki audi A6 3.0 tdi. Siedzi jeszcze orginalny a auto z 2004 roku następny już tyle nie wytrzyma.  Może ktoś doradzi jakiej firmy kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek16    0

Witam we może ktoś z was jaki powinien być orginalny akumlator w Opel Vectra B 1.6 16V bo aktualnie mam 80Ah i niewiem czy nie jest za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się mieści to jest dobry. I przestań robić problemy tam gdzie ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Witam we może ktoś z was jaki powinien być orginalny akumlator w Opel Vectra B 1.6 16V bo aktualnie mam 80Ah i niewiem czy nie jest za duży

 

Ostatnio z wujem kupowaliśmy do Vectry B tylko że 1,8 16V to w sklepie nam powiedzieli, że do  tego modelu 55-60AH wystarcza. Wcześniej był założony 72AH.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby nie było następnych pytań typu: czy za duży akumulator zaszkodzi? wstawiam cytat kolegi z forum, który wyjaśnia całą istotę rzeczy.

Napiszę to tak mamy zbiornik z wodą 100 l i do podlewania dziennie zużywamy 50 l wody i pompka ma wydajność 50l/min aby dopompować wodę do pełna chodzi 1 minutę, jeżeli zbiornik zamienimy na 1000 l to pompka nie będzie w stanie dopełnić wspominanych 50 l do zbiornika w tym samym czasie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj