Juzek

Nawożenie dolistne kukurydzy

Polecane posty

zdzichu124    9

Ok, mam jeszcze jedno pytanie, czy podac kukurydzy całe 300g boru i 300g cynku jednorazowo czy może 2 zabiegi po 150g b i 150g Zn ? Czy może jeszcze inaczej w pierwszym zabiegu 300g/ha Zn i w drugim zabiegu 300g/ha B ? Proszę o wytłumaczenie. Oczywiście w każdym zabiegu mocznk i siarczan magnezu

 

Edit.

 

Prosze o odp na poprzednie pytanie. I chcialbym jeszcze zapytac czy mozna w waszej okolicy kupic yare vite cynk? Ona ma 700g cynku w litrze, czyli wystarczy dac 0.5l/ha a litr kosztuje 35zl ale nigdzie nie moge tego dostac.

 

EDIT2.

 

Po raz drugi edytuje posta, poniewaz nikt nie odpisał. Mam pilną sprawe, jutro jade po odżywki z ProCam'u to jest to samo co adob tylko inne opakowanie, cena okolo 9,2zł/l zn i b.

Chciałbym sie zapytac jakie dawki ADOB Zn i B dajecie na kukurydze? Chce dac 3l/ha ADOB Zn i 2l/ha ADOB Bor czy to wystarczy ?

 

Wychodzi:

Cynk: 336g/ha

Bor: 300g/ha

 

Proszę o szybką odpowiedź

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Jakie polecacie odżywki z bore lub cynkow borowe na 4 liści.?

Myślałem o adob bór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

ktos z forumowiczow stosowal moze fosforan monopotasowy w dokarmianiu dolistnym? ja w tym roku na pewno kupie, tylko jeszcze nie wiem ile tego dac na hektar..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

U mnie poszła pierwsza dawka cynku 350 g/ha i boru 20 g/ha Za około 10 dni jeszcze raz i może dodam mocznika tylko ile można go dać żeby było bezpiecznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Ja jutro zaczynam cynkować , dawki podobne z tym że dodam jeszcze mangan. Jeśli chodzi o mocznik to stosowałem opryski 5% roztworem , 300 l/ha i nie było poparzeń . Na próbę wziąłem też Yeald Plus i Terra Sorb z Black Star , przetestuję na 20 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

stosował ktos z was Kristalon żółty ?

Azot całkowity (N) 13,0%

Azot azotanowy (N-NO3) 4,4%

Azot amonowy (N-NH4) 8,6%

Pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym

roztworze cytrynianu amonu i wodzie (P205) 40,0%

Pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie (P205) 40,0%

Tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie (K20) 13,0%

 

Jak to stosować i co do tego dodać?

Myślałem o dodaniu mocznika 5kg/ha i coś cynku by sie przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Stosował ktoś ferti agro 10-45-05+mikro?
 http://www.ferti.pl/index.php?page=o_produkcie&kategoria=ferti_agro_104505
tu jest link do składu i nie wiem czy to dobrze licze w kilogramie jest tylko 4g cynku ?
Bo na cynkowanie myślałem dac tego 3 kilo +2,5litry fortis duo top zn+mn  plus oczywiście mocznik i siarczan....
I wyszło mi 4 gram nie wiem czy coś źle licze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

Jaką zastosować odzywke na kukurydze z odżywką Tytanit, mocznikiem i siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweak    0

siema -czy można łączyć herbicydy ,np maister pawer z plonowit kukurydza ,proszę o jakąś poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Jakie nawożenie dolistne lepsze dla kukurydzy potasowe czy fosforowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie u nas kukurydze pionnera zaisialismy i strasznie slabo patrzy niewiem czemu pod korzen poszlo wczesniej wapniak a pozniej polifoska 6 300 kg na ha i 300 kg saletrzaku a place sie porobily ze kukurydza bardzo nedznie wyglada i teraz opryskalismy odzywka  fosfor cynk i jeszcze jedna odzywka co miala pobudzic ja do wzrostu a pryskalismy wczoraj i teraz myslimy zeby jeszcze to moze mocznikiem opryskac tylko w jakiej dawce dac mocznik jesli pryskamy 220 l wody na ha ile kg maksymalnie mozna mocznika rozpuscic i zasilic kukurydze a i czy do tego mozna by bylo siarczan magnezu dolozyc czy by to ruszylo kukurydze ?? bardzo prosze o pomoc bo na tych polach co jest kukurydza zawsze wszystko roslo i bylo ok nawozy i wapno tez tam jest ok wiec czemu tak salbo rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Koledzy planuje zastosować odżywki na kuku Intermaga, czy Plonvit kukurydza 2.5l/ha +Plonvit Opty NPK 20/20/20 2kg/ha+12kg mocznika/ha można razem zmieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Moim zdaniem można mocznika nie dajesz dużo.
Ja chce dać tak 25kg mocznika, 7,5 kg siarczanu magnezu, plonvit opty 2,5 kg, plus ewentualnie plonvit cynk 0,9 l co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

a nie będzie lepszy FOLICARE od Yara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja planuje na czwartym liściu zaatakować. Ile dajesz cynku na pierwszy rzut i co jeszcze dokladasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Ja dziś wjeżdżam z cynkiem w kukurydzę. 3 liście są więc już pora.

Kiedy siales ze masz juz 3 liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piorek34    4

kukrydza ma od 3 do 5 liści, wjechać w nią z dokarmianiem i później herbicydy czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81
Napisano (edytowany)

jesli nie ma chwastow i masz nadmiar gotowki to mozesz wykonac zabieg, oczywiscie ze swiadomoscia ze ok 90 % odzywki poleci na ziemie , czyli ta kasa wywalona w bloto, ja wykonalem zabieg w fazie 2-3 liscia opryskiwaczem recznym, ponad 2 ha, ok 5 godzin chodzenia, ekolist ogolny zawartosc fosforu 12 % do tego dorzucielm po troszku mocznika, stezenie dostc spore bo 5 litrowy ekolist poszedl mi na ok 15 siedmio litrowych zbiorniczkow opryskiwacza.  efekt niezly , kukurydza nie jest przyzolknieta jak u innych , znacznie wieksza i grubsze liscie, dolanczam fotki.13285815_925771287546094_1272502236_n.jp


 

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj