Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz78    1029

Nie ma na to reguły, kiedyś były centry dwa w 60tce i ciągle był problem z rozruchem ,wymieniłem je na jedną 12 tke 125Ah i działał przez 8 lat bez problemu ,w tym roku padł przy mrozach nawet ładowanie nie pomogło ,ale tyle lat ładowany prądnicą to efekt dobry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A ile Amper miał ten Twój akumulator?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

8 lat to ładnie jak na prądnicy. ja założe alternator przy wymianie akumulatora i mam nadzieje ze 8 lat wytrzyma bez problemu. Znajomy ma w 1224 już 9 lat i 10 idzie. troszke podładuje i w te mrozy odpalał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Żaden akumulator 12V nie wytrzyma tego co 2x6V. Przeważnie jest to połowa, czyli jak 6V wytrzymują 10 lat, to 12V po 5 latach jest już na złom. Natomiast akumulatory z serii standard mają o 25% mniejszą żywotność od serii heavy. Przynajmniej takie są moje obserwacje.

 

Powiem Ci że mnie zaskoczyłeś tą wypowiedzą.Zawsze myślałem że jedna 12V wytrzyma dłużej niż dwie 6V bo zawsze któraś padnie.Ja zregenerowałem dwie 6V i wsadziłem rok temu do ciągnika to mi lepiej pali na zimnym niż na nowym aku 100Ah w drugiej 360.Zobaczę teraz czy przetrwają zimę,jak nie to je zregeneruje drugi raz, szkoda mi ich wyrzucać bo to dobre ZAPy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie będę wyjaśniał dlaczego tak jest, ale wystarczy porównać sobie objętość akumulatora 12V 165Ah i 2x6V 165Ah i wszystko się wyjaśni. Jeszcze jakby ktoś miał czym, to może zmierzyć i porównać rezystancję wewnętrzną takich zestawów.

 

Co masz na myśli pisząc o regeneracji akumulatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@Elektrotechnik odsiarczanie akumulatora.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na czym polega Twoja metoda? Możesz odpowiedzieć na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Co myślicie o akumulatorze CA1000 Centy? Czy macie jakieś propozycje na coś tańszego i równie dobrego. Chodzi mi o one firmy ale te same parametry. Ten CA1000 kosztuje w agromie 490zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Heavy będzie wytrzymalszy na wstrząsy, drgania itp, ale to chyba nie HD której nie widać na stronie centry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio55    2
Napisano (edytowany)

Postanawiam wymienić
Połączone

Edytowano przez krzysio55
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10
Napisano (edytowany)

A ja założyłem dzisiaj do swojej 106.54 12v 180Ah i pali jak dzika :)

Edytowano przez damian1166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Najlepsze Aku to Centra albo ZAP .Ale jak bym miał kupować to brałbym Centre.

Zap mam w aucie już 2 lat , i tak samo Centre w ciagniku.Nie mam problemu z zadnymi.

Sąsiad ma 4 ciagniki i ma centry , ponoć 6 lat teraz wytrzymuja Aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Najważniejsze to na jakim rynku jest sprzedawany, kup np Boscha w Polsce a kup w Niemczech - przeżyje naszego 2-3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam a czy ktoś spotkał się z akumulatorem GS PLUS ONE 95D 31R czy one są dobre mam okazie takiego kupić za 200 zł czy warto pchać się w taki wynalazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jaka cena taka jakosc

Zap'a juz nigdy nie kupie, szkoda pieniedzy na to g..no

Centra tez nie jest nadzwyczajna, chyba lepiej jednak kupic cos tanszego i wymieniac co 3 lata, bo te niby markowe nie wytrzymaja wiecej niz 4-5

 

@krzysio55 i co tam nabyles ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Witam, co myślicie o firmie Varta,bo włąśnie przymierzam się do kupna dwóch aku dla mojego Bizonka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj