Janeczko

Garaż z płyt ogrodzeniowych

Polecane posty

Janeczko    66

Witam,

Planuje postawienie garażu na dwa samochody plus jakieś pomieszczenie. Do budowy chce użyć płyt betonowych ogrodzeniowych , na zewnątrz ocieplić styropianem (żeby nadać również wyglądu). Dach prosty jednospadowy a w środku chciałbym zrobić kanał a podłogę z kostki.

Pytanie czy ktoś z was robił coś podobnego ? Chodzi mi na co zwrócić uwage, może ktoś ma plan takiego garażu.

 

Ewentualnie może inny pomysł na budowę garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

moj kolega zrobił synowi na samochod z plyt ogrodzeniowych później styropian siatka klei i tynk elewacyjny, od srodka tez chyba styropian czy welna i do tego wstawił dzwi uchlne i wyglada jak murowany ale on budowlaniec wiec ogarnął sobie sam wszystko


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

moj kolega zrobił synowi na samochod z plyt ogrodzeniowych później styropian siatka klei i tynk elewacyjny, od srodka tez chyba styropian czy welna i do tego wstawił dzwi uchlne i wyglada jak murowany ale on budowlaniec wiec ogarnął sobie sam wszystko

Właśnie chce coś takiego samego tylko mało informacji jest na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Zasadniczo każdej, najlepiej rysunek. Mocowanie dachu, wsparcie na środku ogólnie na co zwrócić uwagę itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Na sam początek zwróć uwagę na jakość płyt gdy będziesz kupował bo mogą zdarzyć się takie , że wygnie się w łuk gdy się o nią oprzesz.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Mój znajomy produkuje elementy takich garaży u sąsiada montowali 6x8m. Ty jaki powiat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
4 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

Na sam początek zwróć uwagę na jakość płyt gdy będziesz kupował bo mogą zdarzyć się takie , że wygnie się w łuk gdy się o nią oprzesz.

Jakis tani producent godny polecenia ? Ewentualnie min grubość?

4 minuty temu, 6465 napisał:

Mój znajomy produkuje elementy takich garaży u sąsiada montowali 6x8m. Ty jaki powiat? 

Powiat włodawski

A mniej więcej koszt takich elementów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
6 minut temu, przemekuliski napisał:

ten wymiar i tak na pozwolenie o budowę to jest sens się bawić tak? koszt pewnie podobny jak wymurowac

O pozwolenie nie martwię się i wiem o tym.

 

Koszt wydaje mi się dużo mniejszy a dodatkowo czas dużo szybszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Właśnie...wydaje Ci się...

Co do pozwolenia to musisz mieć projekt a kto zrobi projekt na garaż z takich elementów nie przeznaczonych do tego celu. Gdybyś robił coś na zgłoszenie to możesz kleić z czego chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słupek i 3 płyty na zwykły płot to koszt ok 120 zł. 

Nietrzeba żadnej potężnej wiedzy żeby takie pomieszczenie postawić. 

Kupujesz słupy na wymagany wymiar ze szpilkami lub bez, można samemu szpile wkleic, lub zrobić specjalne mocowania, (cienki plaskownik włożony pod płytę, lub dwie, zakończony gwintem u góry.)  sznurkiem wyznaczasz kształt, kopiesz dziury wkładasz słup, do tego dokładasz dwie płyty, pionujesz i poziomujesz i robisz tak całość  po 3 dniach wkładasz reszte płyt, oczywiście wcześniej trzeba rozplanować rozmieszczenie okien i drzwi. Boczne ściany że skosami ostatnie, górne płyty nie docinasz na równo ze słupami tylko z zapasem. (wymiar murłaty) 

Nabijasz murłaty, kozły i kryjesz dachem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

A jak  idzie  cięcie tych płyt ? Nie pękają ?

Masz może tako garaż żeby zobaczyć zdjęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
3 minuty temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Nie, mam kurnik 😅

 

płyty są zbrojone wokół

To taki większy kurnik będzie :P

No nic ale dzięki za poradę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
extrabyk napisał:

Właśnie...wydaje Ci się...

Co do pozwolenia to musisz mieć projekt a kto zrobi projekt na garaż z takich elementów nie przeznaczonych do tego celu. Gdybyś robił coś na zgłoszenie to możesz kleić z czego chcesz.

Byku , normalnie robią projekty na tego typu garaże, kolega stawiał sporej wielkości garaże z tego i normalnie projekt mu zrobili.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
27 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Byku , normalnie robią projekty na tego typu garaże, kolega stawiał sporej wielkości garaże z tego i normalnie projekt mu zrobili.

To może kolega podzieli się projektem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

jak nie masz pojęcia to weź kogo kto ma, pare dni i będziesz miał garaż, jak na takie coś musisz miec projekt to nie bierz się za to

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

A o jakiej wysokości myślisz? Chłop w wiosce miał na 2,5m i dolne mu pękły i weź tu wymień, po roku rozwalił i murowany normalnie postawił z 12 cm suporexu. Płyta tnie się normalnie tarczą do betonu, ale gwoździa raczej nie wbijesz bo może pęknąć płyta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Janeczko napisał:

27 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Byku , normalnie robią projekty na tego typu garaże, kolega stawiał sporej wielkości garaże z tego i normalnie projekt mu zrobili.

To może kolega podzieli się projektem ? :)

Tu nie ma żadnej filozofii, wkopujesz a odpowiednich odległościach słupki, wsuwasz płyty i wsio. Kolega robił plan gdyż wielkość jego garaży nie pozwalała na budowę na zgłoszenie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
13 minut temu, kris91 napisał:

A o jakiej wysokości myślisz? Chłop w wiosce miał na 2,5m i dolne mu pękły i weź tu wymień, po roku rozwalił i murowany normalnie postawił z 12 cm suporexu. Płyta tnie się normalnie tarczą do betonu, ale gwoździa raczej nie wbijesz bo może pęknąć płyta.

Właśnie myślałem 2,5-3m

Może miał akurat felerne albo za cienkie.

 

Ja zbieram informacje żeby widzieć na co zwrócić uwagę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Po co się pier**lic z tymi płytami ? Zesrać się można przy składaniu a mimo to strasznie delikatne.

Konstrukcja drewniana, membrana i najtańszy trapez. Będziesz chciał ocieplić to wełna od środka w konstrukcję i osb.

Jak sam nie ogarniasz to blaszak przyjadą postawią i tylko ocieplisz sam. 

Te betony to najgorsze gówno nawet na płot a co dopiero coś z tego budować.

Za komuny był cały system budynków z podobnych płyt. Budowano z tego garaże w PGR, SKR itp. łącznie z płytami tworzącymi stropo dach  ale to były porządne wyroby i stoją do dziś.

Te dzisiejsze nawet obok nie leżały.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Jeszcze zapomniałem zapytać ile m2 ma mieć budynek. Szczerze mówiąc, ja bym stawiał murowany na lata bo i tak krokwie, blacha styropian i brama musi być, z tym że styropianu na kołki nie złapiesz a i słupki muszą być zabetonowane do drzwi o ile też nie pęknie słupek od masy drzwi. Zaoszczędzisz tylko na pustaku, o ile zaoszczędzisz i nie będziesz musiał drugi raz budować. Lepiej postaw raz a dobrze i niewiele drożej wyjdzie, ale pewniej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj