VIz

Zakup ziemii czy maszyn

Polecane posty

hardkor113    637

A z tych 40 ha bedzie miał zysku 100 tyś.Jak chce chlopak robić na tym to co mu polecacie żeby oddał w dzierżawę.

Kupić już nawet tego ursusa 1224 czy 1614 czy jakąś renówke 133.54-155.54 i gospodarzyć.

Za te 100 tyś rocznego zysku to już sporo sprzetu nakupi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

2500zysku z 1ha?  To  Co mu proponujesz uprawiać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1
6 minut temu, 6465 napisał:

Jak masz 40ha i tylko c360.  To najlepiej oddaj w dzierżawę jak piszesz że u was czynsz 1000zl. + dopłaty.  40000+36000 dopłaty masz 76000zl rocznie. I idź na etat.  

Tak licząc to mając 200 ha opłaca się oddać i iść na etat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
1 minutę temu, 6465 napisał:

2500zysku z 1ha?  To  Co mu proponujesz uprawiać? 

Rzepak pszenica buraki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
3 minuty temu, VIz napisał:

Tak licząc to mając 200 ha opłaca się oddać i iść na etat? 

Opłaca się oddać i już nie iść na etat bo masz 30 000 na miesiąc tak licząc :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
1 minutę temu, VIz napisał:

Tak licząc to mając 200 ha opłaca się oddać i iść na etat? 

Jak bym miał tyle to bym oddał i nawet na etat nie szedł.  Byłem z ogrodzeniem u klienta nad morzem miał hotel. Zrobił kawę siedzimy i gadamy.  A on opowiada że dostał 300ha od ojca,  oddał  w dzierżawę i za ten czynsz z dzierżawy zapłaca kredyt na hotel. 

5 minut temu, hardkor113 napisał:

Rzepak pszenica buraki

 

A pytałeś co to za ziemia i jaka klasa?  A buraki to można sobie tak zakontraktować jak się za chce?  Czy to trzeba jakiś limit mieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1
16 minut temu, 6465 napisał:

Jak masz 40ha i tylko c360.  To najlepiej oddaj w dzierżawę jak piszesz że u was czynsz 1000zl. + dopłaty.  40000+36000 dopłaty masz 76000zl rocznie. I idź na etat.  

Tak licząc to mając 200 ha opłaca się oddać i iść na etat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
2 minuty temu, 6465 napisał:

Jak bym miał tyle to bym oddał i nawet na etat nie szedł.  Byłem z ogrodzeniem u klienta nad morzem miał hotel. Zrobił kawę siedzimy i gadamy.  A on opowiada że dostał 300ha od ojca,  oddał  w dzierżawę i za ten czynsz z dzierżawy zapłaca kredyt na hotel. 

A pytałeś co to za ziemia i jaka klasa?  A buraki to można sobie tak zakontraktować jak się za chce?  Czy to trzeba jakiś limit mieć? 

Buraki i rzepak chłopaki z forum uprawiają z powodzieniem na 4/5 klasie.

W KSC nie ma problemu z kontraktacjią.Ile chcesz tyle zakontraktuja 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1

Rzepak pszenica ok.. Parę groszy mam odłożone. Tylko w co to zainwestowac kawałek ziemii i starego Ursusa chyba będzie najrozsadnej. Pójdę w. Nowe zabawki przy małym gospodarstwie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Na co ci więcej Ziemi? wg mnie 40ha to już jest zsporo mimo to , że sprzęt którym dysponujesz nie jest wystarczający na obecne i więcej ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1
4 minuty temu, WojtekBuawski napisał:

Ja mam pytanie. Na co ci więcej Ziemi? wg mnie 40ha to już jest zsporo mimo to , że sprzęt którym dysponujesz nie jest wystarczający na obecne i więcej ha.

Klasa ziemi to taka polska 4 średnio. Więcej Ziemi bo za kilka lat może 40 ha to może być za mało by żyć. A syn jeśli będzie chciał gospodarzyć to też mu dać na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Kupuj ciagnik pokroju ursusa 16 czy renówke 133.54 lub jakis stary ciagnik.Do niego jakieś graty i co zostanie kasy to w ziemie pchaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Podziwiam ludzi którzy takie areały obrabiają 60tka.  Męczarnia. Zaczynałem od niej przy 15 ha, potem był mtz i teraz mam starą renowke 90 koni. Ziemi zrobiło się 35 ha, przez ten czas kupiłem tylko hektar, ale udało się wziąć rmg, kupić maszyny pod większy ciągnik. W tym roku z usługami obskoczylem ponad 50 ha. Nie wyobrażam sobie robić 60tka. Gospodarstwo na zbożach, ziemie mozaiki 4-6 klasy, po za tym normalny etat. Dzierżawy tylko z częścią dopłat dla mnie, ew całe oddaje jeśli pasowny kawałek. Dokładanie ponad dopłaty zostawiam tym co mają bydło i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1
7 minut temu, Buszmen11 napisał:

Podziwiam ludzi którzy takie areały obrabiają 60tka.  Męczarnia. Zaczynałem od niej przy 15 ha, potem był mtz i teraz mam starą renowke 90 koni. Ziemi zrobiło się 35 ha, przez ten czas kupiłem tylko hektar, ale udało się wziąć rmg, kupić maszyny pod większy ciągnik. W tym roku z usługami obskoczylem ponad 50 ha. Nie wyobrażam sobie robić 60tka. Gospodarstwo na zbożach, ziemie mozaiki 4-6 klasy, po za tym normalny etat. Dzierżawy tylko z częścią dopłat dla mnie, ew całe oddaje jeśli pasowny kawałek. Dokładanie ponad dopłaty zostawiam tym co mają bydło i warzywa.

I z perspektywy czasu co byś zmienił w swoich decyzjach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekBuawski napisał:

Może lepiej jest zadbać o to co się już ma, na co więcej ziemi? Ja bym szedł w wymianę parku maszynowego.

kup ziemie, za pięć lat znowu kup i tak do usra... śmierci bo zawsze będzie mało. pomyśl o warzywach owocach. w to inwestuj. nie idź w ilość tylko w jakość. bo żonę tylko na święta zobaczysz.


niesmiertelny88 napisał:

WojtekBuawski napisał:

Może lepiej jest zadbać o to co się już ma, na co więcej ziemi? Ja bym szedł w wymianę parku maszynowego.

kup ziemie, za pięć lat znowu kup i tak do usra... śmierci bo zawsze będzie mało. pomyśl o warzywach owocach. w to inwestuj. nie idź w ilość tylko w jakość. bo żonę tylko na święta zobaczysz.

znaczy popieram to co zacytowałem że

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesmiertelny88 napisał:

WojtekBuawski napisał:

Może lepiej jest zadbać o to co się już ma, na co więcej ziemi? Ja bym szedł w wymianę parku maszynowego.

kup ziemie, za pięć lat znowu kup i tak do usra... śmierci bo zawsze będzie mało. pomyśl o warzywach owocach. w to inwestuj. nie idź w ilość tylko w jakość. bo żonę tylko na święta zobaczysz.

Chyba mnie pomyliłeś z głównym wątkiem autora posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1
6 minut temu, WojtekBuawski napisał:

Chyba mnie pomyliłeś z głównym wątkiem autora posta.

Trochę racja z tym kupowaniem ziemi. Kupisz kawałek fajnie kredyt Odbijesz się kolejny kawałek i tak dalej. To co dzierżawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1
10 minut temu, niesmiertelny88 napisał:

nie!!! znaczy. tak ale tylko oddajesz dopłaty i podatek. u mnie tak jest. powtórzę się nie idź w ilości bo to błędne koło.

to jak zwiększyc skale produkcji? to lepiej nabrać maszyn i to spła ać zamiast ziemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że dzierżawca płaci równowartość dopłat i płaci podatek. Ziemia chodzi po 35tys nie ważna jaka klasa. 5lat temu była po 13tys 🤔


VIz napisał:

10 minut temu, niesmiertelny88 napisał:

nie!!! znaczy. tak ale tylko oddajesz dopłaty i podatek. u mnie tak jest. powtórzę się nie idź w ilości bo to błędne koło.

to jak zwiększyc skale produkcji? to lepiej nabrać maszyn i to spła ać zamiast ziemii?

ojjj trochę śmieszny jesteś. nikt nie da ci przepisu na zarabianie kasy. idź w borówkę amerykańska. za rok zarobisz za dwa lata dołożysz. takie to rolnictwo. na twoim miejscu bym poszedł właśnie w borówkę truski i maliny. 1ha bym zostawił np na kalafior brokuł czy jarmuż. tak żebyś w chu roku chociaż na zero wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
36 minut temu, VIz napisał:

I z perspektywy czasu co byś zmienił w swoich decyzjach? 

Pierwsze to skasowałbym bydło co najmniej 5-7 lat wcześniej. Traktor też zmieniłbym wcześniej na większy a 60 tylko jako pomocniczy. Podstawa to traktor i maszyny żeby szybko obrobić pole. Tak się złożyło, że tą renowke którą kupiłem, oglądałem z 5 lat temu jak przyjechała z Niemiec. Myślałem za duża. Wziął ją wtedy kuzyn. Dzisiaj nawet 110 koni nie było by za dużo. Wg mnie podstawa ciągnik nawet tanszy typu ihc 1055/1056, renault 921/981, forszaj 323... Byle nie wytyrany. Do tego pług dobrze orzacy ( nie redło), uprawowo- siewka, gruber, opryskiwacz min 600l, konkretna przyczepa i własny kombajn zbożowy. 

Z dzierżawami czynsz wg mnie do wysokości dopłat, bo zarobek na hektarze wielki nie jest.

3 minuty temu, VIz napisał:

to jak zwiększyc skale produkcji? to lepiej nabrać maszyn i to spła ać zamiast ziemii?

Patrz żeby koszty minimalizować, a wyciągać jak najwięcej z ha. Ilość ha nie jest wyznacznikiem zysku

Napisz może ile ziarna sprzedajesz z tych 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj