Oski28

Ramiona podnośnika C-330 i pochodne

Polecane posty

andrzej78    585

Wersja  ramion droższa ,  wygląda jak oryginał , typowa tania  podróbka posiada dospawywane końcówki ( jak w C360). Z tego co słyszałem te drugie są marnej jakości. Możesz również samodzielnie dospawać końcówki z kulami od C360 do posiadanych fabrycznych ,  pozostawiając środek z całkiem dobrej stali.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
38 minut temu, andrzej78 napisał:

Wersja  ramion droższa ,  wygląda jak oryginał , typowa tania  podróbka posiada dospawywane końcówki ( jak w C360). Z tego co słyszałem te drugie są marnej jakości. Możesz również samodzielnie dospawać końcówki z kulami od C360 do posiadanych fabrycznych ,  pozostawiając środek z całkiem dobrej stali.

Czyli ten typ ramion powinien pasować bez problemu i do c 330 ? Bo widziałem kiedyś w ursusach c 335 taki typ ramion i w c 330m i stąd pytanie, bo mam możliwość kupna tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Nie jestem pewien, czy ramiona dolne w C330 i C335 są takie same. Końcówki ramion są mocowane w innych miejscach do ciągnika. W C330 do pochwy mostu a w C335 do wałka wykorbionego zamocowanego w korpusie mostu.

Jak masz zużyte tylko końcówki ramion, to wspawanie nowych końcówek do starych ramion jest najlepszym rozwiązaniem. Sam tak zrobiłem w moim C325. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10
Napisano (edytowany)
35 minut temu, bergman31 napisał:

Nie jestem pewien, czy ramiona dolne w C330 i C335 są takie same. Końcówki ramion są mocowane w innych miejscach do ciągnika. W C330 do pochwy mostu a w C335 do wałka wykorbionego zamocowanego w korpusie mostu.

Jak masz zużyte tylko końcówki ramion, to wspawanie nowych końcówek do starych ramion jest najlepszym rozwiązaniem. Sam tak zrobiłem w moim C325. 

 

Kupiłem dwa lata temu nowe ramiona do c 330 jak na załączonym niżej zdjęciu i ostatnio podczas podnoszenia prawie pustej skrzyni ładunkowej, pękło prawe ramie obok mocowania na odciągi boczne, więc bliżej środka. Już wcześniej, podczas podnoszenia pługa 2 skibowego, słychac było trzask metalu, ale nie było widać pęknięć. I chciałem wymienić na inny typ, myslałem że od c 360 by może spasowały, bo mają większy udźwig to z maszynami pod c 330 nie byłoby problemu już, ale pewnie nie bedzie się dało podłączyć wieszaków górnych dobrze. Chociaż na olx https://www.olx.pl/oferta/cieglo-dzwignia-dolna-prawa-c-330m-c-335-c-330-oryginal-ursus-CID757-IDAq0K3.html#96a09c7df4 znalazłem ogłoszenie z takimi ramionami wieć może jednak spasują.

image.jpeg.42eb89c21be59ce83e11151b47baed88.jpeg

Edytowano przez ursusc335m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Pasują od c-360, mam już coś koło 10 lat nic nie pęka ani nie gnie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych użytkowników. Mam taką prośbę jak by miał ktoś czas o zmierzenie wysokości ramiona podnośnika w 30tce jak jest opuszczony. Gdyż nie jestem pewien czy dobrze mam założone ramiona na frezy. Robił  to sp. Wujek jak używał ciągnik i tak zostało a wydaje się za nisko bo jak opuszczę całkiem na nierównościach belka dotyka ziemi a jak podnoszę to niby wszystko w powietrzu jest ale kopaczka elewatorowa podnoszę to 10 od podłoża jedynie ma lemiesze. Proszą  o zmierzenie środka otworu jabłka od podłoża. Dziękuję 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to podnieś o jeden dwa frezy i zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Od podłoża do środka końcówki ramion (jabłka) 150mm w dolnym położeniu i 850mm w górnym położeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

A na wieszakach nie masz za dużo popuszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
57 minut temu, grzesiekddk1 napisał:

taa, taki problem że się nie da, przy ramionach są śruby, pasują tylko w jednym położeniu 

Jak się nie da jak się da może nie o dwa ząbki ale o jeden mam przestawione i jest ok bo na tym wale jest szerokie podcięcie na tą srubę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roki212 napisał:

Jak się nie da jak się da może nie o dwa ząbki ale o jeden mam przestawione i jest ok bo na tym wale jest szerokie podcięcie na tą srubę 

to masz rozchwietany wał albo ktoś wiertarką ci to traktował, u mnie się ani o jeden frez nie da przestawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Może ktoś źle założył główne ramię podnośnika na wale podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Taa mam jak ostatnio robiłem podnośnik to poszedł nowy wal, tulejki i bez problemu dało się o jeden zabek przestawić po obu stronach i nikt tam nic nie rzeźbił bo nikt do tego się nie dotyka bo po mechanikach nie latam tylko wszystko sam robię. 

A główne ramię nie da się źle wstawić bo tam musi się wkręcić śruba co robi za kółek ustalający i tam da się wkręcić tylko w jednej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
Napisano (edytowany)

Nie jestem pewien, czy ta śruba jest napewno wkręcona poprawnie. Zamiast trafić w otwór w wale, to może oparła się o wieloklin? 

Przestawienie o jeden ząbek ramion na wale zwiększy wysokość podnoszenia ramion najwyżej o 10cm.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Lata temu wymienialiśmy wał od podnośnika jeszcze z oryginału na rzemiosło i otwór pod kołek ustalający był żle wywiercony. Później była kolejna wymiana i jest z Korursa i otwór był wywiercony tak jak w tym oryginalnym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Roki212 napisał:

Taa mam jak ostatnio robiłem podnośnik to poszedł nowy wal, tulejki i bez problemu dało się o jeden zabek przestawić po obu stronach i nikt tam nic nie rzeźbił bo nikt do tego się nie dotyka bo po mechanikach nie latam tylko wszystko sam robię. 

A główne ramię nie da się źle wstawić bo tam musi się wkręcić śruba co robi za kółek ustalający i tam da się wkręcić tylko w jednej pozycji

ja mam oryginał z 79 ri ani o ząbek nie przestawisz, chyba że śrubę 10 mm wstawisz to i o 3 ząbki się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam panowie w dolnym położeniu 10 cm do środka otworu jabłka w górnym 75 cm. Śruby w wieloklinie mam 14 mm średnicy co trzymają ramiona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Według katalogu mają być M16X90 to już masz pierwszy trop, a jak będziesz przy temacie śrób to bym zsuną ramiona i zobaczeł bym jak wygląda frez, czy nie jest zużyty, może być tak jakby skręcony jeśli był luz pomiędzy wałem a ramionami. Może ktoś celowo zastosował śruby 14 aby przestawić ramiona na wale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, agrofix224 napisał:

Według katalogu mają być M16X90 to już masz pierwszy trop, a jak będziesz przy temacie śrób to bym zsuną ramiona i zobaczeł bym jak wygląda frez, czy nie jest zużyty, może być tak jakby skręcony jeśli był luz pomiędzy wałem a ramionami. Może ktoś celowo zastosował śruby 14 aby przestawić ramiona na wale?

zgadza się

mocniejsza pompa ,przeciążanie, a wał nie jest z tytanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za odpowiedzi.

Otóż frez był w stanie idealnym gdyż był wymieniany kilka lat temu na nowy a ciągnik jest juz na przysłowiowej  emeryturze i pracuje jedynie kilka razy w roku. Udało się przestawić mi prawe ramię o jeden frez, lewy się nie udało bo scisnalo gwint na śrubie. Plus jest taki że to prawe to była sukces tam mam wieszak z korba i nie dało się skręcić z lewej strony dało się wieszak bardziej skręcić i wyrównać. Różnica wysokości samych ramion to różnica 3 cm także da się zniwelować ciagnic wyżej podnosi o jakieś 10 cm także super.

Wyżłobienia na frezie pod śruby są inaczej i dlatego nie da się równo ustawić ramion nie wiem czy to tak ma być ale teraz jest już zadowolony. Dziękuję wam za odpowiedzi szybkie i pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesykacz    4

Witam w c 330m mam opadniete prawe ramię względem lewego (nie na korbce wieszaka tylko widać że to z tych uszach co wychodzą z plecaka) i jest też spory luz na tym wale od ramion. I przestała na raz podnosić wcześniej nie miała problemu z podnoszeniem a teraz ani nie drgnie. Co może być przyczyną? Będe sam rozbierał jak się to tego zabrać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj