lukaszz110

Obroty wentylatora Z110

Polecane posty

lukaszz110    5

mam problem z obrotami wentylatora w kombajnie Z110\3

 

otóż na komputerze pokazuje mi 180obr\min przy obrotach silnika 1200obr\min a gdy dodam gazu to obroty na komputerze to 299,300,301obr\min i nic nie daje ze zmieniam położenie koła pływającego jak przy 1950obr\min na silniku dalej jest tak samo od czasu do czasu zmieni sie o 1 jednostke

 

dodam ze na kole pływającym jest magnesik i czujnik który idzie do komputera ale po co z drugiej strony jest prądniczka i tez gdzies przewody od niej wędrują

 

co może być przyczyną tego nieprawidłowego wskazania ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

czujnik, magnesik lub drugie koło na wentylatorze może mieć wyrobiony klin i nie dawać tak jak u mnie było, :)

 

 

 

ale pierwsze stań z boku a ktoś inny niech dodaje gazu i powino być widać


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

jak co ma być widać bo cie nie rozumie

 

obroty sie zwiększają i zmniejszają jak reguluje na pomoście ale nie ma wskazania nie wiem czemu

po co jest ta prądniczka z lewej strony przecież czujnik do komputera jest z prawej ???

obroty zmieniają sie o 1 jednostke co jakiś czas

 

żadne koło na klinie nie jest wyrobione ani magnesik wszystko jest ok w odległości między magnesem a czujnikiem wiec nie wiem co jest grane

nie jest to aż taka pilna sprawa z tymi obrotami bo i tak ustawiam na oko przy zbożach :) ale jak człowiek chodzi koło maszyny i dba o nią a tu taki duperel nie działa to troche denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

to siadł ci czyjnik ja tak miałem na mucarni


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ta prądniczka z lewej strony to ona pokazuje obroty bębna na pomoście na zegarze. Czyli w Bs'ie obr pokazuje i na zegarze i w kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszo27    0

Haha poprostu nie przyjrzałeś się. Na komputerze nie odczytasz obrotów wentylatora bo czujnik jest na wale który nie zmienia prędkości obrotowej, tym tylnym. Prędkość wentylatora sprawdzisz tylko na zegarze, bo tam prądniczka jest na tym wale ze zmienną prędkością. Inżynierowie z bizona to wyjądkowi idioci, bo takie ulokowanie tego czujnika nie ma żadnego sęsu. W może twoja wersja jest jakaś nowa i poprawiona a le w 1997r jeszcze tak je montowali bo taki mam i zastanawiam się nad przeniesienie go na przednie koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabriel    12

o ile dobrze pamiętam to na komputerze nie są pokazywane obroty wentylatora tylko podsiewacza po prostu ten sam komputer był w kombajnie bizon dynamic i to w nim pokazywał on obroty wentylatora a w nowych rekordach i z110 są to obroty podsiewacza a obroty wentylatora sprawdza się na zegarze jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

dobrze juz do wszystkiego doszedłem wiem jak sie sprawdza obroty i już wszystko działa są to moje drugie żniwa i już doszedłem do najmniejszych szczegółów ale ten mnie gryzł ale juz wiem nie doczytałem instrukcji i przez to to wszystko

 

ale dzięki za odpowiedzi :D

 

@tomaszo27 żaden czujnik komputera nie jest na wale może w twoim tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

A ja zle zrozumialem;/ bo jakos myslalem, ze chodzi o bęben a nie wentylator :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszo27    0

lukaszz110 no to taka przenośnia upraszczająca i obrazująca sytuacje :D jasne że ten czujnik zbliżeniowy nie może być przymocowany na wale tylko magnesik, który uruchamia ten czujnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gabriel
      Witam mam prośbę do użytkowników kombajnu Bizon bs o spisanie ustawień parametrów Komputera chodzi mi dokładnie jakie wartości macie wpisane w Obwód koła, Szerokość robocza, Straty alarm itd. Pytam gdyż poprzedni właściciel namieszał w ustawieniach i teraz nie wiem co mam tam wklepać.
    • Przez Mateusz2415
      Witam poszukuje bizona bs do kupienia
    • Przez masa24
      Witam,
      posiadacie może wiedzę  ile tuleja ma wystawać ponad blok w tym silniku ??
    • Przez Daniel215
      Witam wszystkich. 
      Po kapitalnym remoncie silnika, po odpaleniu BS kopci na bialo plus może lekko niebiesko (dodam że dymu jest od groma) . Po rozgrzaniu stopniowo dym z rury wydechowej maleje, po rozgrzaniu (woda 55 olej 70) dymienie ustaje do zera. 
      Jedynie pompa wtryskowa nie była dotykana oraz wtryskiwacze (gdyż przed remontem było ok). Wtryskiwacze wsadzone na nowych miedzianych podkładkach-niektórzy zalecają montaż wtrysków bez podkładek. 
      Połączenie pompy wtryskowej nie odkręcane do remontu/nie przestawiane, a rozrząd jest na starych znakach. 
      Podejrzewam że problem leży w ustawieniu zaplonu/kata wtrysku, ale jak to sprawdzić?
      Czy jest jakiś mechanik który mógłby pomoc w tej sytuacji? 
    • Przez ZetorPower
      Witam przymiezam sie do kupna Bizona BS i mam problem bo mam do wyboru kilka sztuk i 2 z nich maja wytrzasacze i nie wiem co jest lepsze w tym kombajnie rotor czy wytrzasacz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj