Zaloguj się, aby obserwować  
menos

Pługi Zagonowe

Polecane posty

menos    7

zamierzam kupic pług zagonowy do zetora proximy 8441 (82) mam letkie ziemie zastanawiam sie pomiedzy unia tur albo Voogel&noot jaką szerokośc proponujecie a czy muj zetor poradziłby z turem vario na ażurach czy on ciążko idzie jak jest na 35 ustawione bo tam jest regulacaj od 35 do 50 jak myslicie cięzko by miał bo np pod siew czy co to mozna płytko robić albo scirenisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

moj znajomy takim zetorkiem ciąga tura b 35 3+1 i bardzo dobrze mu się ten zestaw w polu sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja mam własnie dylemat czy kupic sobie obrotowy czy zagonowy.z jednej strony równe pole ale masa pługa jest dosc duza ni i zagonowy mógłby byc 5x40 a obrotowy 4x40.ciagnik mam dobry JD 3140 stary ale sprawny.nie zamierzam na razie zmieniac ale pług to chyba tak mam 3x50 obrotowy ale jest za mały do niego ,szukam jednej skiby ale jest ciazko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

też się zastanawiałem zdecydowałem sie na zagonowy 5x40. pola mam raczej dogodne do orki, tzn. niezbyt szerokie a za to dość długie w kształcie prostokąta i jedna bruzda na środku pola raczej mi w niczym nie przeszkadza, a ciągnik zawsze mniej dźwiga :(

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

to co powiecie na tura vario 4x50 do proximy 8441 bo w galeri jest gostek co ciągnie pług 4x50 i drugi co ciągnie obrotówke 4x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

4x50 i traktor 80km to albo ich nie opuscił albo fotka była na pokaz :( ja 914 ciągałem 4x35 i jak troche scislejszej ziemi złapał to ciagnik bardzo to odczuwał a 914 naprawde moze więcej w polu niz proxima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

ja mam zagonowego kvernelanda 14",ciągam go 1014 i muszę powiedzcież że jak przyjdzie pod górkę i w glinie to ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
bo w galeri jest gostek co ciągnie pług 4x50 i drugi co ciągnie obrotówke 4x40

 

Może ciągnąc oczywiście zredukuje bieg na mniejszy i jedzie czemu nie... tylko po co męczyć tak wszystkie podzespoły ciągnika?

Ja 3x40 obrotówką prawdopodobnie zaorze tyle samo w tym samym czasie i porównywalnym spaleniu paliwa.

Do tego ciągnika, oraz lekkiej ziemi kupując 4x40 nie będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Poaczatku w wniosku na SPO miałem wpisanego Tura, potem musiałem z ewnych przyczny wycofac wniosek i jeszcze raz go składac i zmieniłem na Ibisa i szczerze wam powiem ze na wąskim polu teraz wole orac obrotówką chociaż trzeba dużo sie ciągnikiem nakręcić to mam pole równiutkie


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

U nas jest klin o szerokości ok 30 m, dawniej pługiem zagonowym było strasznie dużo objazdów, kombinacji oraz nierówności po orce, obrotówka wszystkie te problemy zniwelowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

A jak mam pole 48m szerokosci i jakies 1.5 Km długe to którym pługiem lepiej zagonowym czy obrotowym ? ,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

też tak myślę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ale dlaczego akurat na te pole lepszy by był obrotowy? moim zdaniem akurat na takiej działce nie będzie żadnej różnicy przy orce pługiem zagonowym czy obrotowym ponieważ działka nie jest szeroka i nie będzie dużych strat czasu na przejazdach, a bruzdy zawsze można zrobić od miedzy i pole jest równiutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Nie napisałeś nic czy występują kliny czy nie, pługi obrotowe są bardzo dobre jeżeli na polu są kliny, jak nie ma klinów to zagonowy pług wystarczy, tańszy, lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zagonowy ok jeżeli na kawałku wychodzi tylko jedna bruzda (czyli musi być dość wąsko) jeżeli jest szerzej to tylko obracany...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pole o szer. 50m i dlugosci 1.5km. chyba lepiej wziasc zagonowy. poniewaz szybciej zajedziesz w nastepna bruzde.tak wogole przy kupnie takiego pluga zaoszczedzasz duzo forsy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

byłem dzis na składnicy i oglądałem unie i za tydzien mają miec vogla o 2 tys droszy niewiem który kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze vogla :) nie ma co sie zastanawiac.ja tych z unii nie polecam bo to lipa.u nas facet kupil ibisa na resorze i pojechal w p[ole na próbe.Gdy trafil na kamien skrzywil rame glówna :) i oddal go spowrotem do dealera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A może zagonowy kernelanda 4 skibowy z zabezpieczeniem sprężynowym. :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj