Marcin34

Hala łukowa do przechowywania zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin34    141

Czy ktoś posiada hale łukowe pokryta blacha i przechowuje w niej zboże.

Jak to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taka hale nawet 2. Jedna jako garaż na traktor przyczepy a druga przez ostatnie 4 lata wynajmowana rodzinie jako magazyn zboża. Tylko że jest ściana 120 cm i na tym montowana hala. Ma te rury wkręcane i wentylację. Co rok ładuje na 2 metry grubości i skoro co rok wraca to chyba dobrze się sprawuje. Teraz ma ostatni raz bo potrzebuje hale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

a jak ze skraplaniem po przymrozkach spływa na boki czy kapie wzdłuż mocowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Ziutek możesz wrzucić zdjęcia jak to wygląda? Jakie masz wymiary? Jaki koszt takiej hali na zboże?

Opcja wydaje się wygodniejsza niż silosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Murek jest z pustaka szalunkowe go 36 cm szer. Stoi to na ławach po 9bwodzie 80 cm szer i 50 wys. Przez środek na krzyż też ława i fundament. To żeśmy robili sami. Hala zakupiona z firmy olimet. Czy się skrapla woda nie wiem nigdy się tym nie interesowałem. Raczej nie bo wrota są nonstop otwarte

tak wrzuce zdjecia na profil tylko jak wrócę do Polski. Ja mam 12 na 30 metrów. dwie szt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Jaki koszt całość i jakie wymiary? Pewnie wyjdzie taniej niż postawienie z pustaka i nakrycie blachą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to było 5 lat temu niecałe. koszt pamietam że sama konstrukcja oraz blacha to niecałe 35 tyś. montaż we własnym zakresie. fundament ze ścianą to nie pamietam bo było kupowane od razu na budowe domu i wszystko było naraz robione. musiałbym w faktury popatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Woda napewno  bedzie sie skraplac. Widzialem kilka juz takich hal z przeznaczeniem  na zboże  i kazdy natryskiwal nawet minimalną grubość  pianki. Z tym ze kazda blacha byla w kolorze.  Podobno w aluocynku jest lepiej.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Skraplanie to kwestia różnicy temperatur ,wilgotności powietrza i wentylacji a nie rodzaju blachy  mam dwa magazyny płaskie - skrapla się ale przesypuję dwa razy w sezonie styczeń i marzec i jest ok a pryzmę trzeba niestety ruszyć jeżeli ma być porządny towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to nie dobrze jak trzeba całe zboze przesypywac i to az 2 razy , ja mam w starym budownictwie w stodole i szopa przerobiona na trzymanie zboza i nigdy nie musiałem przesypywac nic i parametry zboza wszystko ok a sypie na wysokosc ponad 2,5 metra , ale ze ten budynek czeka juz zmiana dachu , wiec musze postawic nowy i myslalem taka hale łukowa na zboze ale skoro miałbym przesypywac te zboze to juz odpada 

@RU68 jakie masz te magazyny płaskie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

magazynowanie kilkunastu -kilkudziesięciu a kilkaset czy kilka tysięcy ton to różne rzeczy- każda pryzma zboża oddycha  a w zależności od wilgotności w wierzchniej warstwie zimą skrapla się para .Jeżeli norma wilgotności jest 14,5% to każda niższa wilgotność to strata za którą nikt nie zapłaci (13,5% na 100 t jesteśmy prawie 1000 zł w plecy -1000t 10 000zł)ja przechowuję 14,3 do 15,1 i wolę przesypać niż być  w plecy. A do przesypywania urządzenie ze zdjęcia -150 t /200tna h mogę poświęcić kilka godzin na przesypanie _a dziwnym trafem kupujący prawie biją się o ziarno i to przy cenie wyższej niż rynkowa ( wolne od mykotoksyn a za wilgotność nie potrącają )- i co nie warto?

IMG_20210321_102748.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a no widzisz ja zboza ktore ma powyzej 14,5 % to nie tne wogole na przechowywanie bo ono by nie przelezało , zazwyczaj jak tne to jak ma jakies 13 % i cos w tym stylu lub ponizej i spokojnie lezy bez przesypywania i ponoszenia kosztow przesypywania i nigdy nie miałem problemów ze za wilgotne do skupu zawoze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Może zauważyłeś ale to kukurydza  z suszarni  .A na przesypanie 100 t to około 10 kw/h więc koszt jest 6 zł  x 2 wychodzi 12 zł na 100 t  . Przy wilgotności o 1,5 % mniejszej  na powiedzmy 500 t to 7,5 t x 1000 zł to 7500 zł a razy 10 lat już trochę się nazbiera -jednemu warto drugiemu nie (oczywiście nie zawsze jest 1000 zł za t ) ja tam mogę za te pieniądze posiedzieć z pilotem w ręce i pomęczyć się w to przesypanie (uciążliwe to że pilot jest na kablu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja to głownie zboze przechowuje , kukurydze to mi suszą usługowo ewentualnie , ale zazwyczaj kukurydzy to trzymam jakies 40 50 ton tylko , jak mam wiecej zasiane to czesc na mokro odrazu sprzedaje a czesc mi suszą ,nieraz był rok że wszystko na mokrą sprzedawałem jak cena dobra była , w tym roku miałem tylko 5 ha kukurydzy to ją trzymam suchą  i ciekawe czy jeszcze podrozeje kuk czy nie , ty trzymasz do kiedy zazwyczaj qq ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fagot
      Witam,
      Planuję budowę magazynu na ok. 300 ton ziemniaka i chcę się poradzić z czego najlepiej postawić taki magazyn. Murować z bloczków czy postawić gotowe ocieplane segmenty np. z blachy? Jeśli murować to czym najlepiej ocieplić oraz co zrobić żeby beton z posadzki nie pił wody żeby ziemniaki nie wysychały?
      Z góry dziękuje za podpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

    • Przez rolley
      Witam,

      mam na sprzedaż hale magazynowe/namiotowe używane ale w bardzo dobrym stanie. Razem jest ich 5 o różnych wymiarach ale można zakupić też pojedynczo. Doskonale nadają się do różnych rodzajów działalności. Wszystkie szczegóły dotyczące cen, wymiarów oraz zdjęcia znajdują się na podanym poniżej adresie. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu z ogłoszenia w linku.
      http://olx.pl/oferta/hale-namiotowe-magazynowe-na-sprzedaz-CID3-IDftAE1.html

      Polecam i zapraszam!
    • Przez pawelek11
      Zakupiłem konstrukcje stalową wiaty którą mamy zamiar sami postawić. Dlatego kieruje pytanie do kolegów którzy już takie budynki budowali lub pracują przy ich budowie. Chciał bym się dowiedzieć jakie macie sposoby na przygotowanie stopy pod słup. Jak umiejscowić kotwy żeby wszystko potem ładnie pasowało. może macie jakeś zdjęcia od siebie z budowy był bym wdzięczny za podesłanie.
    • Przez Krystian6830
      Witam forumowiczów, 
      Chciałbym w stodole trzymać ziarno, ale boję się że jak usypie na 4m zboża to wypchnie ścianę? 
      Czy to ma sens? 
      Jeśli tak to jak ja wzmacniać? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj