Oski28

Ramiona podnośnika C-330 i pochodne

Polecane posty

Oski28    0

Witam. Rok temu była wymieniana pompa oleju hydraulicznego oraz był robiony cały podnośnik, tłok, pierścienie, itd. Ciągnik dalej nie podnosi na wolnych obrotach a wręcz opuszcza. Jaka jest przyczyna? PS. Filtr byl czyszczony. 

bergman31    639

Przy naprawie podnośnika sprawdzałeś w jakim stanie był cylinder? Może on ma rysy i pierścienie nie są w stanie uszczelnić?

ARTI2019    3

zrobiłem niedawno remont generalny podnośnika c330 pompa tłoczysko cylinder oleje filtry  wraz z tym wymieniłem również oba rozdzielacze na jeden dwusekcyjny, zestaw jaki można kupić nie jeden na internecie, od tamtego czasu gdy opuszczam tylnego tuza ciągnik jakby się dusi i drastycznie dostaje obciążenia silnika, z ciężarem tego nie ma a jak jest pusty tuż to trzeba go na gazie trzymać żeby opuścił, o co może chodzić ?

Edytowano przez ARTI2019

jaco512    997

Zrób zdjęcie jak masz podłączone węże przy rozdzielaczu, prawdopodobnie musisz zrobić spływ oleju z sekcji od podnośnika prosto do skrzyni

jaco512    997

Do podnośnika służy druga dźwignia? Masz tam przykręcony przewód i drugie wyjście zaślepione korkiem? Będziesz musiał zamiast korka podłączyć przewód, żeby olej mógł spływać przy opuszczaniu podnośnika

ARTI2019    3

od podnośnika jest pierwsza dzwignia po prawej stronie jak widać na zdjęciu 

o który korek konkretnie ci chodzi i gdzie go można podłączyć do skrzyni

jaco512    997

Można podłączyć zamiast korka w pokrywie. W miejscu czerwonej kropki masz korek? Podłącz przewód tak jak narysowałem zielona linią trójnikiem z przewodem do wyjścia T

IMG_20.jpg

ARTI2019    3

Obawiam się że nie będzie możliwości zrobienia przejściówki , spływ to gwint 1/2 m22 a sekcje to 3/8 m 18 kombinowałem przejściówkami przewodami ,trójnikami jakoś to współgrać i jak jest np przejściówka m18-m22 to tylko 1/2-1/2 a nie 1/2-3/8 itd itd ehhh...

ARTI2019    3

problem rozwiązałem , jakby ktoś miał podobny problem  dobrałem trójnik przełączkę i przewód na sklepdlaRo.... dalej znajdziecie w googlach  nie będę reklamował 

Mateo35    0

Witam mam problem w c330 . Zaczęły opadać mi wieszaki do ziemi, regulacja na frezach nic nie daje. Wałek podnośnika wymieniony rok temu. Czy ktoś wie gdzie może leżeć problem?

Gość   
Gość

a podnosi normalnie? Może się ten frez w środku wytarł i dźwignia jest luźno

Mateo35    0

Podnosi elegancko. Zawsze jak się opuszczało były te 15 cm nad ziemią, a teraz opadną na ziemie. Mówisz o tej dźwigni co wchodzi później w cylinder?

Roki212    1818

Jak opadają na ziemię to coś pod plecakiem musi być uszkodzone bo dolne położenie ramion jest wtedy kiedy tłoczysko dociśnie tłok do tej pokrywy tulei czyli tłok się o nią oprze wtedy powinno być na sztywno, a skoro opada jeszcze trzeba szukać uszkodzenia pod plecakiem

jaco512    997

Wysokość podnoszenia też się zmieniła? Podnosiłeś ostatnio coś ciężkiego albo szarpnęło podnośnikiem?

Mateo35    0

Nie podnosiłem nic ciężkiego, unoszą się do normalnej wysokości. Rozumiem, a od czego jest ta śruba co na zdjęciu. ? Bo pamiętam że była tam taka .

Screenshot_20201210-161455.png

Roki212    1818

Wkręca się ja w to ramie co nakładasz od środka na wałek podnosnika blokując to ramie na wale aby nie latało ono na boki po tym wale na frezie 

Edytowano przez Roki212

Mateo35    0

Czyli raczej by nie miało to wpływu jak by się obcięła? Czyli nic innego nie zostaje jak zajrzeć do środka.

Roki212    1818

Jak frezy ścięte to tym bardziej ta sruba ale nic byś wtedy nie podniósł  bo by przeskakiwało tam. Bez zaglądnięcia pod pokrywę się nie obejdzie 

Edytowano przez Roki212

ursusc335m    10

Witam, mam pytanie ponieważ musze wymienić tylne ramiona boczne dolne  w c 330, czy można zastosować tego typu jak na zdjęciu? Czy ktoś może takie ma w c330 c 335 i czy bez problemu podłącze do nich wieszaki prawy i lewy czy tylko pasują od c 360 ? 

Cięgło dolne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  

• Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj