Daniels18

Silnik z Zetora 7211 do Zetor 5245 czy da się dokupić dłuższy wał przedniego mostu ?

Polecane posty

Daniels18    4

Witam. Jak temacie chciałbym wstawić 4 cylindrowy silnik do Zetora 5245 i teraz mam takie pytanie czy da się dokupić dłuższy wał przedniego mostu ? Bo chyba ten będzie za krótki prawda ? I jakie jeszcze rzeczy jeszcze trzeba by było wymienić na dłuższe przy takim zabiegu ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels18    4
7 minut temu, przemekuliski napisał:

a jaki wgl powód zmiany silnika?

Chciałbym mieć 4 gary bo mocniejszy silnik i chyba lepszy od tych 3 cylindrów. A tak wgl to ten co ja mam wszędzie się leje remont generalny trzeba by było robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels18    4
Przed chwilą, przemekuliski napisał:

a jest dla ciebie sens kilku tysięcy wsadzić aby zyskać 10 koni? bo taniej ci wyjdzie remont i montaż turbo

W sumie nad turbem wgl nie myślałem. Na pewno będzie taniej, bo tu jeszcze trzeba maskę zmieniać bo ta za krótka będzie. Ale tak wgl te 4 gary nie są lepsze ciężej go zdusić bo o jednego gara ma więcej lepiej zapala w zimie chyba też. Nie wiem pytam się chciałbym widzieć opinie innych może i to nie ma sensu ale pytam, bo mamy zetora 5511 dużo lepiej to chodzi od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

4 garki 3 to przepasc duza. Niby 15 koni okolo ale roznica bedzie duza. WOlalbym silnik 4 garkowy bez turbo niz do tej 3 turbo pchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels18    4
1 godzinę temu, mds212 napisał:

4 garki 3 to przepasc duza. Niby 15 koni okolo ale roznica bedzie duza. WOlalbym silnik 4 garkowy bez turbo niz do tej 3 turbo pchac

No właśnie też tak uważam. Nie wiem jak teraz czy lepiej to turbo czy 4 gary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

Jak amsz silnik w dobrych pieniadzach to wiadomo ze silnik. Za pare lat CI mocy braknie to wtedy uturbisz 4 garowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ja bym sie nie bawil w przerobki tylko opierdolil bym 5245 i dolozyl ta kase co na silnik i kupil 7245 orginal to orginal a te przerobki to pozniej i ciezko sprzedac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

Niby tak ale tu nie ma zadnych przerobek. Wszytsko pasuje plug and play. Wykrecasz stary zakladasz nowy i jezdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels18    4
2 godziny temu, mds212 napisał:

Niby tak ale tu nie ma zadnych przerobek. Wszytsko pasuje plug and play. Wykrecasz stary zakladasz nowy i jezdzisz

No właśnie tu nie ma przeróbek bo wszystko pasuje normalnie na oryginalnych częściach, no nic dzięki wielkie za podpowiedzi jeszcze będę myślał co i jak ale bardziej bym wolał ten silnik 4 cylindrowy bo ten jeden gar dużo daje widzę to po tym naszym Zetorze 5511

 

A ten przodek co jest w 5245 to nie ma blokady, a te ciężkie mosty 7245 już mają blokadę prawda ?

Edytowano przez Daniels18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj