kamilo120-54

Co poradzicie na tanie 150 KM?

Polecane posty

Witam. Chciałbym się poradzić Was przed kupnem ciągnika. Może ktoś podpowie sprawdzony model, a może ma na oku konkretną maszynę. Wymagania: moc około 150 koni, mile widziany przedni tuz z womem. Kilka 'półbiegów' rewers może być mechaniczny. Zastanawiam się nad mf 3655/8130 (generalnie który z nich mniej problematyczny w użytkowaniu) bądź renia 155.54. Nie parzę na fendty że względu na cenę. Fajnie jakby w 5 dychach dało się ogarnąć temat. 

Pracować miałby z prasa pasowa lely RP 520, kosiarkami 2x 3.2m. Jakiś transport ale to głównie beczkowóz. Na te chwile 9 tys, ale niebawem będzie zamiana na jakąś 12 bądź 14

Dzieki za podpowiedzi i rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Jeśli w 8130 była przekładnia amerykańskiej firmy to gdzieś słyszałem że nie ma części bo firma już nie istnieje.

 

W tej cenie taki ciągnik będzie mocno wyeksploatowany i dobrze żebyś miał drugie 50k w zapasie albo i więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Rok temu kupiłem fenda za 50 tys 135KM , po zakupie drobne remonty za około 1000 zł i śmiga , silnik super skrzynia też no niestety bez pół biegów i tuz 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Renia 155.54 w zależności od normy ma od 130 do 145 KM. Skrzyni na pólbiegach w tym ciągniku bym zdecydowanie odradzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sylwek23111 napisał:

Renia 155.54 w zależności od normy ma od 130 do 145 KM. Skrzyni na pólbiegach w tym ciągniku bym zdecydowanie odradzał

Mam 120.54 nectre już 8 lat, zrobione jakieś 5.5 tys mtg i nic do skrzyni przyczepić się nie mozna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kabina pozamykana powinno być ok. Dużo zależy jak wcześniej na zachodzie była użytkowana. Po tylu latach teraz zaczyna wychodzić. Takie moje zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6

Moim zdaniem jak bym miał kupować tak patrząc pod siebie to za pewnie John tylko jedna wada po przekroczeniu 2 tysobrotow piją troszkę więcej. Hydraulika bardzo mocna i po 2gie  skrętne nie sanowicie po 3 cię wagą tych John są ciężkie a co za tym idzie ? Uciąg czy się psują? Żądko ponieważ w szystko mechaniczne.  Jeszcze bym się zastanowił na Ursusem 160 w tej nowszej kabinie. Renault wolne to do transportu nie za bardzo Massey Ferguson to wogole sobie odpuść. Że komo tą seria 3000 tys to jest nie porozumienie ze komo seria 6000 tys lepsza że komo, lecz kolega kupił serie 6000i włożył z robocizna 35 tys tak że super 🙂 a kupił i skrzynia się rozpasla trochę tego przerobiłem ale każdy kupuje co uważa każdy OZE jak może.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomad    6

a ja ci polecę zetora 16245, miałem kiedyś, sprawdzona konstrukcja, tania w naprawie, niezły gabaryt, myślę że w 55tyś coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6
9 godzin temu, plati napisał:

Jeśli w 8130 była przekładnia amerykańskiej firmy to gdzieś słyszałem że nie ma części bo firma już nie istnieje.

 

W tej cenie taki ciągnik będzie mocno wyeksploatowany i dobrze żebyś miał drugie 50k w zapasie albo i więcej. 

Dokładnie masz rację w ogóle jak slysze MF to mój jakoś nie dobrze:-)  na pchane elektroniki a jak wiadomo wiek robi swoje wszystko się upala błędy świeca EHR też ciągle problemy a icie z tym Ciagniekiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Mam 15 letniego MFa i nic złego się nie dzieje,  a praca nim to przyjemność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6
4 minuty temu, caseihc napisał:

A ja bym polecił case 1455xl.

Case fajne mocne xl no fajne ciągniki bardzo twarde. Chyba bym wybrał tak Zetor tak jak kolega wspomniał lub Ursusa lub International 145 bardzo mocna konstrukcja bardzo mała awaryjna tylko już na galach po bokach oczywiście no John z tych starszych modelach do 50 też znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
8 minut temu, adam18127 napisał:

Dokładnie masz rację w ogóle jak slysze MF to mój jakoś nie dobrze:-)  na pchane elektroniki a jak wiadomo wiek robi swoje wszystko się upala błędy świeca EHR też ciągle problemy a icie z tym Ciagniekiem

Ja mam 6190. Złego słowa nie powiem. 

 

Moim błędem było że pechowo trafiłem podczas kupowania.  Po naprawie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6
5 minut temu, plati napisał:

Ja mam 6190. Złego słowa nie powiem. 

 

Moim błędem było że pechowo trafiłem podczas kupowania.  Po naprawie jest ok

Przeważnie wszyscy tak maja  handlarz podpisuje i co bierze gospodarz i Bach i już mechanik. Ale przeważnie bolonczka MF to skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
10 godzin temu, kamilo120-54 napisał:

Witam. Chciałbym się poradzić Was przed kupnem ciągnika. Może ktoś podpowie sprawdzony model, a może ma na oku konkretną maszynę. Wymagania: moc około 150 koni, mile widziany przedni tuz z womem. Kilka 'półbiegów' rewers może być mechaniczny. Zastanawiam się nad mf 3655/8130 (generalnie który z nich mniej problematyczny w użytkowaniu) bądź renia 155.54. Nie parzę na fendty że względu na cenę. Fajnie jakby w 5 dychach dało się ogarnąć temat. 

Pracować miałby z prasa pasowa lely RP 520, kosiarkami 2x 3.2m. Jakiś transport ale to głównie beczkowóz. Na te chwile 9 tys, ale niebawem będzie zamiana na jakąś 12 bądź 14

Dzieki za podpowiedzi i rady

Masz takie sprzęty A zloma chcesz kupować.  Bierz massey albo valtre nowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

trochę mały budżet  a agrostar 6,61 lub 6.81 deutz poczytaj ten pierwszy to 145 +10 a drugi  to chyba 180km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, greg1985 napisał:

Masz takie sprzęty A zloma chcesz kupować.  Bierz massey albo valtre nowke

Nie chce nówki. Zbyt mało będzie pracował by na siebie zarobił 

1 godzinę temu, heniek36 napisał:

trochę mały budżet  a agrostar 6,61 lub 6.81 deutz poczytaj ten pierwszy to 145 +10 a drugi  to chyba 180km 

Z wyglądu bardzo się podobają, oszczędne, wygodne lecz chodzą u nas teorie dotyczące pięknych skrzyń w df. Nie wiem na ile jest to prawda. Bo 6.71 byłby idealny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, heniek36 napisał:

zjeżeć castko i mieć ciastko też lubię 150km  też bym chaciał za 50 000 

Da się wyrwać ale wszystko bez szału. A Ty masz takiego agrostara? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj