mikcom20

zaciskarka konektorów samochodowych

Polecane posty

mikcom20    190

Instalacje w starych ciągnikach wymagają pewnych poprawek, dlatego też szukam taniej i dobrej zaciskarki do konektorów samochodowych. Najlepiej jak by była tylko do tych konektorów bo do innych mi nie potrzebna, a przez to jej cena była by niższa. Jaki sprzęt polecacie. Proszę o linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Jeśli chce się dobrze zacisnąć konektory potrzebna jest zaciskarka. Żeby była naprawdę dobra i trwała, to musi być taka z przekładnią a to koszt niestety ok. 80-100zł. Można także kupić takie z wymiennymi szczękami, którymi można zaciskać konektory izolowane, nieizolowane i tulejki cylindryczne, oraz jakieś tam inne złącza, ale to koszt ok. 200zł.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Już nie jedną zaciskarką robiłem i uważam że ta na zdjęciu poniżej jest najlepsza.

Koszt jakieś 25zł.

Praski i inne wynalazki jakoś nie przypadły mi do gustu.

 

707486.jpeg

  • Like 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam tą co na zdjęciu. dużo instalacji robimy więc jest wykorzystana i naprawde dobra bo zawija blaszki do środka i się wbijają w żyłe kabla. Praskę do cylindrycznych też mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Koledzy możecie podać mni dokładny model zaciskarki,której zdjęcie podał @asharot, ponieważ chce sobie taką zamówić, a na allegro jest kilka modeli, i nie wiem która będzie nadawała się do konektorów nieizolowanych.

 

A jakie zaciskarki, w miarę tanie polecacie do konektórów izolowanych, i tulejek cylindrycznych. Bardzo proszę o linki, lub zdjęcia.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

A czy tą z firmy Yato dało by się jakoś zacisnąć konektor izolowany, po zdjęciu izolacji, oraz tulejki cylindryczne?


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

A da się tą zaciskarką jakoś zacisnąć tulejki?


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Mogą byc i kwadratowe, byle tulejka dobrze się trzymała.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zaciskarka z przekładnią za 100 zł to sprzęt z najniższej półki, jednak do zaciśnięcia kilku konektorów w roku wystarczy. Ja używam KNIPEX-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój knipex kosztował coś około 900 zł. Ale to jest najwyższa półka. A te wszystkie w okolicach 100 zł są typowo amatorskie. Do zaciśnięcia kilkuset złączy wystarczą. Ja czasami w tygodniu zaciskam kilka tysięcy szt, więc muszę mieć wytrzymały sprzęt. A knipex ma naprawdę dobrą stal, szczęki w ogóle się nie zużywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dziś do mnie przyszła praska z 5 wymiennymi szczękami, kosztowała 189 zł netto. Te wyżej też dwie zamówiłem bo znajomy chciał. rączkę z przekładnią też dodatkową kupiłem. Tysiąca w roku nie robię to starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego możesz coś napisać więcej o tej prasce, jak jesteś z niej zadowolony ?

 

A może ktoś ma opinię na temat narzędzi firmy ADELID http://adelid.pl/ind...raski/seria-zex ?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Używam ADELID-a. naprawde ładnie pracuje, z początku musiała zacisnąć pare końcówek, żeby się farba wytarła na szczękach. teraz jak zacisnąłem ich już troche to chodzi elegancko, zaciska dobrze tylko trzeba się przyzwyczaić, że jest troche większa od np. yato za 13zł, no i trzeba się nauczyć zaciskać. Ogólnie zaciskacz i obsługa klienta jest na plus. :)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka tam większa, po prostu normalna zaciskarka. Na kilkaset konektorów wystarczy. Później pojawią się luzy na sworzniach i nie będzie tak wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Te kilkaset konektorów dla amatora to może być wieczność.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie racja, nie pomyślałem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3
Napisano (edytowany)

Odświeżę temat bo już się pogubiłem czy tą zaciskarką YATO YT-2300 taka jak na zdjęciu: http://zaciskarki.com.pl/galeria/?zaciskarka-do-konektorow-0-5-6-0mm2-yato-yt-2300

zacisnę takiego rodzaju konektory: http://www.sklep-alarmy.pl/?pl_konektory,54

 

Pytanie drugie czy tą zaciskarką YATO YT-2301 taka jak na zdjęciu:http://zaciskarki.com.pl/2014/11/01/zaciskarka-do-tulejek-0-5-do-10-0mm-yato-yt-2301/

 

zacisne tego rodzaju konektory: http://www.trans-tel.pl/index.php?mode=produkt&produkt_id=1542

oraz takie tulejki: http://www.navia-dsw.com/kablowe/Koncowki-tulejkowe/izolowane/Tulejka-izolowana-1mm2.html

Edytowano przez konrad18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze pytanie: tak.

Drugie pytanie: konektory nie, tulejki od biedy tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest tak jak piszą do tulejek, z tym że profesjonalna zaciskarka zaciska tulejki z czterech stron w kwadrat, dlatego napisałem, że od biedy można tym zaciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj