trivian

Dylemat - większy ciągnik czy kombajn?

Polecane posty

trivian    11

co wy z ta 60 :P w tych samych pieniądzach mam jumza 65 km na dużej kabinie. Wieksza moc, uciąg, komfort tez lepszy bo jeździłem koparką jumz wujka. Kiedyś nie mogłem podjechać pod górkę ciapkiem z przyczepą piachu to wujek mnie popchnął jumzem przez przyczepe a ja jeszcze hamulca nie zdążyłem zwolnić a ten już mnie pchał, więc mówię ile ten rusek ma mocy. KM może nie zawiele ale silnik prawie 5- litrowy robi robote.

Edytowano przez trivian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Tomek90 napisał:

skoro zamienił na bajzona bo tak wywnioskowalem z twojej wypowiedzi do raczej za duzo niema.

A jeśli zmienił na BSa 😉 i do tego rex, a ziemi jedynka z przodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, trivian napisał:

co wy z ta 60 :P w tych samych pieniądzach mam jumza 65 km na dużej kabinie. Wieksza moc, uciąg, komfort tez lepszy bo jeździłem koparką jumz wujka. Kiedyś nie mogłem podjechać pod górkę ciapkiem z przyczepą piachu to wujek mnie popchnął jumzem przez przyczepe a ja jeszcze hamulca nie zdążyłem zwolnić a ten już mnie pchał, więc mówię ile ten rusek ma mocy. KM może nie zawiele ale silnik prawie 5- litrowy robi robote.

To kupuj jumza czy co Ci się tam podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
9 godzin temu, Ursus932 napisał:

A jeśli zmienił na BSa 😉 i do tego rex, a ziemi jedynka z przodu 

A to spoko pewnie większość kukurydza skoro rotor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

do autora tematu https://www.olx.pl/oferta/zetor-5211-wspomaganie-duza-kabina-3-cylindry-CID757-IDHK85P.html


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powinno być w ogłoszeniu do poprawek lakierniczych. :D

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Jumz 6km za 15 000 też powinien wyglądać troche inaczej niż te z aktualnych ogłoszeń na olx (w miarę cała  tapiceka, silnik, skrzynia bez wad, hydraulika najwyżej delikatnie spocona bez kropel oleju, wersja która była od początku  ciągnikem, z obciążnikami, z zaczpem polowym itp.) 

W mojej okolicy są 2 sztuki z lat '90 które kupiono już pare lat temu . Jedna ma nawet regulator siłowy ( kupiony chyba za 14 000). Właściciel ma jeszcze mtz82  i prędzej sprzedałby mtz'a.  2 egzemplarz jest praktycznie od nowości w okolicy. Zmienił właściciela po sąsiedzku (18000) Ma założonego tura i pracuje jako pomocnik w bodaj 30ha gospodarstwie + załadunek bigbagow w firmie handlowej. Właściciel mówi, że  dopóki nie zacznie sie psuć to go nie sprzeda i podejrzewa, ze prędzej nastąpi jego emerytura. Tylko takie egzemplarze zmieniają właściciela raczej po znajomych. Na portalach ogłoszeniowych raczej królują jumzy przerobione z koparek, albo bardzo zmęczone życiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7
trivian napisał:

3 minuty temu, Alamo napisał:

Spoko. Też mam Internet :)

Ciężko tak doradzić dobrze bez szczegółowej wiedzy co do specyfiki pracy na etacie,specyfiki terenu i wielu innych czynników które wpływają na podjęcie decyzji. Ja również oprócz prowadzenia gospodarstwa o pow.12ha-produkcja roślinna(pszenica,kukurydza,pszenżyto,)pracuję na etacie jako mechanik utrzymania ruchu dużej korporacyjnej paierni,praca na zmianach,często w nadgodzinach co zmusiło mnie do rezygnacji z produkcji zierzęcej,zmiany parku maszynowego by móc szybciej, sprawniej i bardziej komfortowo obrobić się z pracami polowymi. A że warsztat moim drugim domem🤣😂🤣mam dość dobrze wyposażony to praktycznie wszystkie przeglądy,naprawy wykonuję sam.@trivian oim zdaniem najpierw zakup ciągnik jeśli lubisz prace na warsztacie przejżysz go sobie,zrobisz co będzie trzeba.A co do kombajnu to taki massy ferguson 187 jak podał kolega @Alamo powinien spełnić swoje zadane a i będziesz niezależny co przy pracy na etacie jest ogromnym plusem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trivian    11

Raczej wybiorę ciągnik. Głównie z powodu lepszej uprawy ziemi i skrócenia czasu uprawy. Komfort też ma znaczenie :) ostatnio mało co nie zmarzłem przy orce zimowej bo kabinę w c330 mam starą bez szyby z tylu i drzwi.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeżeli lubisz bawić się w rolnictwo to kup co uważasz bo na zdrowy rozsądek każdy wybór będzie zły - jak nie masz maszyn to po co Ci ciągnik a stary mały kombajn nigdy się nie zwróci i nie gwarantuje że żniwa będą szybciej zakończone. 

Nie to że jestem jakimś pesymistą ale bez wsparcia z UE to na taki areał każdy wybór jest zły - no nie każdy, oddać w dzierżawę i zmienić hobby :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj