yacenty

Czatownie dla ptaków drapieżnych - jak walczyć z myszami?

Polecane posty

yacenty    3871

Witajcie, jakie macie doświadczenia z budowaniem czatowni dla ptaków drapieżnych?
Zmieniam strategię walki z myszami, przestaje je truć i chce zaprosić w pola ptactwo drapieżne.

Jak przygotować patyki, na których mogą sobie usiąść ptaki typu myszołów czy sowa? Na początek pomyślałem o łacie budowlanej (60x40) i z niej zrobić literkę T, 3.5x1m. Następnie zmontować to na kątowniki i wkręty. Później dziura na 70 cm i niech stoi.

Jak gęsto te czatownie powinny być rozstawione? 1 na ha starczy? Czy gęściej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Dobry pomysł. Patyki gdzie będą siedzieć obij tzw. sztuczną trawą, będzie im wygodnie i będą dłużej siedzieć- patent podpatrzony od sokolników z wolier. 

Jak rozstawiać to temat rzeka, u mnie najlepiej się sprawdza na szczytach pagórków i w połowie wzniesienia(najlepiej na miedzy). Najwięcej resztek i tak jest na szczycie- polują i zanoszą w najwyższy punkt.

Co do konstrukcji to okrąglaki z orzecha laskowe, na 5 ha miałem 4 sztuki, po 2 sztuki na górkach na miedzy.    

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Jak gęsto te czatownie powinny być rozstawione? 1 na ha starczy? Czy gęściej?

To zależy od ukształtowania terenu - tak jak zauważył poprzednik z wyższego punktu mają lepszą widoczność.

Skontaktuj się z kimś kto zajmuje się sokolnictwem - oni dużo wiedzą o zwyczajach ptaków drapieżnych.

Sam myślałem nad hodowlą sowy w obejściu ale ta cała papierologia mnie przerosła. Może kiedyś znajdę dziką np chorą lub okaleczoną to ją wykuruję i oswoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Mądry polak po szkodzie jak to się mówi i nie mówię tu o Tobie Yacenty bo być może masz tak ukształtowany teren i nie miałeś już drzew z lat, ale u nas pamiętam i nadal panuje trend wyrywania drzew w środku pola a nawet gdzieś na granicy bo po co przeszkadza a o 2 metry więcej pola,no i jeśli chodzi o Sowy potrzebują one starodrzewi czi naszych pięknych polskich wierzb głowych i ruin starych zabudowan. ja niestety jestem za to nie lubiany i nie dałem od 7 lat wyrwać dużych drzew które graniczą u mnie i widzę obserwuję ile razy jak siedzą na nich ptaki drapieżne, naprawdę robią dobra robotę, mam 3 szt w polach paplin. AI  nici z drapieżników jak w okolicy nie będzie choć trochę dzikich zadrzewień i łąk, bagien, oczek itp, choć dobra opcja jest u nas wokół jeziorka patrolki dwie czyli ambony, często nocą siedzą na nich Sowy a za dnia z rodziny jastrzębi, pozdrówka i wytrwałości walki z gryzoniami 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992

U mnie dużo ptaków przesiaduje na betonowych zaokrąglonych u góry kołkach, od ogrodzenia na łąkach. Jak również na balotach słomy czy kiszonki. Zaś myszołowy to i tak będą polować z powietrza, ale muszą mieć w pobliżu miejsce do gniazdowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

20 słupków zrobione. rano dalej a później w pole i stawiać

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj