Juzek

Nawożenie dolistne kukurydzy

Polecane posty

kissmy...    67

nie opłaca się, podstawa to właściwe pH oraz właściwa dawka N, P, K, Ca, Mg i S, dobra odżywka to koszt rzędu 40zł/ha na zabieg, do tego warto dorzucić chelaty manganu, cynku, boru i miedzi, a reszta wystarczy z gotowych mieszanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Napisano (edytowany)

pH będę mierzył jak ziemia trochę obeschnie. Są to pola ze świeżej dzierżawy, także wapna na jesień nie dało rady zastosować. Planuje zmierzyć pH i podwyższyć je wapnem granulowanym. dawka nawozu: N - 180, P - 85, K - 170, S - około 19. NPK uzyskane z nawozów: mocznik, polifoska 6, sól potasowa i polidap do podsiewacza. Co polecał byś jeszcze zastosować?

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nawozy ok, brakuje jeszcze magnezu i siarki (jeszcze warto uzupełnić to kizerytem bądź siarczanem magnezu), szczegóły znajdziesz w temacie o nawożeniu, podstawa to jednak nawożenie przedsiewne, także na zabiegach nawożenia dolistnego nie można się za bardzo opierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

stosował ktoś agravitę bo ja zamierzam w tym roku spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja stosowałem agrovite potas , agrovite fosfor oraz agrovite complate 48? ta ostatnia była na rzepak ale te dwie P i K stosowałem na qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najlepsze będą fosforowe, ja na pierwszy rzut stosuję folicare (prawdopodobnie 46% P2O5) koszt około 8zł/kg netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zna ktoś odżywki i inne środki, które zawierałyby żelazo w składzie. Z tego co przeczytałem mojej kukurydzy brakuje właśnie tego pierwiastka, bo ma jasne paski wzdłuż nerwów liściowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do żelaza to np ADOB Fe . Tylko jesteś pewny że to nie dobór żelaza? Według mnie, żółto-białe przebarwienia wzdłuż nerwów liściowych to nie dobór magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

teraz kukurydzy brakuje wszystkiego, dlatego należy zasilić ją kompleksowo NPK, MgS, Zn, Mn i Tytanit w dawce uderzeniowej i pozostałe mikro delikatnie

 

tylko jest mały problem moja kukurydza jest w fazie 6 i 7 liści a Folicare stosuję się gdy jest 3-4 liście

 

to nie jest problem, producent zaleca rozpoczęcie nawożenia od tego okresu i powtarzanie zabiegu co 10-14 dni do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja dzisiaj opryskałem kukurydze nawozem dolistnym rosasol NPK 8-50-12 pryskaliscie tym?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Deszcz 3-7 godzin po oprysku siarczan magnezy, mocznik, mikro, na ile pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

prawie cały mocznik jest wciągany w ciągu 4 godzin. Ale najlepiej żeby rośliny były jak najdłużej wilgotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie,ile dac kg mocznika dolistnie na kukurydze dawka oczywiscie na 1 ha?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Tematy połączone

 

Witam

Mam problem gdyż popryskałem jakiś czas temu kukurydzę środkiem za ponad 600 zł, który miał pomóc zwalczyć zielsko i zwalczył ale po tym gdy go wypryskaliśmy było dosyć zimno i cały czas padał deszcze (tem. ok 20 st. C) przez ok 1 tydzień po tym kukurydza zaczeła mieć fioletowe liście i wolno rośnie.

Dowiedziałem się że środek basfoliar 6-12-6 ten powinien pomóc tu macie link

http://basfoliar.pl/...iar_6-12-6.html

ale nie jestem pewien i nie wiem jak go dokładnie stosować. Chciałby się dowiedzieć (może ktoś stosował) czy działa i jak go zastosować na 2.3 h kukurydzy.

Pozdrawiam

AsToNeK_LwG

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wolno rośnie bo fioletowa. A fioletowa bo mokro i zimno. Daj 6 litrów tego basfoliaru na 250 litrów wody i za tydzień powtórz tak samo. Efekt widać chociaż fosfor jest najdłużej pobierany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie. Na te 2,3 ha to ok 570 l wody. I do tego 20 litrów tego basfoliaru. Będziesz miał stężenie ok 3,5% i wyjdzie około 8,7litra basfoliaru na hektar czyli zużyjesz bańkę na raz. A za tydzień zobaczysz i najwyżej powtórzysz. Ile liści ma ta kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie jakim nawozem dolistnym najtaniej podam kukurydzy Cynk i Bor ? Myślałem nas ADOB Zn i Bor ale koszt podania kukurydzy 300g/ha Zn oraz B to koszt około 700zł. Czy zakupie taniej nawozy którymi podam kukurydzy 300g/ha Zn i B czy te chelaty z ADOB dobrze wychodzą?

 

Facet na jakim forum pisal ze podaje cynk wodorotlenkiem cynku ale z tego co się dowiedziałem to jest on nie rozpuszczalny w wodzie więc chyba cos bajerował. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak Ty ten koszt wyliczyłeś ? Żeby dać 300 g cynku i boru musisz dać 3 litry ADOB ZN ( koszt ok 7,50 zł/ litr) i 2 litry ADOB Bor (koszt ok 10 zł/ litr). Także koszt takiej dawki na hektar to lekko ponad 40 zł a nie 700. Ja w tym roku dawałem własnie te ADOBy i byłem zadowolony i wątpię żeby podać takie ilość tańszym kosztem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy można mieczac 2 oddzywki razem w kukurydzy i w zbożach tzn. Nutri mix+ Basfolior 36 Extra? I jakie dają efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja pisałem o koszcie na mój areal zapomniałem podzielić przez hektary. Dzieki za odpowiedz. Ale znalazłem cos takiego jak YaraVita Cynk F, która ma w 1 Litrze 700g cynku, tylko nie mogę znaleźć ceny nigdzie w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie zabrakło cynku z adob i jakiś zamiennik kupiłem bardziej skoncentrowany. Masakra, filry mi tak pozapychało w opryskiwaczu że wkoncu z połowe wylałem na srodku pola wężem od rozwadniacza bo nic się nie dało z tym dziadostwem zrobić. Nie pamiętam producenta tego specyfiku.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj