Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

Mam pytanie do kogoś bardziej oświeconego niż ja :) otóż wczoraj po prasowaniu słomy w trakcie przerwy , zgasiłem ursusa 3512 , po jakichś 20 minutach chciałem go uruchomić i dalej prasowac , ale rozrusznik zakręcił pół obrotu i coś jakby rozłączyło (identycznie jak klema nie łączy) , ale to nie była wina klemy , szukałem przyczyny w masie ciągnika - bez skutku :( następnego dnia założyłem inny akumulator i pali bez problemu :) moje pytanie brzmi : czy to możliwe ze coś się tak w jednej chwili "urwało" w tym akumulatorze ze stracił napięcie dosłownie jakby "uciął" ?

 

Dodam ze ten akumulator nadawał się już dawno do wymiany ale wiosną i latem palił na nim ciągnik bez problemu . Zajrzałem tez do poziomu elektrolitu - niektóre płytki były jakby napuchnięte , oczywiście poziom elektrolitu był mały , pytanie czy jest sens kupowac wodę destylowaną i coś próbowac czy ten akumulator trwale się uszkodził ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akumulator nadaje się na złom. Poza tym to nie jest dział dotyczący awarii. Za każdy następny post nie na temat będą %%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jmierzwa952    2

-- połączono --

 

czesc. chce kupic nowy akumulator do ursusa 3512, i jaki polecacie, jaka pojemnosc, firma, opinie

:))

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

lepszą firma to będzie centra , ja w ciągnikach mam założone 12V 110ah Jenox i 125ah auto partu na razie sprawują się dobrze 2 sezon ale kombajnie i samochodach mam Centre i te akumulatory mają najwięcej gwarancji i najdłużej wytrzymują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

akumulatory warty też są bardzo dobre:). Ojciec ma w samochodzie 6 rok i odpala w największe mrozy. Ja miałem 4 java tylko centre i wysiadł. Dodam ze samochody takiej samej marki i pojemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam centre przy 3512 i sprawuje się dobrze już trzy sezony. :D

Dodam, że w c-360 miałem 2x6v z centry i trzymały 6 lat.

Edytowano przez SameExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja polecam markę Ad, mam taki w aucie ponad 4 lata i nic się nie dzieje . Ostatnio też kupiłem taki do c 330 o pojemności 90Ah kosztował ok.300zł. To jest to samo co centra (exide) tylko ma inną naklejkę i kosztuje dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Zainwestuj w centre a bedziesz zadowolony, np 120ah 870A kupisz już za 340zł


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jmierzwa952    2

np centre future( albo plus,bo nie pamietam) mam w samochodzie to srednio jestem zadowolony, ale w t-25 mam centre 2x6v i chodza bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja jestem bardzo zadowolony z akumulatorów ZAP Piastów, są tańsze od Centy. Po 3 latach użytkowania nie mogę powiedzieć na nie złego słowa, na centrę zresztą też bo takie są w ciągniku i w samochodzie. A skoro jakość podobna to po co przepłacać.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Centra w t25 była 9 lat, teraz druga siedzi 5 rok, w 3512 mam Kraft 5 rok i pali w mrozy. Każdy dobry jak się dba- doleje wody na czas, podładuje, oskrobie nalot na klemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ja miałem w T25 dwie Centry 175 Ah i powiem, że działały dość krótko - obydwie przełożone z zetora i nie były zużyte. Do zetora kupowało się nowy też centry. W zetorze nic się z nimi nie działo (i nie dzieje) ale w T25 w jednej zwarła się cela a w drugiej nie pamiętam. Być może duży wpływ na to miały warunki pracy - w zetorze miały dość komfortowo a w "rusku" zawsze więcej trzęsie. Ostatnio usłyszałem takie opinie, że Centra to akumulatory chińskie ( przychodzą do Poznania w kontenerach i tam są oklejane). Pewnym potwierdzeniem tego jest to, że w ostatnim czasie w mieście blisko mnie dwa markety zostały "zaatakowane" przez Centrę ale w Biedronce ich jeszcze nie ma :). Nikomu nie odradzam tych akumulatorów ale teraz muszę kupić do "ruska" i wybiorę chyba ZAP-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

nie chciałbym zachwalać, ale po osiem lat (tak sie złożyło) mają u mnie akumulatory w osobówce (diesel) i ciągnikach(po jednym zamiast dwóch 6tek) marki kager .c330 ma 95Ah-880Ana rozruchu.. reszty nie pamiętam Nie wiem czy są dobre , ale u mnie mają się dobrze i pewnie jakis czas jeszcze pochodzą i co najważniejsze zero czyszczenia, klemy w ogóle nie siarczeją.Faktem jest że, na zimę są naładowane i schowane do ciepła (ciągnikowe oczywiście)i w razie potrzeby zakładam .

rozruch ma 800A

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Teraz centry z tego co zauwazylem to szajs. w terenowce ojcu 2 lata wytrzymal, kilku znajomych tez zaczelo narzekac, osobiscie jak bym kupowal to albo Warta albo Zap


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1975    0

witam mam ursusa C-385 1975rok kupiłem bez akumlatorów, prosze o jakas porade jakie maja byc czy 2x6V, czy 1 x12V, nie chce miec problemów z odpaleniem jego w zimie, jesli ktos ma jakas propozycje to prosze o nazwe firmy, ile ah? i ile amper? i czy lepiej 2 czy 1???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kup sobie taką 12V 120 Ah.Ja kupiłem do 1214 dwa i nieraz przekładam i jeden to w zimę pali od pierwszego razu.Jak kupiłem Polski Jenox PowerTop Winter Technology.Naprawdę warto.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

jeden 120 / 900 wystarczy spokojnie ale dobrze by było założyć też rozrusznik z przekładnia ja tak mam w swojej 912 i zimą bez problemów i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

Ja polecam Zap Sznajder mam w ciapku 12v 690A chyba coś koło 120Ah troche skatowany starą prądnicą ale po założeniu nowej myślę że jest ok w każdym razie palił i pali od strzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

nie polecam firmy world batt. miałem 2 takie akumulatory jeden 45AH 420A i po 3 latach bez prostownika przy zapalaniu sie nie obyło, a po 4 nawet i to nie pomogło,drugi 74AH 600A wytrzymał 4 lata i ciągnie 5 ale już na prostowniku.Pewnie to wynika że ma większą pojemność. sama menczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ile A powinien mieć akumulator do C-360, miał być 12V 120AH 870A Centy ale niestety nie czytam już za wielu dobrych opinii i mam pytanie czy brać Jenox 12V 120AH i 950A czy ZAP/Sznajder 100AH 800A? Cena max 450zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Ja mam w 1614 2* Autopart 125 Ah, a mają już 5 lat i są w dobrej kondycji,ale są systematycznie ładowane i wyciągane na zimę.

 

A wie ktoś jak rozszyfrować date produkcji z CENTRY ? Ja wiem jak rozszyfrować Autoparta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Ja mam zamiar wymieniać w c 360 3p. myśle o Centa plus, lub future. 100Ah i około 1000A. Jak myślicie wytrzyma z 8 lat?. Ten tańszy wytrzymał 4 lata bez problemów ale teraz już zapalanie ciągnika trwa pół godziny bo musze ładować żeby zapalił-mówie czy temperaturach +20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żaden akumulator 12V nie wytrzyma tego co 2x6V. Przeważnie jest to połowa, czyli jak 6V wytrzymują 10 lat, to 12V po 5 latach jest już na złom. Natomiast akumulatory z serii standard mają o 25% mniejszą żywotność od serii heavy. Przynajmniej takie są moje obserwacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj