szogun666

McCormick XTX 215- Błąd ''SPN 2166 FMI 31''

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rowan    222

To jest błąd zwarcia obwodu sworzni sensorowych. Musisz odpiąc najpierw jednego, sprawdzić co wyrzuci, a potem drugiego i potem zapiąć pierwszego i sprawdzic co wyrzuci. Wtedy będziesz wiedział z którym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalwolas    0

jeśli dobrze zrozumiałem 2164 to błąd przełącznika góra - dół a w moim ciągniku tak jak pisałem to bład zapala się gdy nie ma operatora.

Nie jestem pierwszym właścicielem ciągnika i nie wiem czy ktoś coś tam nie kombinował ale  na razie tego przełącznika góra dół nie będę ruszał.

Walczę z tym podnośnikiem ponieważ jego praca jest nieprecyzyjna. Kręcąc dużym pokrętłem o 1 cm czy 2cm nic się nie dzieje, kręcę dalej i jak ruszy to ramiona o 10-15cm do góry. Mierzyłem prąd który idzie na elektrozawory od podnośnika i napięcie się zmienia ruszając pokrętłem nawet delikatnie, ale jest chyba za niskie by elektrozawór zadziałał. Rozmawiałem z jakimś Panem z serwisu i powiedział że to może być wina kalibracji. Walczę więc by pousuwać wszystkie błędy i przeprowadzić kalibrację.

Mechanicznie podnośnik jest OK. Wcześniej powymieniałem uszczelniacze na siłownikach i skasowałem luz na frezie między osią a ramionami.

OK idę sprawdzić te czujniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalwolas    0

Sprawdzałem tak jak pisąłeś i nie ma żadnej reakcji. cały czas ten sam błąd 2409, sprawdzałem na odłączonym tylko lewym potem dwóch i potem prawym. może oba są uszkodzone albo jest gdzieś problem w instalacji. Obecnie wyjąłem oba czujniki i planuję jechać do znajomego co też ma xtx podpiąć  i zobaczyć czy u niego też będzie wyrzucał błąd. Innych pomysłów już nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturkkk
      Witam. Mam pytanie związane z typem silnika d206 a d239 jakie są różnice w tych typach? Czy mają tą samą głowicę
    • Przez piotrszkaluba
      Witam problem z przyduszaniem silnika przy zmianie z 3 połówki na 4 i 2 połówki na 1 ale w górę od 1 do 3 jest ok a na 4 już delikatnie przydusi .Nic się nie ślizga na żadnym półbiegu. Czy ktoś już to przerabiał taki problem?
    • Przez Slawek233
      Witam, od jakiegoś czasu męczę się z problemem zmiany zakresów w mccormick xtx165. Mianowicie, jak raz włączę ciągnik to mam tylko zakres 1 z wszystkimi półbiegami, innym razem tylko zakres 2 z wszystkimi półbiegami, lub 3  z wszystkimi półbiegami. Po dłuższej pracy w polu nagle wracają wszystkie zakresy. Przy kolejnym odpalaniu ciągnika peonownie zostaje z jedenym z zakresów od jeden do trzy wraz z półbiegami beż możliwości zmiany zakresów. Proszę o pomoc co to może być.  
    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj