lukbold

Identyfikacja części

Polecane posty

lukbold    1054

Wymieniałem olej w skrzyni, tylnym moście U5314 i razem z filtrem wypadł kawałek blaszki jak na zdjęciu. Kojarzy ktoś? Bo nie wiem czy już otwierać most czy to nic takiego

 

blaszka.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Dzięki. Ale coś czuje, że i tak wypada mi otworzyć skrzynie, tylny most bo jak dziś dodatkowy filtr hydrauliki otwarłem to strasznie dużo opiłków. Wrzucenie biegu na postoju to jeden wielki zgrzyt a i prawy hamulec wciąż musze podciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Wiadomo tarczki hamulcowe do przeglądu , opiłki  biegi słychać jakieś pukania 1 wsteczny , morze sprzęgło się kończy zgrzyty , podejrzyj  śrubki regulacyjne  łożyska oporowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

z tym sprzęgłem to mi kolega zasugerował krzywą tarcze, która nie rozłącza. Czasem się zdarzyło, że bieg było ciężko wyłączyć. Co do regulacji sprzęgła to w mojej wersji tylko ruch jałowy pedału można zmniejszyć Skrzynia jako tako chodzi cicho jak już bieg włączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Z tym zagadnięciem to ciężko bo mam tura i jest na tym okienku zamontowany. Zminimalizowałem ruch jałowy pedału i jest lepiej. Pojawił się drugi stopień sprzęgła (u mnie zbędny) i jak go wcisnę to dopiero wtedy skrzynia całkowicie się zatrzymuje. Jeden wałek sprzęgłowy ciągnie drugi? możliwe to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Drugi stopień odpowiada tylko rozłączanie   WOM i pompy tłoczkowej . Tylko pierwszy stopień ma wpływ na wrzucanie biegów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no ja Cię rozumiem ale dopiero jak drugi stopień wcisnąłem to na postoju bieg wskakuje bez najmniejszego zgrzytu bo po prostu dopiero wtedy wałek pierwszego stopnia się zapewne zatrzymuje a nie tylko spowolnia. Widać oba wałki nawzajem się ciągną. Może jakieś łożysko miedzy nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

 Nie rozprzęga napędu silnika na skrzynię  ,pierwsze zobacz sprzęgło ,może masz krzywą tarcze sprzęgłową  , wy...ba frez na tarczy , lob na wałku sprzęgłowym?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wszystko możliwe bo to oryginał 6tys h choć problemy w zasadzie od nowości. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

też go pytałem już o te blachę ze zdjęcia :P Nawet się nie przyznałem, że pompa którą mi regenerował znów stęka 😭 Ledwo pług z ziemi wyrywa i opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Zakładałem pompę hydrauliczną z Tch R... , z zaworem nowego typu , same problemy ,przycina się oscylator , problem podejrzewam z tarczami hamulcowymi , jak olej zleciał nie miał złotka ?

Jakie robił Kaziu pompy hydrauliczne , które zakładałem w gospodarstwie z 300 ha ,produkcja suszu cykały a nie miały lekko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no właśnie domyślam się, że to ten oscylator znów nie trzyma. Wtedy tylko ten zawór wymieniał, bo jako tako sekcje tłoczące miały być w dobrym stanie. 

Mam zrobioną adaptacje zamiast rozdzielacza pod siedzenie do której podepnę manometr... zobaczymy co pompa na to powie bo na szybkozłączach z tyłu 150. Dziwi tylko że 150 jest obojętnie czy 1 czy 2 pompy pchają. Tur szarpie 1.5t bez zająknięcia tyle że traktor odlatuje no ale wpiąłem go szeregowo miedzy pompę a hydraulikę zewn

W oleju były jakieś drobiny, w filtrach. nie przyjrzałem się temu. Ale jak wspomniałem co chwila hamulec trzeba podciągać

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Małe te ciśnienie na wyjściach hydraulicznych , masz wzmocnioną hydraulikę , dodatkową pompę hydrauliczną . Powiem ci diagnozę  wyjmij rurkę z pompy pod siedzeniem https://agrohandler.pl/uklad-hydrauliczny/9131-przewod-pionowy-podnosnika-1869119m1.html i zmień orgii plus wkładkę , stawiasz piwo za diagnozę .P Kaziu jest po udarze  dziwnie niekiedy gada ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

te rurkę z uszczelnieniami to kilka lat temu Pan Kazik mi przysłał tylko, że rozmiar użytych oringów pozostawiał wiele do życzenia także je ścieło i musiałem kupować kolejne wg katalogu i starą rurkę założyłem... ehh ta jakość nowych części. Sprawdzę ją bo i tak mam zamiar mierzyć ciśnienie na tej rurce. Potem mi jeszcze rozdzielacz pod siedzeniem zalecił wymienić bo miał podobny przypadek... szczerze? to ten traktor jest nieporozumieniem jeśli chodzi o diagnostykę... Pewne jest że cylinder z tłokiem mam szczelny bo jak rozdzielacz przestawię to nic nie opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pająk3050
      Witam poszukuje tylnego korpusu mostu (obudowy) do ursus 3512/5314 może ma ktoś na zbyciu lub posiada kontakt na taki temat ? Najlepiej na terenie województwa Małopolskiego 
    • Przez kris14
      Zauważyłem, że w moim 4514 z wałka WOM'u zaczął wydostawać się olej z tylniego mostu.
      Co może być tego przyczyną, czy wystarczy że założę nowe uszczelniacze?
    • Przez warlok20
      Witam!
      Poruszam temat cieknącego oleju z WOM. Dziś zacząłem rozbierać wszystkie osłony i mocowania wieszaków etc. Problem napotkałem już na starcie kiedy to nie mogłem wybić wałka[1]. Chciałem to obejść i zdjąć jedną ze stron mocowania górnego zaczepu ale jedna ze śrub jest w takim miejscu że musiałbym najpierw odczepić mocowanie dolnego zaczepu... Dopiero przy rozkręcaniu mocowania łańcuchów wieszaków[2] zauważyłem, że śruby[3] mają dwustronny gwint i wykręcałem je całe aby uchylić całe mocowanie. Problem w tym, że jedna ze śrub[3.1] nie chciała się wykręcić z bloku mostu. Teraz pytanie czy ona może jest tam na stałe czy po prostu zapiekła się i trzeba użyć większej siły i pójdzie?

      Druga sprawa to zauważyłem, że za tym mocowaniem jest kwadratowa podkładka, a za nią wałek wom z dwoma ścięciami po bokach na klucz? Żeby dostać się do uszczelniacza mam wykręcić tą "śrubę ze ścięciami"?


       


       
       
       


       
       
       


       
      Znalezione w internecie przykładowe zdjęcie tych "ścięć".




    • Przez Bonex157
      Poszukuję obudowy pochwy lewa albo prawa, ta ktora jest z blokada
    • Przez lesio321123
      Witam szukam.na szybko pomocy otóż. Po zamatowaniu zwolnicy do obudowy mechanizmu roznicowego na górze wystąpiły minimalne luzy po dociagnieciu śrub już mocno na dole wszystko dolega fajnie A na górze jest szpara maucieńka... to przez oringi mogą być za grube?... dodam że śrubki na wkretak płaski którymi przykreca się pierwsza część obudowy zostały dokręcone  Bardzo proszę o szybką pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj