Juzek

Nawożenie dolistne kukurydzy

Polecane posty

Juzek    0

Jak sądzicie jest sens opryskania jutro kukurydzy odżywka (późno siana) chodzi mi o suszę czy jej nie spali jeśli nie ma deszczów itp. tylko chcę dodać, że dwa dni temu cześć pola pryskałem od chwastów. Lepiej opryskać odżywką czy się wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Myśmy najpierw opryskali na chwasty i odczekaliśmy kilka dni, aż chwasty wypali. A później późnym wieczorem opryskaliśmy mocznikiem dolistnie i jest naprawdę duża poprawa w kukurydzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

u mnie w robocie to pryskałem odżywka razem z opryskiem na chwast, ale to było wieczorem jak nie było upałów..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ja ci tak doradze, opryskaj nie pełna dawką, jak masz blisko to podziel to na 2razy, a jak daleko do pola to walnij nie w 100% tylko tak 75%, lepiej nie ryzykować, bo jak spali to kicha, najlepiej na 2razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Zapomniałem dodać , że myśmy pryskali niepełną dawka na dwa razy bo mamy nie za daleko pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam jak w temacie chcialbym zastosowac jeszcze dokarmianie w postaci plonvit ku w ilosci 1,4l/h adob cu 1l/h oraz mantrac 0,5l/h co o tym myslicie???

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Teraz? Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie kuku jest wszędzie wyższa odemnie ma ok 190 do 200 cm więc wjazd jest całkowicie niemożliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli jeszcze jest niska to nie ma przeszkód. Dołóż jeszcze mocznika


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mocznika daj ok. 10 kg, nie przesadzaj z nim za bardzo, bo odżywki też podnoszą stężenie. Jeżeli pryskasz po deszczach i jest dosyć wilgotna ziemia to wtedy możesz dać więcej.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja w tym roku 3 opryski ekolist K w ilosci 5l/ha, 25kg mocznika i 15kg siarczanu magnezu to na jeden oprysk.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ja wczoraj zrobiłem ostatni zabieg miejscami kuku ma już po 160cm ale nie łamała się. odżywki podzieliłem na dwie partie po 5l adob 6/12/6 z fosforem 3l adob Cu i 6kg siarczan magnezu siedmiowodny i w pierwszym oprysku dodałem jeszcze po 2l adob 36 z azotem. Mocznika nie daje w ogóle bo później długo zielona.

Edytowano przez Pirell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

oki dzieki wielkie za odpowiedzi w poniedzialek w jakde w pole.

napewno nie z plecakowym bo mam 22 ha hahahahaaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Kukurydza ma około 200cm i wyrzuca wiechę. Ile jeszcze podrośnie bo dobrze by było jeszcze z poł metra w góre to masy więcej by było. Pierwszy raz posiałem to niewiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak ma już 2 metry to jakiś helikopter zamów :rolleyes: ja muszę jutro odżywką wjechać bo przypaliłem jak co rok opryskiem na dwuliścienne, i qq ma dopiero metr zżółkła a na zgłownikach przysycha :( więc jutro asahi + odżywki i mocznik


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie w tym roku strasznie nierówna. Są miejsca że ma już 2.5 metra a są że ledwo pół metra. Zasiałęm na próbę 2 jednostki 260 i wygląda bardzo ładnie nie odbiega wielkością od 220-230 a nie ma jeszcze wiechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

To ile w końcu podrośnie jeszcze ta kukurydza po wyrzuceniu wiechy? Ma teraz ze 2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Sory że tutaj pytam.

Moja kukurydza (siana pod koniec kwietnia) ma wysokośc ok 2.5 metra i od samego spowdu liście zaczynaja żułknąć czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to efekt zwartego łanu i mniejszej ilości światła docierającego to normalne


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam jeszcze raz w tym roku pierwszy raz bede kosil kuku i nie wiem jak ustawic kombajn prosze o jakies rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj