alvaroalvaro78

Zasiłek z KRUS w związku z odbywaniem kwarantanny.

Polecane posty

alvaroalvaro78    141

Proszę nie mylić tej sprawy z pomocą kovidową na zwierzęta. Jest to zasiłek w związku z przebywaniem na kwarantannie ze względu na koronawirus.

https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/Wydarzenia_2020/Wirus/WNIOSEK_O_ZASILEK_kwarantanna_18_05_20.pdf

Wysokość pomocy to 1300zł za KAŻDĄ odbytą kwarantannę (tak twierdzi pani z oddziału KRUS w Malborku do której dzwoniłem zapytać o to którą datę wpisać jeśli ktoś był więcej niż raz na kwaranannie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No tak. U mnie ojciec ubezpieczony w KRUS otrzymał taki zasiłek za 7 dni kwarantanny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Tzn że jak miałem kwarantannę 10 dni po kontakcie z zakażonym domownikiem( rodzic) należy mi się taki zasiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja miałem na starych zasadach, gdzie osobą przez którą byłem na kwarantannie miała wydana decyzję sanepidu o kwarantannie. 

 

Teraz już chyba zaświadczeń takich nie wydają więc wystarczy sam wniosek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Nie ma potrzeby dołączania zaświadczenia bo KRUS sam sprawdza w Sanepidzi, chociaż po zalogowaniu na ikp można pobrać zaświadczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

A orientujecie się może czy jak się miało zwolnienie z powodu innej choroby i w tym czasie była kwarantanna to czy też dostałbym ten zasiłek? tam we wniosku jest napisane że albo jedno albo drugie, tylko czy to się liczy za całość zwolnienia czy za okres na kwarantannie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
Dnia 9.12.2020 o 22:02, alvaroalvaro78 napisał:

Nie ma potrzeby dołączania zaświadczenia bo KRUS sam sprawdza w Sanepidzi, chociaż po zalogowaniu na ikp można pobrać zaświadczenie...

Do zalogowania na ikp potrzebny profil zaufany. Dzwonilem do sanepidu i kazala złożyć  wniosek i wydadza zaświadczenie. Krus sam by ściągnął z sanepidu jak by kwarantanna byla od listopada. Do konca października  nie maja mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

założenie profilu zaufanego to 5minut abyś tylko miał konto w banku z którego można go założyć. Ja założyłem ikp juz wcześniej wczoraj wydrukowałem dzisiaj złożyłem wniosek do krus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Tyle że na IKP zapisana jest tylko ostatnia kwarantanna a jak ktoś miał więcej niż jedną to już pani z biura obsługi IKP kazała mi dzwonić gdzieś do informatyków z IKP żeby wyszukali w historii i mi wysłali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

to za 3 dostałeś 3300? ile tp trwało od złożenia wniosku do wypłaty? u mnie już 3 tygodnie i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Ja byłem na izolacji domowej bo miałem test + i dostałem 15zl/dobę i dupcia jakbym był na kwarantannie dostałbym 1300 a byłem na izolacji dostałem 150. Dzisiaj przyszła decyzja. To jest sprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

a najpierw (od skierowania na test do pozytywnego wyniku) byłeś na kwarantannie, więc też Ci się należy, tylko musisz z sanepidu mieć zaświadczenie o kwarantannie (jedne sanepidy wydają, drugie nie)

na IKP przychodzi wiadomość o kwarantannie i warto ją pobrać lub wydrukować, bo po pozytywnym wyniku zmieniają kwarantannę na izolację i wiadomość o kwarantannie znika !!!

ja na szczęście pobrałem sobie i żonie zaświadczenie o kwarantannie i dołączyłem do wniosku i na tej podstawie dostaliśmy zasiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Ale ja na czas między pobraniem testu a wynikiem byłem w szpitalu, dlatego miałem robiony test. Do szpitala zabrali mnie bo strzeliło w kręgosłupie i chodzić nie mogłem. Obiawów nie miałem , co lepsze po miesiącu zrobiłem prywatnie badanie na przeciwciała i przeciwciał też nie miałem. Czyli albo fałszywy test albo w szpitalu sfałszowali żeby kasiurę wyciągnąć. Ehhh jestem zły...🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

jeśli Ty byłeś na izolacji, to domownicy (w tym dzieci 15+) na kwarantannie, to im się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Dzieci brak a żona na zusie. Mi to nigdy się nic nie należy... Ot taki ze mnie ewenement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Dostał ktoś z was zasiłek za kwarantannę odbytą pomiędzy wypisaniem skierowania na test a uzyskaniem pozytywnego wyniku i dalszą już izolacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
Dnia 21.03.2021 o 20:26, eagle19 napisał:

Dostał ktoś z was zasiłek za kwarantannę odbytą pomiędzy wypisaniem skierowania na test a uzyskaniem pozytywnego wyniku i dalszą już izolacją?

Coś wiadomo nowego w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj